Görüş Bildir
Haberler
Facebook Gelen Tepkiler Üzerine 'Şişman' İfadesini Kaldırdı

Facebook Gelen Tepkiler Üzerine 'Şişman' İfadesini Kaldırdı

İçeriğin Devamı Aşağıda

Facebook, Change.org'da başlatılan imza kampanyası sonucu büyüyen tepkiler üzerine 'Şişman hissediyor' ibaresini seçenekler arasından kaldırdı.

Change.org yine farklı bir imza kampanyasına daha ev sahipliği yaptı. Facebook'un 'his ifadeleri' arasında bulunan 'şişman' ifadesinin kaldırılması için başlatılan imza kampanyasında, iki gün içinde 16 binden fazla imza toplandı.

Kampanyanın destekçileri de 'Şişmanlık bir his değildir' sloganıyla Facebook'tan bu ifadenin kaldırılmasını talep etti. Facebook ise bu imza kampanyasını ve kullanıcı şikayetlerini dikkate alarak platformdaki 'şişman' ifadesini seçenekler arasından çıkardı.

Facebook ilgili imza kampanyasının altına konu ile ilgili şu açıklamayı yazdı:

We've heard from our community that listing 'feeling fat' as an option for status updates could reinforce negative body image, particularly for people struggling with eating disorders. So we're going to remove 'feeling fat' from the list of options. We'll continue to listen to feedback as we think about ways to help people express themselves on Facebook.

Açıklamasında 'Şişman hissediyor' ifadesinin özellikle yeme rahatsızlığı olan kişiler başta olmak üzere birçok kişi üzerinde üzerinde olumsuz bir etki yaratmasıyla ilgili olarak geri bildirim almaları sonucu bu seçeneği kaldırdıklarını belirten Facebook; bunun gibi kullanıcı şikayetlerini dinlemeye devam edeceklerini belirtti.

Kampanyayı başlatan 24 yaşındaki Catherine Weingarten ise Facebook'un aldığı bu karara oldukça sevindiklerini dile getirdi.

  • Webmasto
Kaynak: http://www.webmasto.com/facebook-gele...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın