Evrim Teorisine İnanmayanların Bile Bir Durup Düşünmesini Sağlayacak Bu Paylaşımı Mutlaka Okumalısınız!

389PAYLAŞIM

Okuduktan sonra ufkunuz fersah fersah açılacak, demedi demeyin.🤓

Jean-Baptiste Lamarck, 19. yüzyılda ilk tamamen biçimlendirilmiş evrim teorisi olan türlerin transmutasyonu teorisini ortaya attı.

Charles Darwin ise 1859 yılında yayımladığı "Türlerin Kökeni" adlı kitabında canlıların ortak atalardan evrilerek çeşitlendiği teorisinin yaratıcısıydı.

O dönemler Darwin’in “Evrim Teorisi” kimi çevrelerde sapkınlık olarak görüldü, kimileri de onun bu tezini destekledi ve hatta yeni çalışmalarla konuyu daha ileri boyutlara taşıdı. Geçen zaman, evrim hakkındaki hararetli tartışmaları söndürmek yerine daha da alevlendirdi desek yeridir.

Geçen zamanla birlikte ortaya çok başka teoriler atıldı, bunların kimisi kanıtlandı kimisi tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolup gitti. Ama insanlığın evrime olan merakı bir türlü dinmedi...

Eğer sizin de evrime merakınız varsa Köksal Özer'in hazırladığı bu bilgilendirici zincir aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak veya eksik bilgileri tamamlayabilmek için size epey faydalı bir kaynak olacak.

Hazırsanız, başlayalım.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

34. 

35. 

36. 

37. 

38. 

39. 

40. 

41. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Bilime asla inanmayan kör cahil, yobaz, çomar sürüsünü bilime inandırmak gibi bir gaye (en azıdan şimdilik...) olamaz! Zira, bilimsel olarak bunun şu an yapılabilmesi, uygulanabilmesi yaşadığımız zamanın çerçevesinde, imkansız şeyler grubundadır henüz ve sadece zaman kaybıdır! En basit örnek; Dünya'nın düz(!) olduğuna hala inanan, oldukça ilkel beyinlerden söz ediyoruz sonuçta! Kim ne öğretebilir bunlara!

feyk

balina ve siren evrimi yaninda primat ve insan evrimi cok sonuk, basit kaliyor. o kadar kisa surede o kadar buyuk degisimler gecirmisler ki, her katmandaki fosil cok farkli seyler anlatiyor.

the_last_mohican

peki, bu uzuv kayıpları tıpkı insanlarda karsilasildigi gibi akraba evlilikleri (iliskilerinden) kaybaklanıyo olamazmı , keza cevremizde kol ya da bacakları gelişemeyen yada az gelişen insanlarla mutlaka karsılasmıssınızdır, bu evrime mi işaret ??

logicaldoor

Bunun olması için o kişilerin çocuklarında da aynı durumun gözlenmesi gerekir. Evrim boyacı küpü değil ki, batır çıkar değişsin...

feyk

akraba evliligi sonucu veya degil her kusakda mutasyonlar degisimler olur, mutasyon cok buyuk orandaysa kisinin gundelik ihtiyaclarini karsilamasini engelliyorsa bu sakatlik olur, ureyip cogalma sansi zayif oldugundan mutasyonun getirdigi ozellik o kisi ile yok olur. ama stellar deniz inegindeki gibi yada, bacaklari olmayan oluklu kertenkeledeki gibi kaybolan uzuv dezavantaj degil, avantaj haline geliyorsa o birey ureyerek ozelliklerini sonraki nesle aktarip yeni bir turun dogmasina neden olabilir, evrimin mekanizmasi bu sekilde isler. ama cogu zaman degisimler bir anda uzvun kaybolmasi seklinde degilde yavas yavas ufalmasi seklinde olur.

basar-demirsoy

Akraba evliliklerinin sıkıntılı olmasının nedeni herkeste rastlanan, her gün oluşan mutasyonların aynı bölgede olması olasılığının artması. Yani akraba evlliliklerinin sıkıntı olmasının nedeni bu.

eurus

Çok güzel içerik olmuş sahiden.

liar

Tamam o zaman şunu açıklayın; Madem maymundan geldik, şimdiki maymunlar neden insana dönmüyor? Şaka lan şaka, evrim gibi çooook geniş bir konuyu, sadece maymundan insana dönüşmek gibi bir çıkarımla açıklamaya çalışan ve evrim gerçeğini reddeden tüm beyinler din uyuşturucusu altındadır. Bence tartışmaya da girilmez.

Görüş Bildir