Ünal Aysal'dan Prandelli Açıklaması

 > 
45PAYLAŞIM
Ünal Aysal'dan Prandelli Açıklaması

Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Ünal Aysal, gündeme ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

İşte Aysal'ın açıklamaları

"Değerli kulübüm Galatasaray'ın başkanlığını yaptığım 3.5 yılda, kulüp içi ve dışı tüm çalışanlar, paydaşlar ve taraftarlarımızla ilişkilerimizde doğruluk, dürüstlükv e akılcılık ilkesiyle hareket ettik. Bu öncelikli değerlerimiz çerçevesinde futbolcular ve teknik direktörle ve bazı sporcularımızla yapılan mukavelelere yönelik yanıltıcı, camiamızın aidiyet duygusuna ve kurumsal itibarına kasıtlı olarak zarar veren bazı spor programları ile bu programlara katılarak kulübümüzün zarar görmesine maalesef katkı sağlayan yöneticinin söylemlerini endişe içerisinde takip ettim.

Hatırlatmak isterim; 2000 yılındaki AIG'ye hisse satışından beri Galatasaray başkan ve yönetimleri, bir servet yönetimi değil, sürekli büyüme ve finansal kriz yönetimi yapmışlardır ve son bir ay içinde kurgulanarak verilmeye çalışılan yanıltıcı ve yıkıcı mesajlar, çok daha zor dönemler yaşadığımız zamanlarda dahi hiçbir dönemde bu denli istismar edilmemiştir. Kulübümüzün, yani ailemizin içerisinde kalması gereken her türlü konu medya üzerinden bu kadar ve ısrarla saptırılmaya çalışılmamıştı. Özellikle son günlerde üzerinde ciddi boyutta bir bilgi kirliliği olduğu izlenimi veren, devralınan ve devredilen mali tablolar ile ilgili olarak çok yakında kamuoyu ayrıca kanıtları ile bilgilendirilecektir.

Bu iddiaların tamamının asılsız olduğnu değerli Galatasaraylılara açıkça ifade etmeliyim. Tüm anlaşmalar ve harcamalar gerek futbolcular gerek teknik adamların sahip oldukları kariyer ve kulübümüzün menfaatleri göz önüne alınarak en ölçülü ve makul düzeyde yapılmıştır.

Teknik direktör Cesare Prandelli ile yapılan anlaşma iddia edilenin aksine içinde tazminat maddesi yoktur. Prandelli'ye finansal vizyonumuz çerçevesinde ödenebilir bir plan yapılmıştır. Bu ödemeler kamuoyunu yanıtlmak için iddia edildiği gibi toplu ve birseferde yapılacak bir ödeme türü değildir, ay ay ödenmek üzere, zamana yayılmıştır.

Ayrıca, başarıyı ödüllendirme Galatasaray kulübü yönetiminin prim adı altında uyguladığı başarıya endeksli ve verimliliği arttırma anlayışı içerisinde yer alan bir uygulamadır. Prim sistemi başarının gelmesi için bir motivasyon aracıdır ve başarı geldikçe yapılacak bir ödeme türüdür, yine iddia edildiği gibi mukavelenin sonlanma halinde ise kulübün ödeyeceği ceza tazminat gibi parasal bir yük öngörülmemiştir. Kişilerle yapılan anlaşmalara - gönüllü feragat dışında - bağlı kalmamak bizim kurumsal ve etik değerlerimize aykırıdır. Böyle beklentiler içinde bir yöneticinin televizyon kanallarında yer alması ise itibarımıza zarar veren üzücü ve gayri ciddi bir durumdur. Sorun varsa en saygın yöntem uzlaşmadır.

Galatasaray kulübü borsaya açık bir şirkettir. Saygıdeğer, itibarlı ve güçlü bir kulüptür. Kurumsal itibarımızı kamooyunda temsil eden yöneticilerimizin; etik değerlerimizin kaybına yol açmayan, sosyal ve finansal piyasalarda her türlü kredibilitemize zarar vermeyen, dedikodu ve yıpratma kültürü üzerinden hareket etmeyen ve kişisel hesaplaşmalarını kulübün itibarı üzerinden tutmayan bir yönetim anlayışı içerisinde hareket etmeleri gerekliliğini özenle hatırlatırrken, hiçbirn karşılık beklemeden bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bir Galatasaraylı olarak gönülden bağlı olduğum kulübümün ve yönetimlerin destekçisi ve yardımcısı olmaya devam edeceğeimin bilinmesini isterim.

Ligtv

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir