Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gümrüklerde Tek Seferde Ele Geçirilen En Fazla Uyuşturucu Miktarı: İpsala Sınır Kapısı'nda 1,5 Ton Esrar Yakalandı

 > 
19PAYLAŞIM

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından İpsala Sınır Kapısı'nda düzenlenen  operasyonda 1,5 ton esrar ele geçirildi. Bu, gümrüklerde tek seferde ele geçirilen en fazla uyuşturucu miktarı olarak kayıtlara geçti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, soya fasulyesi taşıdığı beyan edilen tır, Türkiye'ye giriş yapmak üzere İpsala Gümrük Sahası'na geldi.

Yapılan kontrollerde tırın beyan edildiği gibi soya fasulyesi yüklü olduğu belirlendi ve işlemleri tamamlandı. Yasal yükle dolu tırın işlemlerinin tamamlanmasının ardından, aynı firmaya ait yine soya fasulyesi yüklü yeni bir tır daha gümrüklü sahaya geldi.

Sürücülüğünü Arnavut uyruklu şahsın yaptığı ikinci tır, yapılan saha çalışması ve istihbari faaliyetler neticesinde x-ray taramasına sevk edildi.

Bu taramada şüpheli yoğunluk fark edilmesi üzerine fiziki arama yapılmasına karar verildi.

Detaylı fiziki aramada, soya fasulyesi çuvallarının arasına gizlenmiş yasal yükle aynı fiziki özelliklere sahip her biri 10 kilogramlık 152 çuval içinde 1 ton 524 kilogram esrar tespit edildi.

Tek seferde ele geçirilen en yüksek uyuşturucu madde miktarı olarak kayıtlara geçti.

Tamamen yasal yükle dolu ilk aracın öncü araç olarak gönderildiği, bunun işlemlerinin sorunsuzca tamamlanması üzerine esrar yüklü ikinci aracın harekete geçirildiği anlaşıldı.

Savcılıkça, uyuşturucu kaçakçılığını gerçekleştiren "şebekenin İstanbul ve yurt dışındaki diğer bağlantılarının tespit edilmesi amacıyla" kontrollü teslimat kararı alındı.

Olayla ilgili tır şoförü ve şebekenin İstanbul'daki elemanları da dahil 3 kişi gözaltına alındı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir