Görüş Bildir
Haberler
Facebook Gruplar Uygulamasını Duyurdu

Facebook Gruplar Uygulamasını Duyurdu

Sosyal ağ Facebook'un grupları mobil cihazlardan daha rahat kontrol edebilmesi için hazırladığı 'Gruplar' uygulaması kullanıma sunuldu. Uygulamanın hem iOS hem Android sürümü bulunuyor.

Facebook, farklı özellikleri için farklı mobil uygulamalar hazırlamaya devam ediyor. Bunlardan biri de 'Gruplar' için geldi. Sosyal ağın içinde bulunan Gruplar özelliğini mobil cihazlardan da düzenleme ve kontrol etme imkanı sağlayan yeni uygulama sayesinde gruplardan gelen mesajlar haber akışı içinde kaybolmayacak.

Dünya çapında 1.35 milyar üyesi bulunan Facebook'un kullanıcılarının yarısından biraz fazlası (ayda 700 bin kişi) sosyal ağı mobil cihazlardan takip ediyor. Yeni uygulama sadece gruplardan gelen mesajları gösterdiği için karmaşanın da önüne geçilmiş oluyor. Gruplar tarayıcı üzerinden de kontrol edilebiliyor. Ancak yeni uygulama bu kontrolün mobil cihazlara uygun bir arayüzle ve daha kolay yapılmasını sağlıyor.

Facebook'un Gruplar dışında farklı uygulamaları da bulunuyor. Örneğin Mesajlar uygulaması ile Facebook üzerinden gönderilen mesajlar okunabiliyor. Mesajlar uygulaması sosyal ağ üzerinden gelen mesajları mobil cihazlarda görebilmek için zorunlu olarak kurulması gereken bir uygulama.

Tüm Facebook gruplarının tek bir yerde görüntülenmesini ve bildirimlerin kolaylıkla kontrol edilebilmesini sağlayan ücretsiz Gruplar uygulamasının hem Android hem iOS sürümü aynı anda kullanıma sunuldu.

  • Al Jazeera
Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/fac...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0