Görüş Bildir
Haberler
Gerekçe Yaşananların 2 Yıl Sonra Anlatılması: 8 Yaşındaki Çocuğa İstismara Önce Hapis Sonra Beraat

Gerekçe Yaşananların 2 Yıl Sonra Anlatılması: 8 Yaşındaki Çocuğa İstismara Önce Hapis Sonra Beraat

Ulaş
26.12.2019 - 12:02

Antalya'da 8 yaşındaki çocuğu istismar ettiği gerekçesiyle önce 12 yıl hapis cezasına çarptırılan şüpheli, ardından beraat etti. Gerekçe olarak yeterli delil bulunmaması ve istismar mağduru çocuğun yaşananları iki yıl sonra anlatması gösterildi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, Antalya Alanya’da yaşayan, bugün 21 yaşında olan O.K.İ., 2016’da Alanya Adliyesi’nde staja başladı. O.K.İ., kalacak yer bulamadığı için kuzeni F.E.K.’nin evine yerleşti. 

O günlerde F.E.K. ile eşi art arda hayatını kaybeden iki çocuğunun tedavileri ile meşguldü. Bir şehirden diğerine, hastane hastane gezmekteydiler. Ailenin 8 yaşındaki kızı H.Ü.B. ise dayısı H.M.K. ve evlerinde kalan O.K.İ. ile vakit geçiriyordu. İddiaya göre O.K.İ., çocuğa cinsel istismarda bulundu, müstehcen görüntüler izletti.

'Neden bana bunları yaptığını bilmek istiyorum?'

'Neden bana bunları yaptığını bilmek istiyorum?'

H.Ü.B., mahkemede “Biz yatağın içindeydik. O.K.İ. anneannem şüphelenmesin diye beni gıdıklıyormuş gibi yapıyordu. Ama aslında özel bölgelerime dokunuyordu. Ben gülmek zorundaydım. Çünkü bana ‘Seni öldürürüm. Babanı da öldürürüm’ diye tehditte bulunuyordu. Korkumdan kimseye söyleyemiyordum” dedi. Hâkimin “Bir şey var mı ona söylemek istediğin?” sorusunu ise “Sadece neden bana bunları yaptığını bilmek istiyorum” diye yanıtladı.

Çocuğun yaşadıklarını 2 yıl sonra dile getirmesi mahkeme tarafından 'kuşkulu' bulundu...

Çocuğun yaşadıklarını 2 yıl sonra dile getirmesi mahkeme tarafından 'kuşkulu' bulundu...

Tutuklu yargılanan O.K.İ. miras meselesinden ötürü kendisine iftira atıldığını savundu. Alanya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava, 2 Temmuz’da sonuçlandı. O.K.İ.’ye çocuğun cinsel istismarı suçundan 12 yıl hapis cezası verildi. Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 6’ncı Ceza Dairesi, 28 Kasım’da kararı bozarak O.K.İ.’nin beraatine ve tahliye edilmesine hükmetti. Kararda, çocuğun başından geçenleri iki yıl sonra dile getirmiş olması kuşkulu bulunurken, müstehcen görüntü izletilmesine ilişkin kanıt olmadığı belirtildi. Avukat Serkan Güray, 8 yaşındaki bir çocuğun haklarını bile bilmediğini belirterek kararı eleştirdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
110
29
13
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

walla bu işte artık iftira atmanın en kolay yollarından biri haline gelmiş olabilir bilemeyiz.Benim çocuğumu elledi de şantaj yap para al içeri attır ...bu y... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

mahkeme başlar hakim sorar anlat bakalım kızım bizim ufaklık anlatır sayın hakimim ben bunları yaşadım hakim karar verir geç kaldın yavrum erken gelseydin 3 ... Devamını Gör