Görüş Bildir
Haberler
Grooveshark Hukuki Süreç Sonunda Kapandığını Duyurdu

Grooveshark Hukuki Süreç Sonunda Kapandığını Duyurdu

Onedio Medya
01.05.2015 - 11:41 Son Güncelleme: 01.05.2015 - 13:34
İçeriğin Devamı Aşağıda

İlk web tabanlı müzik yayın servislerinden birisi olan ve 2007 yılında faaliyete geçen Grooveshark , kullanıcıların dijital sesleri yüklemesi, buradan yayın yapmasını ve çalma listeleri olmasını sağlıyordu. Bu özellikleriyle bugün pek çok web temelli müzik uygulamasının atası olarak nitelendirilebilecek Grooveshark, yayınladığı bir mektupla yayın hayatını sonlandırdığını biraz da ani bir şekilde açıkladı.

Grooveshark, müziği hak sahiplerinden lisanslama konusunda başarısız olduklarını kabul etti. Kullanıcılarla burada büyük bir hata yaptıklarını söyleyerek, kullanıcılarından net şekilde özür diledi. Grooveshark, veda yazısında Spotify, Deezer, Google Play, Beats Music, Rhapsody ve Rdio gibi rakiplerinin de isimlerini anarak ve kullanıcıları da centilmence bir şekilde buraya yönlendirmiş oldu.

Grooveshark, telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle EMI Music Publishing, Sony Music Entertainment ve Warner Music Group gibi büyük yayıncılardan gelen davalara maruz kalmıştı. Şirket, yaptığı hatalar yüzünden karşılaştığı davalar sonucunda hukuki süreci kaldıramayarak kapandı. Mahkeme sürecinde Grooveshark, davacılarla anlaştı ve anlaşma kapsamında Grooveshark’ın kepenklerini indirdi.

Grooveshark, tutkulu hayranlarına ve takipçilerine teşekkür ederek, tüm müzik hayranlarına veda etti.

Webrazzi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cnsfrd

pffff.