Görüş Bildir
Haberler
Fıkra Gibi: Gaz İstasyonundaki Kaçağı Bildiren Otobüs Şoförüne Önce Teşekkür Ettiler, İki Gün Sonra Kovdular!

etiket Fıkra Gibi: Gaz İstasyonundaki Kaçağı Bildiren Otobüs Şoförüne Önce Teşekkür Ettiler, İki Gün Sonra Kovdular!

Emre Ordu
14.03.2018 - 18:37 Son Güncelleme: 15.03.2018 - 09:04

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde otobüs şoförü olarak çalışan Ekrem Şahan, gaz doldurmak için gittiği belediyenin yakıt ikmal istasyonunda gaz kaçağı olduğunu gördü. Bu tehlikeli anların görüntüsü çeken Şahan, müdahale edilmesi için video kaydını ulaştırma biriminin ihbar hattına gönderdi. Şahan’a bu davranışından dolayı önce teşekkür edildi, iki gün sonra ise “Şirketi kamuoyu önünde aşağılayarak küçük düşürmek maksadıyla görüntüleri sosyal medyada paylaştığı” gerekçesiyle görevinden atıldı.

Görüntüleri WhatsApp hattına gönderdi

Görüntüleri WhatsApp hattına gönderdi

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre,Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde otobüs şoförü olarak çalışan Ekrem Şahan, 21 Ocak gecesinde turunu tamamladıktan sonra belediyenin gaz dolum istasyonuna gitti. Dolum için pompaya bağladığı sırada istasyonda gaz kaçağı olduğunu fark etti. Kaçağın görüntüsünü cep telefonuyla kaydeden Yalçındağ, bu kaydı belediyenin ulaşım şirketin olan Gazi Ulaş’ın ihbar hattına ‘WhatAapp’ üzerinden gönderdi. İhbar hattından yanıt veren yetkili, Şahan’a, “İlgili birime iletiyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz” dedi.

Bir gün sonra soruşturma açıldı

Bir gün sonra soruşturma açıldı

Bu arada Şahan, aynı kaydı şoförlerin WhatsApp grubuna da yolladı. Şaban Yalçındağ adlı şoför de bu görüntüyü Facebook’ta paylaştı. Şahan, ihbarda bulunduğu için belediyeden teşekkür beklerken, bir gün sonra hakkında soruşturma açıldı. Soruşturma evrakında şöyle denildi:

“Dolum pompasındaki arıza ile bilgiyi hiçbir yetkili ve birim sorumlusuna bildirmeyerek, arızanın görüntülerini izinsiz şekilde kayıt ettiğiniz, şirketimizi kamuoyuna karşı aşağılayarak küçük düşürmek maksadıyla sosyal medya hesaplarınızdan paylaşımlar yaptığınız...”

Hem Ekrem Şahan hem de görüntüleri Facebook'tan paylaşan Şaban Yalçındağ işten çıkarıldı

Hem Ekrem Şahan hem de görüntüleri Facebook'tan paylaşan  Şaban Yalçındağ işten çıkarıldı

Şaban Yalçındağ da, “Mesnetsiz ve kötü niyetle hazırlanmış görüntü ve video kaydını sosyal medya üzerinden şirketimizi aşağılamaya ve küçük düşürmeye çalıştığınız tespit edilmiştir” şeklinde suçlandı. Şahan, aynı gün savunmasında, “Bu tehlikeli olaya duyarsız kalamazdım. İlgili birime bildirdim ve ‘Teşekkür ederiz’ diye mesaj geldi.

Sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmadım. Ben sadece tehlike arz eden bir durumu yetkililere bildirdim” dedi. Şahan ve Yalçındağ savunmalarına rağmen disiplin hükümlerine aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle işten atıldı.

"Ödüllendirilmesi gerekirken, işten atıldı"

"Ödüllendirilmesi gerekirken, işten atıldı"

Şahan’ın görevine iadesi için dava açmaya hazırlanan Avukat Bülent Duran, “Bir facia olabilir ve patlama meydana gelebilirdi. Kamusal sorumluluklara hareket ederek facianın önüne geçen müvekkilim ödüllendirilmesi gerekirken, işten atılmıştır” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
628
194
46
28
11
11
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Dağ filminin bi sahnesinde komutan fıkra anlatırken şöyle diyo "Bizde iş yapanı sikerler" , başka bişey demiyorum.

Pasif Kullanıcı

1. gün: bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz..hemen ilgileniyoruz... 2. gün: sen bizim videoyu watsappta paylaşmışsın...siktir git

Faruk Naçar

Sosyal medyada paylaşılması doğru değil. Aynısı bizim şirkette de yaşandı. Lakin kovmadılar uyarı verildi sadece.