Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Federer: "Türkiye'ye Çocukluğumdan Bu Yana İlgi Duyuyorum"

Anasayfa > Spor

Roger Federer, verdiği bir röportajda Türkiye hakkında ilgi çekici açıklamalar yaptı.

27 Nisan'da başlayacak olan İstanbul Cup'ta mücadele etmek için Türkiye'ye gelecek olan yaşayan efsane Roger Federer, Bleacher Report'a verdiği röportajda aile hayatından ve ziyaret etmek istediği yerlerden bahsederken, İstanbul'a da özel bir parantez açtı.

İsviçre'nin Basel kentinde büyüyen Federer, çocukluğu boyunca okulda ve futbol takımında çok sayıda Türk arkadaşa sahip olduğunu, hatta bir keresinde derste konu olarak Türkiye'yi işlediklerini ve o günlerden bu yana ülkemize ilgi duyduğunu belirtti.

'Şehir hakkında bir sürü müthiş şey duydum. Doğu ile Batı'yı, Asya ile Avrupa'yı birleştiren bir köprü' sözlerini kullanan dünya iki numarası, İstanbul'da bir turnuva oynama fırsatı karşısına çıkınca hiç tereddüt etmeden takvimininde yer açmak için harekete geçmiş.

Federer röportajın diğer bölümlerinde, kariyerini noktalamadan önce bir dizi özel maçtan oluşan bir tur ile Afrika'yı da ziyaret etmek isteğinden de bahsetti.

Okul çağına gelen ikizleri Charlene ve Myla için eşi Mirka ile birlikte özel bir öğretmen tuttuklarını anlatan İsviçreli raket, dünyanın dört bir yanına yaptığı seyahatler boyunca ailesiyle bir arada kalabilmesi için en iyi yöntemin bu olduğuna karar verdiklerini söyledi.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/tenis/federer...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?