Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Facebook Uygulaması Telefonların Pil Ömrünü Kısaltıyor

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Telefonların pil ömürleri zaten oldukça kısıtlı. Günümüzde yoğun bir kullanımda bir akıllı telefonunun şarjının bir günü çıkarması oldukça güç. Tabii ki bunda telefonların pillerinin yanında, telefon pillerine 'düşman' uygulamaların da payı büyük.

Bu anlamda bir araştırma gerçekleştiren antivirüs yazılım şirketi AVG, Facebook'un Android uygulamasının, telefonların pil ömrüne, veri trafiğine ve genel performansa etkisinin ne kadar çok olduğunu ortaya koydu. AVG'nin yayınladığı listede, telefonların genel performansına etkide ilk sırayı Facebook uygulaması alırken, ikinci sırada ise Spotify geliyor. Spotify'ı ise, Instagram ve Path gibi uygulamalar izliyor.

Bunların yanı sıra, telefonların pil ömrüne en çok etki eden uygulamalar arasında ise, Facebook'un ismini üçüncü sırada görüyoruz. Aynı şekilde Facebook, telefonların veri trafiğine en çok etki eden uygulamalar arasında da üçüncü. Yayınlanan listenin tamamına ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

teknokulis

Kaynak: http://www.teknokulis.com/Haberler/Mo...
Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?