Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gelini Tarafından Tekme Tokat Darp Edilen 82 Yaşındaki Alzheimer Hastası Kadın, Huzurevine Yerleştirildi

 > 
1.2bPAYLAŞIM

Bursa'da bir vatandaşın cep telefonu ile kaydettiği ve yaşlı bir insana eziyeti yansıtan görüntüler tepkilere neden oldu. 82 yaşındaki alzheimer hastası kayınvalidesini darp eden kadın gözaltına alındı. Sevim A., ifadesi alındıktan sonra savcının talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Demetevler mahallesinde yaşayan Fatma A., sokak ortasında gelini tarafından itildi ve yerlerde sürüklendi.

Olay anını cep telefonuyla kaydeden Abdurrahman K., şiddet görüntülerini sosyal medyada paylaştı. 📹

"Ben bir şey yapmadım. Evden kaçmıştı, gelirken düşmüş ve başını vurmuş."

DHA'nın haberine göre, gözaltına alınan Sevim A., suçlamaları kabul etmezken  "Ben bir şey yapmadım. Evden kaçmıştı, gelirken düşmüş ve başını vurmuş" ifadelerini kullanarak kayınvalidesinin sürekli evden kaçtığını söyledi.

"Yüzünde zaman zaman morluklar oluyordu ama 80 yaşındaki bir kadını dövecekleri aklımıza gelmedi."

Olay anını kamerasıyla çeken Abdurrahman K. ise olayla ilgili, "Yaşlı teyze gerçekten hasta. Yüzünde zaman zaman morluklar oluyordu. Düşerek bunun oluştuğunu düşünüyorduk." ifadelerini kullandı.

Şiddet gören yaşlı kadın, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından huzurevine yerleştirildi.

Görüntülerin sosyal medyada tepki yaratmasının ardından Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut Öneş, yaşlı kadının evine giderek oğlunu ikna etti ve yaşlı kadını huzurevine yerleştirdi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gece-gunes

Bu şiddete seyircilik eden mahalleliye mi ? , bu kadar vahşileşen kadına mı ? Annesini böyle birine emanet eden oğula mı?. Hangisine şaşırsam , Hangisine üzülsem.

dandanakan

Kimbilir niceleri var da ücra köylerde uzak ilçelerde ya da dağda bağda ...

the-mongol

Yine 3 kuruşluk beyni olanlar konuşmuş aşağıda.Yok kameraya alanlar niye müdahale etmiyor vs diye.Kamerayla kayda almak olayın kanıtıdır ve ayrıca bu gelin(!) yerine eli silahlı bir adam olsa hiçbiriniz dönüp bakmazdınız bile.Lütfen boş yapmayın.Kayda alınmayıp müdahale edilseydi elde kanıt olmaz ve yaşlı kadın o evde eziyet görmeye devam ederdi.Her konuda fikriniz var ama önce bir düşünün öyle yazın.

gece-gunes

Mahallede sence de sadece o adam mı vardı. Sadece bu olay değil ki. Sokak ortasında kadına şiddet olduğunda da 70% sadece izliyor.

anja8016

Kardeşim salak olmayın bu adam kameraya çekmeseydi daha tokatı vurmadan müdahale etseydi kadın tamam bişe yapmıyorum diyip eve götürüp işkenceye devam edecekti ama kameraya alınca elinde büyük bir suç koz oluyor kamera olmasaydı polis ilgilenmezdi.

Gizli Kullanıcı

kameraya alan çocuğa hakaret edenler nasıl bir beyinsiz anlayamadım. bu çocuk bunu kameraya almasa o kadın belki de hala dayak yiyordu. bu ülkede yardım almak için gündeme gelmen lazım. yoksa kimse sizle ilgilenmez.

Görüş Bildir