Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Feminizm Hakkında Oldukça Sağlam Fikirleri Olan 17 Ünlü

 > -

1. Emma Watson

www.buzzfeed.com

Kadın hakları için savaşmak son zamanlarda "erkek düşmanlığı"yla fazla karıştırılır oldu. Bildiğim bir şey varsa, o da bunun bir an önce durması gerektiğidir.

2. Beyoncé

www.buzzfeed.com

Oğullarımıza eşitlik ve saygı kurallarını öğretmeliyiz. Böylece büyüdüklerinde, cinsiyet eşitliği doğal bir yaşam hakkı olacak. Kızlarımıza da, ulaşabilecekleri en yüksek noktaya ulaşmanın mümkün olduğunu aşılamalıyız.

3. Joseph Gordon-Levitt

www.buzzfeed.com

Bazı insanlar feminizmin geçmişte bir şey ifade ettiğini ancak şu an kadın-erkek eşit olduğu için geride kalmış bir kavram olduğunu söylüyorlar. Ben uzman değilim, ama gerçeklere bakacak olursak, bunun tam tersi olduğunu açıkça görebiliriz.

4. Zooey Deschanel

www.buzzfeed.com

Hem feminen olup hem feminist olup hem başarılı olamaz mıyız? Ben lanet bir feminist olup, gayet Peter Pan yaka bluzlarımı giymek istiyorum. Bir sorun mu var?

5. Ellen Page

www.buzzfeed.com

İnsanlar feminist olduklarını söylemekten neden bu kadar çekiniyorlar bilmiyorum. Feminizm'in kötü ya da çekinilecek bir kelime olarak anılması Ataerkil bir dünyada yaşadığımızın kanıtı değil de nedir?

6. Helen Mirren

www.buzzfeed.com

Bence kültürümüzde, her kadın bir feminist.Açık açık belirtmeyi reddediyor olabilirler, ama herhangi bir kadını alıp 40 yıl önceye götürüp "Böyle bir dünyada yaşamak ister miydin?" diye sorduklarında, verecekleri cevap "Hayır." olacaktır.

7. Matt Damon

www.buzzfeed.com

Ölmeden önce yapılması gerekenler listem olsaydı, 4 kızımı da güçlü, iyi birer kadın olmaları için yetiştirmeyi ilk sıraya koyardım.

8. John Legend

www.buzzfeed.com

Bütün erkekler feminist olmalı. Çünkü eğer erkekler kadın haklarını umursarsa, dünya çok daha güzel bir yer olacaktır.

9. Lena Dunham

www.buzzfeed.com

Feminist etiketini reddeden kadınlar, aslında gerçekten bu kavramın ne olduğunu bilmiyorlar. Reddedilecek bir konsept değil bu, eğer feministseniz, eşit haklara inanırsınız.

10. Prince Harry

www.buzzfeed.com

Kadınlar güçlendiğinde, etrafındaki yaşamları ölçülemez derecede geliştirirler. Biz erkekler burada oynadığımız rolün farkına varmalıyız. Gerçek bir erkek, kadınların kıymetini bilir ve onlara hak ettikleri gibi saygılı davranır.

11. Gemma Arterton

www.buzzfeed.com

Feminist olmanın neden hala bir tabu olduğunu bilmiyorum.

12. Rashida Jones

www.buzzfeed.com

Kadınların katkısız bir şekilde, doğal ilerlemesine, gelişimlerine inanıyorum. Ve yine de gidecek daha çok yolumuz var.

13. Keira Knightley

www.buzzfeed.com

İnsanlar şaka yaparken birbirlerine "Ne yani feminist mi oldun şimdi ?" diye soruyorlar. Sanki feminizm şaka dışında ağıza alınamaz, tartışılamazmış gibi.

14. Mark Ruffalo

www.buzzfeed.com

Annem kendisini bir mülk'ten öteye ulaştırmak için bir savaş verdi. Hayatını, ne zaman çocuk yapacağına karar verebilen bir anneye, gelirini kazanan bir eş olarak yaşadı. Ben de kızlarımın aynı seçeneklerini değerlendirmelerini görmek istiyorum.

15. Claire Danes

www.buzzfeed.com

Evet, kadınlar önceden sahip olduklarından daha fazla özgürlüğe ve etkiye sahipler. Ama erkeklerle "eşit" demek neredeyse imkansız. Çünkü değil.

16. Annie Lennox

www.buzzfeed.com

Bu sadece güçlenmekle ilgili. Erkeklerden daha güçlü olmakla değil! Erkeklerle aynı koruma, destek ve adalet haklarına sahip olmak. Hepsi bu.

17. Taylor Swift

www.buzzfeed.com

"Feminist değilim" demek, erkeklerin kadınlardan daha çok hakka ve fırsata sahip olması gerektiğini savunmak demektir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enisberkay

"Feminist etiketini reddeden kadınlar, aslında gerçekten bu kavramın ne olduğunu bilmiyorlar. Reddedilecek bir konsept değil bu, eğer feministseniz, eşit haklara inanırsınız." Haha! Hiç güleceğim yoktu. Lena Dunham'ı sağlam fikirli mi sanıyorsunuz?

mvp07_

"Götümü başımı açarak hiçbir erkeğin asla bu kadar rahat ulaşamayacağı imkanlara sahip olayım ve feminizm maskesi altında ben bir meta değilim hepimiz eşitiz diyeyimde yesin denyolar." Beyonce Knowles

captainwolfburak

Prince Harry olmasında kim olsun büyük annesi kraliçe :D AMA en düzgün açıklayan Annie Lennox feminizmin amacı budur eşit haklara sahip olmak erkeklerden güçlü olmak değil

douchebek

eşit değiliz, kadınlar her zaman daha üstünler öylede olmalılar . Annie Lennox kadar da basit ve yalın biçimde anlatılamazdı.

ekm-ekm

İşte siz Feministler hep böylesiniz.Herkes eşittir ! Bir erkek erkekler üstün deseydi yerin dibine sokulurdu ama senin yorumunu beğenenler olmuş.Siz feministlere karşı dimdik ayaktayız!

ozge-a.

Eğer kadınların daha üstün olmaları gerektiğine inanıyorsan Annie Lennox'un sözünü çok yanlış yorumlamışsın demektir. Ben de bir kadınım ve kadınlar üstün olsun demekte tamamen cinsiyet ayrımcılığıdır, feminizim her iki cinsinde eşit olduğunu savunur. Annie Lennox'ta o eşitliğe ulaşabilmemiz için daha çok yolumuz olduğunu belirtmiş sadece. Bu sadece güçlenmekle ilgili. "Erkeklerden daha güçlü olmakla değil!" Erkeklerle "aynı koruma, destek ve adalet haklarına sahip olmak." Hepsi bu.

Görüş Bildir