Güçlü ve Bir O Kadar da Güzel Kadınların Neden Yıllardır Yalnız Olduğunu Biliyor musunuz?

64PAYLAŞIM

Güzel ama bekar olan arkadaşlarımıza genellikle neden yalnız olduklarını sorarız. Onlar da şaka yaparak geçiştirirler ama bu durumun altında daha ciddi şeyler vardır. Biz de sizler için neden bekar olduklarını açıklıyoruz, artık onlara sormanıza gerek yok.

1. Modern kadınlar özgürdür.

Kadınlar yıllardır belirli haklar ve dünyayı değiştirmek için savaş veriyorlar. Günümüzde her gün daha fazla kadın iş hayatına atılıyor ve bu da onları bağımsız yapıyor. Artık erkeklerin fiziksel güçlerine ihtiyaçları kalmıyor çünkü servis çağırarak birçok işlerini yaptırabiliyorlar. Ve çoğu zaman çağırdığınız servis eşinizden daha hızlı hallediyor.

2. Kadınlar artık özgürlüklerine ve kendilerine ayırdıkları zamana çok daha düşkünler.

Günümüzde birçok kadın evinde oturup yemek yaparak kocasını beklemek yerine, kendine zaman ayırmayı tercih ediyor. Güzellik salonuna, spora, alışverişe ya da kişisel gelişim kurslarına gitmek kadınlara daha çekici geliyor.

3. Kadınlar artık duygusal anlamda daha bağımsızlar.

İnsanlar, güçlü kadınlara kedilerle ilgili şaka yapıyor ama aslında şaka olduğunu düşünmüyoruz. Kadınlar güçlendikçe, duygusal olarak da daha güçlü hissediyorlar. Modern hayat onlara geçmişte sahip olamadıkları imkanları sunuyor. Bu da psikolojilerini etkiliyor. Artık bekar kalmaktan korkmuyorsunuz çünkü hayatınızı devam ettirmek için birine ihtiyacınız yok. En uygun insanı beklemek istiyorsunuz, daha sonra sizi gerçekten seven ve önemseyen bir erkekle hayatınızı paylaşıyorsunuz.

4. Modern kadınlar artık ilişki tercihlerini daha özgür yapıyorlar.

View this post on Instagram

Golden Hour. 📸 @nikiinla

A post shared by Jessica Clark (@jessicaclarklife) on

Son zamanlarda ilişki tercihlerimizi daha rahat dile getirebiliyoruz. Çünkü artık kimse bizi eskisi gibi yargılayamıyor ya da biz yargılamasına izin vermiyoruz. Bu yüzden kendi cinsiyetimizde birini eş olarak seçebiliyoruz.

5. Bugün modern kadınlar yüksek standartlara sahipler.

Kendi paranızı kazandığınız zaman kendinizi istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz ve hiçbir erkeğin gelip sizi aşağı çekmesini istemezsiniz. Çabanızı takdir etmeyecek bir adamı kabul edemezsiniz. Bu yüzden birçok kadın bu riski almak yerine yalnız kalmayı tercih ediyor.

6. Erkekler, güzel ve güçlü kadınlar ile tanışmaktan korkuyor.

Erkekler güzel, bağımsız ve zeki bir kadın gördükleri zaman ilk adımı atmaktan çekiniyorlar. Çünkü karşılarındaki kadının kendilerini kabul etmeyeceğini ya da başka biriyle ilişkisi olabileceğini düşünüyorlar. Birçok kadın da ilk adımı atmıyor çünkü kendilerine yetiyorlar.

7. Çünkü modern kadınlar artık peri masallarına inanmıyorlar.

Evet, kadınların erkeklere olan güvenleri oldukça az. Bunun nedeni ise hem modern toplum standartları hem de çevrede gördükleri örnekler. Kimse kırık bir kalp istemez ve her gün aldatılan kadınlar ile ilgili tonlarca hikaye duyuyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
radioactivepizza

Şu modern ve çağdaş arasındaki farkı öğrenin artık. Modern kelimesi başlı başına erken 20. yüzyıl dönemini ifade ediyor, yazı birden 1920’lerden bahsedecekmiş gibi durmaya başlıyor. Ufak bir konuymuş da o kadar önemli değilmiş gibi geliyor olabilir ama aslında gayet önemli, daha fazla kişinin öğrenmesi gereken bir detay ve anlam olarak da çok şey değişiyor. Modern kadın, ki “flapper girl” olarak çevirilebilir, dönemin “oy veremeyen, aday olamayan, pantolon giyemeyen kadın” algısını yıkma mücadelesi veren, toplumda yer edinmeye çalışan oldukça feminist bir topluluğa hitap ediyor, kısacası modern kadının anlamı sizin bahsetmek istediğinizden o kadar uzak. Kadınları yücelteceğim derken tarihsel olarak bu kadar önemli bir ayrıntıyı ve en az o kadar önemli bir topluluğu değersizleştiriyorsunuz, e haliyle duyar kasıyormuş gibi görünüyorsunuz. Editör pozisyonu için az da olsa eğitim gerekmiyor mu artık, nedir?

gece-gunes

Neden bütün erkekler pislik , cahil , yobaz ve s. Gibi düşünüyorsunuz ki?. Bir çok erkek hayatında kendi ayakları üzerinde durmuş , güçlü kadın ister. Yazıda sanki erkekler çalışan , tamirat işlerini yapan , kadınları kısıtlayan bir varlıkmış gibi bahsediyorsunuz.

can_can

Modern! kadınların yalnız olmasının tek sebebi güçlü veya özgür olmaları değil.. Kimi kendi seviyesine bakmadan rüyaların adamını bekliyor, kimi de geçmişinde yaptığı aptal seçimler yüzünden mutsuz ola ola kafayı bozuyor..

yiris

Taraflı bi yazı olmuş.

moonymoony

ya biz eşitliği savunuyoduk erkekleri yere yere erkekleri bizden, eşitlikten feminizmden soğuttunuz. Yok çevrede gördüğü erkekler yüzünden güvensizler bilmem ne her erkek kötü güvenilmez bizim tüm hemcinslerimiz efsane hepsi çok güvenilir(!) Böyle hassas konular hakkında içerik yaparken birkaç kişi okuyup koyun Allah aşkına ya

Görüş Bildir