Fotoğraf Çekmek İsterken Yanlışlıkla Rönesans Tablosu Yaratan Kişilerden 21 Muazzam Kare

-
Abone ol

Sanat her haliyle güzel ama farkında olmadan ve belli bir amaç doğrultusunda ilerlenmeden yaratılan sanat daha da güzel... Çünkü istemeden de olsa ortaya muhteşem bir şeyin çıkmasına sebep oluyorsunuz. 

Fotoğraf kareleri bahsettiğimiz bu mevzunun en büyük kanıtları. İşte, sıradan bir fotoğraf çekmek için yola çıkıp bir anda inanılmaz bir sanat eserinin yaratılmasına sebebiyet veren kişilerin ölümsüzleştirdiği hepsi birbirinden şahane bu kareleri sizler için derledik. 

(Eğer sizin de vesile olduğunuz böyle bir görsel varsa, yoruma iliştirip bizimle paylaşabilirsiniz!)

1. "Kral James'in Koltuğa Yıkılışı"

Adeta keyifle tahtına kurulmuş bir kral gibi durmuyor mu?

2. "İlk Fidan"

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile ABD Başkanı Trump, Macron'un hediye olarak getirdiği meşe fidanını dikiyor. Albüm kapağı yapılsa sırıtmaz.

3. "Kutsala Dokunmak"

Çalışma BossLogic'e ait.

4. "Tanık"

Fotoğraf, New York Times'tan Doug Mills tarafından çekildi.

5. "İsa'nın Uykusu"

Bizi uyurken çekmeye kalksalar, ağzımız ayrı burnumuz ayrı yamuk çıkar. İşte insan şanslı olmayagörsün...

6. "Bay Fluffies'in İhaneti"

Bu devirde kimseye güvenmeyeceksin...

7. "Bekleyiş"

Dr. Henry Marsh tarafından ameliyat edilen bir hastanın ameliyathanedeyken çekilmiş bir fotoğrafı.

8. "Bebeğin İsyanı"

Bu küçük hanım süslü kıyafetlerle fotoğraf çekilmek istemeyince ortaya böyle bir kare çıkmış.

9. "Konserde Selfie"

Binlerce kişinin arasında, eğlenceyi paylaşacağınız en doğru insanla bir aradaysanız sizin de yüzünüzde böyle keyifli bir gülümseme belirir tabii ki...

10. "Son Dua"

Bir keşiş Çin'de bir tren beklerken aniden ölmüş yaşlı bir adam için dua ediyor.

11. "Bir Annenin Gözyaşları"

Fotoğrafçı Avinash Lodi’nin yakaladığı bu kare, acının ete kemiğe bürünmüş hali adeta. Küçük maymun yaşıyor bu arada, o bilgiyi de buraya not düşelim.

12. "Küçük Palyaçonun Yalnızlığı"

Fotoğraf buram buram sanat kokuyor resmen...

13. "Yaşlı Bir Adamın Portresi"

Renkler, duruş ve yüzündeki yaşanmışlıklarının en belirgin göstergesi o çizgiler... Kesinlikle muazzam!

14. "Martıların Efendisi"

Üstüne tost ekmeklerinden bir kıyafet yapıp martı beslemeye giden bu koca yürekli adama bir alkış...

15. "Bilinmeze Yolculuk ve Son Dua"

Geri dönüp dönmeyeceklerinden habersiz, bir bilinmeze doğru giden askerler son dualarını ediyorlar.

16. "Yangın Musluğuna Meydan Okuyuş"

İki itfaiyeci kontrolden çıkan yangın musluğunu kapatmaya çalışıyor ve işte ortaya çıkan sonuç!

17. "Umut"

Ali Amca'yı ve bu hüzünlü ama bir yandan da umut aşılayan kareyi anımsıyorsunuzdur. Evi yandığı için değil kedisi kurtulduğu için gözyaşı döktüğü sırada yüreklere dokunan bu an bir fotoğraf karesi ile ölümsüzleşti. Bu yüzden insanlığa duyduğumuz inanca olan "Umut" bu kare için oldukça uygun bir isim.

18. "Açlık"

Tavukların karınlarını doyurma telaşı ve üzerlerine yağan kutsal bir ışık. Bir tavuğun böyle sanatsal bir kareye sebebiyet vereceği kimin aklına gelirdi ki?

19. "Sıra Dışı Berberin Sıradan Günü"

Küba'da bir berber dükkanı. New York Times için Tomás Munita tarafından çekilen muhteşem bir fotoğraf.

20. "Mekaniğin Yaratılışı"

Fotoğrafçı Freddy Fabris'in Rönesans tablolarını yeniden canlandırmak amacıyla yaptığı çalışmaya ait bu kare, diğerleri gibi yanlışlıkla değil bilerek yapılmış olsa da bu listeye girmeyi hak ediyor bizce. Gerçekten muazzam bir kare değil mi?

21. "Karmaşa"

Yüzündeki bu ifadeye ne sebep oldu acaba?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rrr

yahu orjinal resimleri koysaydınız yanlarını belki hepsinin yoktur, yani herhangi bir ünlü tabloya benzemese bile sanatsal geldiği için içeriğe konmuş olabilir uzman değilim okay fakat 20. resmin tablosu var gayet ve koymamışsınız demek ki arada unuttuklarınız mı var diye bir şüphe uyanıyor içimde. içeriğin fikri çok güzel ama yapan bunu yaratıcı ve g.tü gevşek bir arada karaktere sahipmiş heralde. şuan güvenim sarsıldı içeriğe dair.

soulmajor

sen konuyu cok yanlis anlamissin =)

rrr

anlat da anlayalım ozaman durduğun yerden laf sıkmak yerine, heralde birini aydınlatmak küçümsemekten daha zor senin için yoksa?

rrr

ben gayet konuyu anladım oku bakalım iyice, evladım.

soulmajor

"Fotoğraf Çekmek İsterken Yanlışlıkla Rönesans Tablosu Yaratan Kişilerden 21 Muazzam Kare" basligi tekrar okuman yeterli , goruceksin ki YANLISLIKLA RONESANS TABLOSU YARATAN KISILER diyo. yani bu fotograflarin ornek alinmis bi tablo halleri yok. Fotograflarda yer alan gorseller o tarz tablolarda gormeye alisik oldugumuz tarzi barindirdigi icin veya andirdigi icin boyle soylenmis. yani o gotu gevsek dedigin yazar fotograflarin yanina tablo hallerini koyamaz cunku YOK. sanirim sadece 20. resim kopya onuda sen farketmissin zaten :D

rrr

zaten yorumumda o olasılığı da kapsadım, senin yorumumu okuman yeterli, ve bazı fotoğraflar gayet gönderme yapılmış tesadüf de olsa birebir aynı. bak sanatsal geldiği için içeriğe konmuş olabilir diye yazdım, birebir olmak zorunda değil zeka patlaması evlat. oku iyice, ama ilk bir kaç fotoğraf için eşleştirme yapıp sonra eşi olan fotğrafların eşini koymamak kadar acemice birşey olamaz. sen niye hatayı savunuyorsun ki yetersin bakış açınla. bak bir düşün, olayın içine gir başlık okumakla olmuyor o işler.

ummuhan..

Aslında o fotoğrafların tablo hali yok. Eşleştirme yapılması imkansız. Tesadüfen çekilmiş olan bu fotoğraf kareleri, resim olarak çizilseydi, Rönesans döneminde çizilmiş resimlere benzer tarzda olur, demek istenmiş. İlk birkaç fotoğrafın altına eklenmiş olan çizimler ise fotoğrafı taklit ederek yapılmış resimler. Yani, "bu çekilen fotoğraflar Rönesans döneminde çizilmiş olsa nasıl görünürdü" düşüncesinin hayata geçirilmişi.

Görüş Bildir