Görüş Bildir

GBS'den Son Dakika: KYK Burs Sonuçları Açıklandı mı? KYK Burs Sonuçları Bu Hafta Açıklanır mı?

Anasayfa > Güncel

KYK burs sonuçları ülkemizde milyonlarca öğrenci tarafından açıklanması bekleniyor. Gözlerini Gençlik ve Spor Bakanlığı'na çeviren adaylar sonuç sorgulama işlemlerini öğrenmek isterken geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu 'En adil şekilde yürütmek için çalışıyoruz.' açıklamasında bulunmuştu. Peki; KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak, bu hafta açıklanır mı? 2021-2022 KYK burs başvuru sonuçları son dakika gelişmeleri haberimizde...

Ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin uzun bir süredir beklediği KYK burs sonuçları için gözler son dakika açıklamalarına çevrildi. Burs ve kredi başvuru işlemleri Kasım ayında alınmış olup 2021-2022 KYK burs sonuçları yapılacak değerlendirmeler sonucunda adayların erişimine açılacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Açıklaması

YK burs sonuçları henüz açıklanmadı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 'En adil şekilde yürütmek için çalışıyoruz. Sonuçları size ulaştırmak için en kısa sürece bu süreci tamamlayacağız.' dedi.

Öğrencilere Burs Ne Kadar Ödenecek?

Öğrencilere Burs Ne Kadar Ödenecek?

Burs/kredi miktarı ocak ayından itibaren lisansta aylık 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada da 1650 lira olarak ödenecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
4
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?