Fazıl Say Murat Övüç'ün Takipçi Sayısını Alakasız Bir Ünlü İsimle Kıyaslayınca Tepki Görmekten Kaçamadı

128PAYLAŞIM

Elma ile armutu kıyaslamak anca bu kadar olurdu!

Fazıl Say şüphesiz ülkemizin yetiştirdiği en değerli müzisyenlerden bir tanesi. Başarısı dünya çapında bilinen bir piyanist kendisi. Ancak işiyle olduğu kadar, gündem ve siyasetle ilgili yaptığı yorumlarla da zaman zaman konuşuluyor.

Fazıl Say bu kez resmi Twitter hesabından bir karşılaştırma yaptı. O paylaşımı şuraya bir bırakalım önce.

Fazıl Say'ın Instagram takipçi sayısı üzerinden yaptığı karşılaştırmanın bir tarafı bilim insanı Aziz Sancar, diğer tarafı ise sosyal medya fenomeni Murat Övüç. Bambaşka iki dünya...

Ünlü piyanist bu iki ayrı uç karşılaştırmayla ilgili kısa sürede tepkilerin odağına yerleşti.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Dipnot olarak şöyle bir bilgi verelim: Aziz Sancar'ın tek sosyal medya hesabı Twitter'daki bu hesap. Yani Fazıl Say'ın karşılaştırma yaptığı Aziz Sancar hesabı, bilim insanına ait değil. Çok bir şey fark eder mi bilmiyoruz ama bu bilgi de burada dursun...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

Roket emojisi koymak yerine keşke "bilime, kültüre, sanata verdiğiniz değerden fazlasını y*rak kürek fenomenlere veriyor oluşunuz beni üzüyor." yazsaymış, bu tipleri için için tâkip edip ünlü eden kitle böyle açıklanmadan denmek isteneni anlayamaz çünkü..

ali-yasin-saygi

bide bende takip ediyorum demiş. tek işi salak salak sesler çıkarmak olan birini takip ediyorsan ince detayı atlaman ve Fazıl Say gibi birine bok atma çabası içinde olman senin seviyeni zaten göstermiyor mu? o yüzden dikkate almayın bence. asıl kıyaslama yapılması gereken konu şu 2,4m kişinin kaçı Türkiye'den 152b kişinin kaçı dünyadan???

menesdaglioglu

kim takip ediyorum demiş ayrıca çok sığ bi düşünce bilime verilen değer takipçi sayısıyla mı ölçülüor

ali-yasin-saygi

aynı pencereden bakıyoruz ama farklı dillerle dostum

favilla

Fazıl haklı bence ama sorun surda bunun için kimseyle kıyaslamaya gerek yok, bu tipin nasıl bu kadar takipçisi olur dese yetermis😅bı de millet eglenmek için ordayız falan yazmış sorun da bu zaten eğlence anlayışı olarak bile kabul edilemez bu tipler ne diye takip.ediyosunuz

xcomso

bitanesi de "gayet normal değil mi?" yazmış !! ulan bizde bu ülkenin burnu neden boktan kurtulmuyor diye doğduğumuzdan beri düşünüyoruz boş lan herşey valla boş.

okuyank

Bu onedionun da yazar tayfası aleyna tilkinin liseden tayfası mı anlayamadık, her geçen gün iyice saçma yazılar yayınlanıp duruyor. Birincisi iki alakasız ünlü demişsin yanlış. Biri ünlü olmaya çalışan sosyal medya fenomeni diğeri ise ünlü olmakla uğraşmayan bilim insanı, adam yıllardır zaten kendi işini yapıp bilimsel araştırmalar vs'ler yapıyor ama bizim ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlandı. İkincisi Fazıl Say burda ülke olarak bilime duyulan merakın ,bir medya kullanıcısına duyulan meraktan daha az olduğunu kısaca değinmiş..zeki şey senii.

Görüş Bildir