Görüş Bildir
Haberler
Facebook, WhatsApp ve Instagram Neden Çöktü? Facebook Siber Saldırısı Mı Oldu?

Facebook, WhatsApp ve Instagram Neden Çöktü? Facebook Siber Saldırısı Mı Oldu?

Instagram, Facebook ve WhatsApp, dün akşam saatlerinde çökmüş ve tüm gece devam eden sorun sabah karşı giderilmişti. Üç uygulamayı kullanan milyarlarca insan, yaşanan sorunun ne olduğunu araştırıyor. Yaşanan sorunlar birlikte Facebook’un Nasdaq borsasında işlem gören kağıtları da yüzde 5 değer kaybetmişti. Ayrıca dün akşam sosyal medyada Facebook kullanıcılarının bilgilerinin çalındığı da iddia edildi. Peki, Facebook neden çöktü? WhatsApp ve Instagram’a neden girilemedi? İşte detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

WhatsApp, Instagram ve Facebook Neden Çöktü?

WhatsApp, Instagram ve Facebook Neden Çöktü?

Facebook siber saldırısı mı oldu?’ sorusu internetin gündeminde. Dün akşam yaşanan sorun, dünya üzerinden milyarlarca internet kullanıcısını etkiledi. Tarihin en büyük çökmelerinden birinin yaşandığı akşamda, WhatsApp, Facebook ve Instagram saatler sonra yeniden ayağa kaldırılabildi.

FACEBOOK SİBER SALDIRISI MI OLDU?

Facebook'un altyapı direktörü Santosh Janardhan, şirketin sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, kesintinin hatalı bir konfigürasyondan kaynaklandığının saptandığını bildirdi.

Sorunun aynı zamanda şirketin operasyonlarında kullandığı sistemleri kullanılamaz hale getirmesinin çözümü zorlaştırdığını kaydeden Janardhan, 'Platformlarımızda bugün yaşanan kesintiden dolayı tüm dünyada bize güvenen kişi ve şirketlerden özür dileriz' ifadesini kullandı.

New York Times, şirket çalışanlarına dayandırdığı haberinde siber saldırıdan şüphelenildiği iddia etti. Ancak Facebook yetkilileri saldırıyı yalanladı ve kullanıcı bilgilerinin güvende olduğunu açıkladı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın