Gerekçe Sosyal Medya Paylaşımları: Yönetmen Mustafa Altıoklar Hakkında Gözaltı Kararı

 > 
154PAYLAŞIM

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Yönetmen Mustafa Altıoklar hakkında sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltı kararı çıkardı. Başsavcılık kararı Altıoklar'ın Twitter'da yaptığı paylaşımları incelemesinin ardından aldı.

Anadolu Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Altıoklar'ın, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında düzenlenen anma törenlerine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımları inceledi.

Altıoklar'ın paylaşımlarına sosyal medyada da farklı tepkiler gelmişti.

Başsavcılık, incelemesinin ardından Altıoklar hakkında gözaltı kararı aldı. Yönetmen Mustafa Altıoklar'ın ise, Almanya'da olduğu öğrenildi.

Altıoklar: 'Eleştiriye kapalı bir toplum haline geldik, karar beni şaşırtmadı'

BirGün'de yer alan habere göre hakkında gözaltı kararı alınan yönetmen Mustafa Altıoklar, Almanya'da konuşarak "Toteliter rejim Türkiye’de bugün gerçekleşiyor" dedi.

Almanya’da bulunan Altıoklar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği karar ile ilgili olarak şunları söyledi: "Eleştiriye kapalı bir toplum haline geldik. Herkesin aynı düşündüğü tek tip bir toplum yapısı isteniyor. Yıllardan beri uyardığımız bir totaliter rejim bugün Türkiye’de gerçekleşiyor. Hukukun askıya alındığı bir toplumda gözaltı kararı beni şaşırtmadı. Tek tip elbiseler giydirilmek isteniyor. Bütün bunlar kötüye gidişatın bir işareti. Oysa Türkiye’nin yarısından fazlası bu hükümeti istemiyor. Kırk milyon insana bu tek tip kıyafetler nasıl giydirilecek? Umarım Türkiye bu süreci kazasız belasız en kısa sürede atlatır."

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir