Genetik Kodlar Çok Sağlam: Levent Kırca ve Oya Başar'ın Kızı, Sol Yanım'ın Genç Yıldızı Ayşe Kırca

17PAYLAŞIM

Oya Başar ve Levent Kırca’nın evliliklerinden 1994 yılında dünyaya gelen Ayşe Kırca’yı en son “Olacak O Kadar” programındaki küçük kız çocuğu olarak hatırlıyoruz. Fakat artık 26 yaşında ve annesi ile babası gibi iyi bir oyuncu olma yolunda ilerliyor. Hollywood filminde oynadığını bilmediğinize eminiz. Ayşe Kırca’nın hayatını sizler için derledik. Hazırsanız başlayalım...

Levent Kırca’nın en çok sevilen işlerinden biri olan “Olacak O Kadar” televizyon programında minik bir kız çocuğu olarak gördüğümüz Ayşe Kırca artık 26 yaşında ve gayet başarılı, güzel genç bir kadın. Fakat ilk gördüğünüzde sizin de tanıyamadığınıza eminiz!

Annesi ve babası gibi oyunculuk yolunda ilerleyen Ayşe Kırca Amerika’da New York Film Academy’de 4 yıl oyunculuk eğitimi almış.

Amerika’da senaristlerin ve yönetmenlerin çok sıkı takip ettiği bu okullar sayesinde ilk oyunculuk işini Hollywood’da yakalamış.

İlk oyunculuk işi Hollywood’da!

Uzun elemelerden geçerek 2016 yılında “Carrie Pilby” filmine seçilen Ayşe Kırca oyunculuk kariyerine zirvede başlamış diyebiliriz. Bu filmde ana karakterin yakın arkadaşlarından birisi olan garson kızı oynamış. IMDb puanı 6.6 olan bu filme bir şans verirseniz pişman olmazsınız!

Aslında bu filmden 1 yıl önce, 2015 yılında “Immortality in Blue” filminde kısa bir yer alan Ayşe Kırca’yı izleyenlerin bile fark etmediğini düşünüyoruz.

Mesleğe geçiş aşaması olarak düşünebileceğimiz bu iş Ayşe Kırca’ya iyi bir deneyim katmış diyebiliriz.

Ayşe Kırca, yurt dışındaki eğitim ve oyunculuk tecrübelerinden sonra artık Türkiye’de kariyerine devam etmeyi düşünüyor.

Müjdat Gezen’in 2019 yılında hem yazdığı hem de yönettiği Pera Müzikalinde Ayşe Kırca da yer almış.

Sinemadan daha çok tiyatro alanında öne çıkmak isteyen Kırca için iyi bir fırsat olmuş diyebiliriz.

Gün içinde sesini duymadan rahat edemeyen Oya Başar, kızının oyunculuk kariyerini destekliyor.

Hatta öyle ki, Pera Müzikali sırasında her gün provaya kendi elleri ile yaptığı yemekleri götürüyormuş.

Şimdilerde Sol Yanım dizisinde Yasemin!

Şimdilerde is Cansel Elçin, Defne Samyeli, Tolga Mendi, Özge Yağız gibi isimlerle beraber Star TV ekranlarında yayınlanan Sol Yanım dizisinde Yasemin karakterine hayat veriyor.

Para ve Vakit İsrafı mı, Yoksa İlişkiyi Kurtarıyor mu? Bakalım Çift Terapisi Ne Kadar Etkiliymiş! - onedio.com
Para ve Vakit İsrafı mı, Yoksa İlişkiyi Kurtarıyor mu? Bakalım Çift Terapisi Ne Kadar Etkiliymiş! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karyaeldem

Şu saçmalığa bakar mısınız? Kız Hollywood da oynamış New York’ta eğitim almış saçma sapan kanal 7 oyuncusunun başrolde olduğu bi dizide oynayacak. Bana ne bilmiyorum ama ta ben sinir oldum

o-yorum-yapilacak

Ne yani kıçı kırık kanal 7 dizinden gelen kzı baş rol, yurtdışına eğitim almış müzikalde oynamış hollwood da dahi oynamış Ayşe yan rol.Kızım keşke o kadar uğraşmasaydın kanal 7 de bol bol bakışmalı , 5 gün çözüleyemen basit problemli bir dizide oynasaydın, kesin başrol olurdun! Annem izliyor yemin ile emanet i yakınlaşma sahneleri olmayan tek diziler çünkü :) Hatta kızı tanıyor diye sol yanım ı izleyecekti.1 bölüm izlemiş; Bu ney kızım hep çılpak hep öpüşüller , pis pis . dedi ve izlemedi :D

Görüş Bildir