Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Günümüzün Shakespeare'i Eminem'in Sizinle Konuşan 14 Harika Şarkı Sözü

234PAYLAŞIM

Siz ona rap müziğin "asi çocuğu" ya da "kızgın sarışını" diyebilirsiniz. Fakat onun içinde yatan öyle bir "kötü hayat" var ki çoğunuza ilham verecek ve onu ağlatacak düzeyde. 

Eminem günümüzün nadir "hikaye anlatan" rap sanatçılarından biri olarak kabul edilir. O, şarkı sözlerini kendi yaşadığı berbat hikayelerden alır, diğerlerinin aksine şarkılarında "insanlarla" konuşur, çünkü Eminem kalbimizi böyle çalmıştır. Birçok şarkısında kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz ve o şarkıyı onunla birlikte söylersiniz.

O halde gelin hep birlikte Eminem'in bize ilham veren, etkileyen ve bizle konuşan şarkı sözlerine bakalım!

1. Çünkü anne, hala benim için güzelsin çünkü sen benim annemsin.

Bu söz Eminem'in anneler gününde annesine armağan ettiği "Headlights" şarkısında geçmektedir. Eminem, annesi ile yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen ona, şarkıda bu sözü armağan ediyor. 

Kötü bir çocukluk yaşadı, annesinden sürekli dayak yedi, annesi tarafından uyku haplarına alıştırıldı fakat bu sözlerle gönlümüzü çaldı.

2. Bir rüya ve bir rap dergisi dışında hiçbir şeye sahip olmayan bu çocuklar için şarkı söylüyoruz, sevdikleri rapçileri idol haline getirip tüm şarkılarını biliyorlar.

Bu söz Eminem'in Sing For The Moment şarkısında geçmektedir. Eminem aslında bu söz ile birçoğumuzun iç sesi olmuştur. Çünkü o, son 10 yılın en etkileyici rap sanatçısı olmuştur. Onun gibi davranan, giyinen ve onun gibi çocukluk geçirmiş çok fazla insan var. Bu yüzden onun gibi hiçbir şeye sahip olmayan çocuklar için şarkılarını söylüyor ve ilham veriyor.

3. Aileme düzgün bir yaşam sağlayamıyorum çünkü dostum, bu yemek kuponlarıyla bebek bezi alınmıyor. Bu bir film değil, bu benim hayatım.

Eminem bu sözü Lose Yourself şarkısında söylemişti. Bu söz birçoğumuz için ilham kaynağı olmuştur. Çünkü o çok berbat bir hayat geçirmiştir. Parasız ve ailesine bakacak kadar para kazanamayan bir baba. İşte bu yüzden şarkı sözleri ile bizimle konuşuyor.

4. Son zamanlarda ulaşılacak kadar zordum, uzun zamandır tek başımayım. Herkesin yalnız kalabildiği özel bir dünyası vardır.

Bu söz Eminem'in Beautiful şarkısında geçmektedir. Eminem hiç magazin dünyasında belirmeyen bir sanatçıdır. Hayatını rap ve kızlarına adamıştır. O, uyku hapı bağımlılığından dolayı çok fazla hayattan kopmuştur. İntihar etmeye kalkışmış ve son anda hastaneye götürülmüştür. Bir kez daha birçoğumuzun iç sesine dokunabilmiştir.

5. Sadece bir palyaçonun göz yaşları arkasına saklanıyorum o halde neden oturmuyorsunuz? Anlatacağım hikayelerimi dinleyin.

Eminem'in bu sözü de Beautiful şarkısında geçmektedir. Eminem dışarıdan hiç gülmeyen bir adam gibi dursa da iç dünyası çok duygusaldır. Onun bizlere anlatacağı birçok hayat hikayesi var. Zaten Eminem'i Eminem yapan da bu hayat hikayeleridir. Bu sözünde de bunu dile getirmiştir.

6. Asla kapıda duran ve babasının poşetlerini alan, kapı sundurasında oturan ve olmayan babasının gelmesi için dua eden bir çocuk olamadım.

Eminem'in duygulandıran bu şarkı sözü yine Beautiful şarkısında yer almaktadır. Eminem babasını hiç tanımamıştır o doğduğunda hayatında babası yoktu. Bu yüzden o babasından fazlasıyla nefret etmektedir. Hatta katıldığı bir programda kendi babası gibi olmayacağını, kızlarının nereye giderlerse gitsinler onların yanında olacağını belirtmiştir.

7. Bırakın Bush yüksek anarşi konusunda cevap versin, ona bir AK-47 verin, bırakın gitsin kendi savaşında savaşsın, babasını bu şekilde etkilesin.

Bu söz Eminem'in Mosh adlı şarkısında geçmektedir. Bazı insanlar gibi Eminem de Bush'u sevmeyen sanatçılardan biriydi. Bu şarkısında Eminem Bush'un ikiz kuleleri yıktığını ve El Kaide yalanını ortaya çıkardığını belirtiyordu.

8. Çabalıyorum, yalnız başıma oturup ağlıyorum, gökyüzüne dua etmeliyim, sana yalvarıyorum Tanrım, lütfen iş sahibi olmayan saf biri olmama izin verme.

Eminem'in bu harika sözü birçoğumuz için ilham kaynağı olacak düzeyde. Onun hayatı sadece anlatmakla bitmez ayrıca yaşamak da lazım. Rap dünyasına adım atmadan önce çok zorluklar yaşadı.Yeterince para kazanamadı, ailesine bakamadı, her şey onun için zordu.

9. Bundan sonra yeni bir kızla tanıştığım zaman yıkılmayacağım, artık aptalı oynayamam ve çocukça davranamam.

Bu şarkı sözü Eminem'in Sekiz Mil şarkısında geçmektedir. Eminem kendi hayatında kadınlardan çok çekmiştir. O yüzden kadınlara karşı biraz ön yargısı vardır. Hayatında aşık olduğu tek kadınlar kendi kızlarıdır. Fakat eski eşi onu bir başkası ile aldatmış, annesi onu dövmüş, uyku hapı bağımlısı yapmış ve tüm bunlar onu çok ama çok derinden etkilemiştir.

10. Kendinizi benim yerime koyun, annenizin sürekli mutfakta hap aldığına şahit oluyorsunuz, yırtınıyor, sürekli bakım evlerine gidiyor, hastalık hastası.

Bu söz Eminem'in Cleanin' Out My Closet şarkısında geçmektedir. Eminem tüm şarkı sözlerinde olduğu gibi insanlarla şarkılarında konuşabiliyor. Eminem burada annesine karşı duyduğu öfkeyi belirtmiş. Bir de onun gözü ile bakmamızı istemiş. Hastalık hastası ve sürekli haplara başvuran bir annesi var...

11. Neden zirvedeymişim ve güçlüymüşüm gibi davranıyorum? İçimde boğuluyorum, yardıma ihtiyacım olduğunu anlıyorum. Bunu kendim yapmamam, çok zayıfım.

Eminem bu sözü Going Through Changes şarkısında söylüyor. Geçirdiği rehabilitasyon süresince oldukça kötü anlar yaşadı. O, bir baba, bir uyku hapı bağımlısıydı ve bu yüzden intihar edip ölümden döndü. Kendi içinde bunları yaşarken boğuluyor. Bir yardıma ihtiyacının olduğunu söylüyor. Aslında Eminem burada "Gücün" sembolü iken "Güçsüz" olduğunu vurguluyor. Her zaman olduğu gibi Eminem yine birçoğumuzun sesi oluyor. Herkes hayatında depresif dönemler geçirmiştir ama o bunları oldukça derin yaşadı.

12. Bir evin içinde yaşıyorum ocaksız, mobilyasız, bir boka benzemeyen... İşlerde az para ile çalışmaktan bıktım. İşe alınan biri olmaktan ve ertesi gün kovulmaktan yoruldum.

Bu söz Eminem'in Rock Bottom şarkısında geçmektedir. Bunu belki defalarca belirtmişimdir ama o hayatını tırnakları ile kazıyarak buralara geldi. Eminem'in bu hayatı birçoğumuz ile benzer. Kim böyle hayatlar yaşamadı ki? O her daim bizle konuşmayı başarabiliyor.

13. Omuzlarımdaki kaya ağırlaşıyor, tutması zorlaşıyor. Yükü dünyanın ağırlığı gibi. Sanırım boynum kırılacak, pes mi edeyim? Şimdi bakın, kızımı hayattan daha çok seviyorum.

Bu harika söz Eminem'in Hailie's Song şarkısında yer almaktadır. Bu şarkının diğer bir önemi ise Eminem'in kızını mahkeme kararı ile annesinden almasıydı. Kızlarına resmen tapıyor.

14. Kafanıza koyduğunuz her şeyi yapabilirsiniz.

O, her şeyi kafasına koyarak yaptı. Berbat bir hayat yaşadı. Sırf beyaz olduğu için ırkçılığa maruz kaldı. Babasını hiç tanımadı, en yakın arkadaşı öldürüldü, eşini başka bir adamla yakaladı, annesinden sürekli dayak yerdi, sürekli işlerden kovulurdu fakat o hayat ile kavgasını kafasına koyarak yendi. İşte Eminem bu yüzden bu kadar büyük sanatçı!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yeliz-kundura

ingilizcem iyi değildi bu adamın telaffuzlarını dikkata aldım ve su an her şekilde ingilizce konuşabiliyorum tesekkurler eminem :):):)

keremdurna

Şuanki repçiler Eminem'den daha iyi olduğunu söylüyor. lol. biz 2pac ve Eminem'i karşılaştırıyoruz. Rap bir daha gelmeyecek.

dusuncesizdusunur

Tupa'ten sonraki repin kralı bu adam. Şu anki repçilerin hiçbirinin bu adama sataşacağını düşünmüyorum.

yeliz-kundura

çok haklısın kardeşim

Görüş Bildir