Güldüğün Tweetlere Göre Sayısalcı mısın Yoksa Sözelci mi?

2.6bPAYLAŞIM

Güldüğün tweetlere göre senin sayısalcı mı yoksa sözelci mi olduğunu söylüyoruz! 

Hazırsan;

Haydi başlayalım!

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

Sen sayısalcısın!

Senin mizah anlayışın oldukça gelişmiş durumdu öncelikle bunu bir söyleyelim dedik. Normalde her şeye gülen bir insan değilsin, seçisin. Şunu söylemeliyiz ki senin beyninin sol lobu daha baskın olduğu için sayılarla aran oldukça iyi. Bu yüzden analitik düşünme yeteneğin fazlasıyla kuvvetli ve problemleri kafanda oldukça hızlı çözebiliyorsun. Zaman zaman detaylara inebiliyor, sorunun kaynağını çözebiliyorsun. Bazen de detaylara inmeden büyük resmi görebiliyorsun. Bir şeyi anlamaya çalıştığında kafanda onu sayılarla eşleştiriyorsun. Çünkü sözel bir şeyi ezberlemekte veya aklında tutmakta zorluk çekiyorsun ve bu yüzden kendi kendine kodlar geliştiriyorsun. Aynı anda birçok işle ilgilenebiliyorsun. Hayatında karşına çıkan her bir sorunu tamamen mantık yoluyla çözmeye çalışıyorsun. Bir şeyin aklına yatması için neden sonuç ilişkisine dayalı verileri analiz ediyorsun. Elinde her zaman somut bir belge olmalı. Sayısalcı insanların gözlem yeteneği de oldukça gelişmiş oluyor. Bu sayede analiz etmekte çok fazla zorluk çekmiyorlar. Zihinleri bir bilgisayar programı gibi arka planda da sürekli çalışıyor. Sen de o sayısalcı insanlardan birisin. Mizahi yanın da oldukça iyi. :)

Sen sözelcisin!

Güldüğün tweetlere göre senin beyninin sağ lobunun daha baskın olduğunu görüyoruz. Sen kelimeleri kafanda öyle bir kodluyorsun ki unutman imkansız hale geliyor. Sezgilerin ve hayal gücün o kadar iyi ki ortaya her zaman farklı işler çıkarabiliyorsun. Yaratıcılığın da buradan geliyor. Görsel ve duyusal zekan sayesinde de etrafındaki her şeyi farklı yorumlayabilme yeteneğine sahipsin. Sağ beyin daha çok yaratıcılığı güçlü olan taraftır aynı zamanda sol beyni de yönetir. Kimsenin göremediği şeyleri görebiliyor, insanlara yol gösterebiliyorsun. Kavrama yeteneğin oldukça fazla diyebiliriz. En küçük bir detaya bile önem verip anlam yükleyebiliyorsun. Senin için verilmek istenen mesajlar her zaman kıymetlidir. İçinde kimsenin göremediği bir sanatçı gizli diyebiliriz. Basit bir dokunuşla ya da fikirle herkesten farklı şeyler ortaya koyabilirsin. Somut değil daha çok soyut bir bakış açısına sahipsin. Olaylara kendi yorumunu katmayı seviyorsun. Mizahi yanın bu yüzden çok kuvvetli. Ortamlarda insanları güldürüp eğlendirebiliyorsun. Harikasın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nagumi

Bu tweetlere gülmek için kreşte fln olmak lazım sizin sayısaldan anladığınız nedir 2+2 mi?

kendineassassin

E çoğu mimik bile oynatmadı, komik olmayan şeylere gülmedik diye sayısalcı oluyorsak twitter'da dolaşan mizah özürlü doktor ve mîmarları n'apalım?? ):

t-c-ahmet-yilmaz

sadece 2 tanesine tebessum ettim gerisi olmadi . sinemaya gidince de boyle . durum vahim .

it.hurts.until.it.does.not

Sen sayısalcısın! Senin mizah anlayışın oldukça gelişmiş durumdu öncelikle bunu bir söyleyelim dedik. Normalde her şeye gülen bir insan değilsin, seçisin. Şunu söylemeliyiz ki senin beyninin sol lobu daha baskın olduğu için sayılarla aran oldukça iyi. Bu yüzden analitik düşünme yeteneğin fazlasıyla kuvvetli ve problemleri kafanda oldukça hızlı çözebiliyorsun. Zaman zaman detaylara inebiliyor, sorunun kaynağını çözebiliyorsun. Bazen de detaylara inmeden büyük resmi görebiliyorsun. Bir şeyi anlamaya çalıştığında kafanda onu sayılarla eşleştiriyorsun. Çünkü sözel bir şeyi ezberlemekte veya aklında tutmakta zorluk çekiyorsun ve bu yüzden kendi kendine kodlar geliştiriyorsun. Aynı anda birçok işle ilgilenebiliyorsun. Hayatında karşına çıkan her bir sorunu tamamen mantık yoluyla çözmeye çalışıyorsun.

it.hurts.until.it.does.not

Bir şeyin aklına yatması için neden sonuç ilişkisine dayalı verileri analiz ediyorsun. Elinde her zaman somut bir belge olmalı. Sayısalcı insanların gözlem yeteneği de oldukça gelişmiş oluyor. Bu sayede analiz etmekte çok fazla zorluk çekmiyorlar. Zihinleri bir bilgisayar programı gibi arka planda da sürekli çalışıyor. Sen de o sayısalcı insanlardan birisin. Mizahi yanın da oldukça iyi. :)

culog

Ne sağ ne sol işlevsel köreldi bütün benliğim.

Görüş Bildir