Görüş Bildir
Haberler
Galatasaray'dan "2 Milyon Üye" Projesi

Galatasaray'dan "2 Milyon Üye" Projesi

Enver K.
01.08.2015 - 12:59
İçeriğin Devamı Aşağıda

Galatasaray'ın 53 resmi taraftar derneği, kulübün gelir elde etmesi için harekete geçti.

Ga­la­ta­sa­ray ta­raf­tar der­nek­le­ri ku­lü­be mad­di des­tek sağ­la­mak ama­cıy­la ha­re­ke­te geç­ti. Sa­rı-Kır­mı­zı­lı ku­lü­be bağ­lı res­mi 53 ta­raf­tar der­ne­ği var. Top­lam üye­si 8 bin ci­va­rın­da. Bu der­nek­ler ba­ğış adı al­tın­da her yıl der­nek ba­şı­na 500 li­ra ku­lü­be ba­ğış ya­pı­yor.

Yönetimle görüşecekler

Ancak dernekler, Galatasaray’a daha çok katkıda bulunmak adına yeni bir proje üzerinde uzun zamandır çalışmalarını sürdürüyor. Projenin netleşmiş şeklini paylaşmak üzere önümüzdeki hafta yönetim ile bir araya gelinmesi bekleniyor. Daha önce yönetime bu proje ile ilgili bir ön bilgi verildi. Yönetim bu projenin hayata geçirilmesine sıcak baktığı öğrenildi.

Projelerin ayrıntıları

Dernek sayısı 53’ten 100’e çıkarılacak. 100 derneğe toplam 2 milyon taraftarın üye yapılması hedefleniyor. Bu proje için Galatasaray kulübü birlikte bir taraftar kartı çıkarılacak. Üye olan 2 milyon taraftar yıllık 20 lira ücret ödemesi karşılığında bu karta sahip olacak.

Oy kullanamayacaklar

Bu kartın bazı avantajları olacak. Böylece kulübe yıllık 4 milyon liralık bir gelir oluşturacak. Derneklere üye olan taraftarların seçimlerde oy kullanma hakkı verilmeyecek. Sadece derneğe üye olacak. Fenerbahçe kulübünün 1 milyon üye projesinde ise üyeler ödediği rakama göre oy kullanma hakkını elde ediyor.

Eurosport

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın