Gümrük Bakanlığı 'İhbar ve Şikâyetler Doğrultusunda' Çiftlik Bank Hakkında İnceleme Başlattı

 > -

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, son dönemde yazılı ve görsel medyada sıklıkla gündeme gelen 'Çiftlik Bank' isimli sanal oyun hakkında inceleme başlattı. Bakanlığın yapılan ihbarlar doğrultusunda "Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun" kapsamında harekete geçtiği aktarılıyor. Anadolu Ajansı, inceleme başlatılan Çiftlik Park'ın, vatandaşlar tarafından "saadet zinciri olduğu gerekçesiyle" şikâyet edildiğini duyurdu... 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na son dönemde yapılan başvurularda, sanal çiftlik oyunu olarak bilinen "Çiftlik Bank" isimli gelir vadeden sistemin yasal olup olmadığı soruldu.

Vatandaşların, piramit satış sistemi olabileceği gerekçesiyle denetim yapılmasını talep ettiği belirtiliyor.

Anadolu Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre bakanlık da son dönemde yazılı ve görsel medyada sıklıkla gündeme gelen, ihbar ve şikayetlere de konu olan sanal çiftlik oyununa ilişkin, "Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun" kapsamında harekete geçti.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, "Çiftlik Bank" isimli sistemi işlettiği anlaşılan Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ'nin de bulunduğu bazı şirket ve organizasyonları denetim kapsamına aldı.

Bakanlığın, benzer yapıların tespiti ve denetimine ilişkin çalışmalarının devam ettiğine işaret edildi 📌

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın basın duyurusu için tıklayınız.

Ancak Çiftlik Bank, Gümrük Bakanlığı'nın basın duyurusunda yer alan 'şikâyet ve ihbarlar' üzerine harekete geçildiği yönündeki bilgiyi yalanlandı. Açıklamada 'bakanlık denetim davetimizi kabul etti" denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

"Yapılan karalama kampanyalarının sona ermesi için şirketimizin sürdürmüş olduğu çalışmalar neticesinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı denetim davetimizi kabul etmiş ve şirketimizin her hangi bir suç teşkil etmediğinin tespiti için işe koyulmuştur. Sonuçlar kısa zamanda üyelerimize duyurulacaktır tüm Çiftlik bank Ailesine önemle duyurulur..."

Şirketin CEO'su olduğu belirtilen Mehmet Aydın, Twitter'dan dün paylaştığı mesajda da şu ifadeleri kullanmıştı 👇

Çiftlik Bank bir süredir sosyal medyanın da gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir