Güney Kore Hükumetinin Virüs Nedeniyle Vatandaşlarına Gönderdiği 'Konfor Paketi'ni Görünce Derin Bir İç Çekeceksiniz

1.3bPAYLAŞIM

Karantinada orada olmak vardı diyebilir miyiz?

Kaynak: https://www.boredpanda.com/south-korean-...

Biliyorsunuz ki koronavirüsün ilk çıktığı günden beri Güney Kore aldığı önlemlerle ülke genelinde yayılmasını büyük ölçüde engelledi.

Vatandaşlarının alışveriş için dışarı çıkmasını istemeyen hükumet muazzam bir çözüm buldu ve evlere konfor paketleri göndermeye başladı.

Bu paket sadece maske ya da el dezenfektanı gibi hijyen ürünlerini değil, aynı zamanda taze meyve ve sebzeler de içeriyor.

Bir Reddit kullanıcısı olan 'TheMemeChurch' Güney Kore'de yaşananlarla ilgili şunları söyledi: "Kore’de teyit edilmiş bir vaka ile sınırlı bir temasım vardı. Hemen bilgilendirildim ve ertesi gün test edildim. Şükürler olsun ki negatif çıktı ama yine de 14 gün boyunca kendimi karantinaya almamı söylediler. Bir görevli ise, karantina sırasında günde iki kez beni kontrol etmek için aradı. Ayrıca bana bir paket göndereceklerinden bahsettiler. Bunda yalnızca hijyen ürünleri olacağını düşünüyordum ancak pakette çok daha fazlası vardı."

Vatandaşlarının dışarı çıkmasını istemeyen hükumet, paketlerin içerisine temel gıdaları da yerleştiriyor.

Evden çıkmaları gerekirse diye kullanmaları gereken hijyenik ürünler de var.

Aynı zamanda paketin içerisinden çıkan kağıtta çöpün nasıl imha edilmesi gerektiği de anlatılıyor.

"Çöp torbasını doldurduktan sonra lütfen anti virüs sprey kullanın. Poşetin sadece %75'ini doldurun ve ağzını bağlayın. Tekrar sprey kullanın. Karantina sonuna kadar tutun ve daha sonra verilen numarayı arayın, onlar gelip sizin için alacaklar."

Pakette son olarak bir de mektup yer alıyor:

"Şu an Kovid-19'dan müzdarip olanlar, size saygılarımızı ve sempatimizi gönderiyoruz. Size içerisi çevre dostu ürünlerle donatılmış olan bu 'çevre dostu paketi' gönderiyoruz. Bunun günlük rutininiz için enerji almanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Umarız yakın zamanda iyileşir ve günlük hayatınıza geri dönersiniz. Başarabilirsin! Savaş onunla!"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ergun-ergun

emekli maaşı 3.000 tl nin üzerinde olana emekli ikramiyesi verilmesin bununla beraber yap işlet ile verilen garanti tutarlarıda ödenmesin,ayrıca saraylar için tüm israftan vazgeçilsin, oluşan paralar işsiz gençlere her ay asgari her suriyeliye yapılan yardım kadar olmak üzere ödensin ödemelerin dürüstçe yapılması içinde tabiki bağımsız komisyon kurulsun ve bu kurulun tespit ettiği tüm ayrıntılar halk ile paylaşılsın. şeffaf olunsun yeter.

queen_of_the_7_kingdoms

Aah ah..Bogazım agrıyor,burnum tıkandı,ilaç alıyorum,inşaallah iyileşirim,hasta olunca gelip alan,karantinada kalın denince eve böyle temel gıda ve hijyen malzemesi getiren bir hükümet olmalı.Herşey eve getirilmeli!Yok şu siteye gir al,yok şu numarayı ara..Bazıları interneti geçtim telefon kullanmayı bilmiyor,neti,telefonu,parası,kimsesi olmayan yokmu?Adam belki utanıyor.Kapıyı bile çalmadan herkesin ihtiyaç duyacagı şeyer bırakılmalı her hafta.Hizmet böyle olmalı!

klc

Durmak yok yola devam hedef 2023 🤣🤣🤣

coldhearted

Güney Kore konfor pakedi gönderiyor biz, iban.

raporsuzbirdeli

Bizim devlet yardımı milletten toplar Suriyelileri veya kendini doyurur. Harcanan paraların acısını çok fena alacak...

Görüş Bildir