Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eylemlerde En Önde Olamadığı İçin Kadınları Aptallık ve Cinsiyetçilikle Suçlayan Kişiye Gelen Tepkiler

328PAYLAŞIM

Yeri gelince geride kalmayı da bilin bir zahmet!

Şiddet mağduru kadınların korunması ve kadın cinayetlerinin önlenebilmesi için gerekli olan İstanbul Sözleşmesi Cumhurbaşkanı kararnamesi ile feshedildi! 👇

Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden Çekildi! - onedio.com
Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden Çekildi! - onedio.com

Hepimiz için hayati öneme sahip İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyeceklerini belirten kadınlar tabii ki sokaklardaydı! Türkiye'nin birçok il ve ilçesinde mücadele gösteren kadınlar bir aradaydı.

"Yıllardır verdiğimiz mücadeleyi bir gecede silemeyeceksiniz. Kararı geri çek, sözleşmeyi uygula!" sloganlarıyla protestolarına devam ettiler.

Genci, yaşlısı, kadını, erkeği herkes oradaydı ve hep birlikte kararı kabul etmeyeceklerini dile getirdiler.

Öte yandan Twitter'dan bir kişi, kadınların hakları için mücadele ettikleri bu eylemlerde erkeklerin çıkarılmak istendiğini söyleyerek kadınları cinsiyetçilikle suçladı.

Üstüne üstlük bir de kadın hareketine akıl vermeye çalıştı...

Bir başka erkek ise yine arkada yürümeyi kabul etmeyerek 'Ne yapabilirler ki?' sözleriyle eleştiride bulundu.

Her mücadelede kendilerini şov malzemesi yapmak isteyen bu kişilere kadınlardan tepkiler gecikmedi 👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmetesat

Sözleşme sadece kadına yönelik şiddeti değil aile içi siddeti önlemeye yönelik uluslararası mutabakat. Sözleşmede; Çocukken aile içi şiddetin tanığı olmuş bir çocukta mağdurdur diye belirtiyor cinsiyeti farketmeksizin Çocuklar için cinsel ve şiddet içeren aşağılayıcı içeriklere ulaşmasını engellemek için anne ve babaya eşit sorumluluk yüklüyor. Sadece mağduru değil aynı zamanda tehlike durumlarında mağdurun ailesini de korumayı ve hedefliyor Sözleşmede kabul gören AP'nin cinsiyet çatışmasını önlemeye yönelik kadın ve erkeğin rolüne ilişkin tavsiye kararında kadın ve erkeğin eşit katılımıyla tesis edilebileceğini ve sürdürülebilir olduğu ön koşulu kabul ediliyor. Başka bir yükümlülüğü ise gençler ve erkekler olmak üzere, toplumun tüm bireylerinin sözleşme kapsamındaki her türlü şiddet olayının önlenmesine aktif bir biçimde katkıda bulunmasının teşviki öngörülüyor Meseleyi sadece kadın mücadelesine indirgeyerek yukardaki tweetleri atanlarla aynı sözleşmeden mi bahsediyoruz

Gizli Kullanıcı

*Ev içi*

celasunn

Bu onedioda editörleri engelleyemiyor muyuz? Bu editörün paylaşımlarını görmek istemiyorum. Aşırı cinsiyetçi.

celasunn

Yalnız tebrik ederim. Bu istanbul sözleşmesini savunan bana bile kadınlardan soğuttunuz. Ötekileştiriliyorsanız bunun çözümü sizinde ötekileştirmeniz olamaz. Bunun üstüne umarım erkekler gitmez de götlerine baka baka bırakırlar eylemi falan. Nefretle hiçbir şeyi başaramazsınız. Al bir de benden tavsiye. Yıllarını vermişler. Hiçbir halt başaramamanızdan belli. Birlikten kuvvet doğar diye bir laf var ama artık ben de savunmuyorum şu sözleşmeyi. Bunlar hak etmiyor.

melson

yav hadi yürüyün gidin her fırsatta eylem yapan eylemden eyleme koşan. birazda olsa sosyallesmeye çalışan anormal tipler.

Gizli Kullanıcı

Bence hakli bos duyarlar..👎

Görüş Bildir