Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eski Çağlardan Beri Sarışın Kadınların Her Zaman İlk Tercih Olduğunun 12 Kanıtı

 > 
13bPAYLAŞIM

Sarışın olmayı “aptallık” ile bir tutan embesillerin aksine bilim sarışınların yanında olmaya devam ediyor.

1. Saçlarını boyatarak sarışın olan kadınların bile kendine güvenlerinin arttığı bilimsel bir gerçek.

2. Sarışın kadınların yatakta çok daha iyi oldukları kabul edilmiş bir gerçek.

s111.photobucket.com

Erkeklerin %36’sı sarışın kadınlarla sevişmeyi tercih ediyor, esmerleri tercih edenlerin ortanı ise %30.

3. Marilyn Monroe, Bridget Bardot, Grace Kelly gibi seks ikonu kadınların çoğunluğu sarışın.

4. Sarışınlar her zaman daha genç gösteriyor.

Bunun artıları ve eksileri olabilir ancak artıları her zaman bir kadın için daha fazla. Ancak sarışın kadınların 45 yaşına kadar 23 yaşında gösterdikleri bilim insanlarının iddiası.

5. Mağarada yaşadığımız günlerde sarışın kadınların daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olmalarından dolayı daha çok tercih edildiği ve bunun genlerimize kodlandığı bilimsel bir gerçek.

6. Sarışın kadınlar daha feminen.

Bunu sarışınlar daha seksi, alışverişi daha çok seviyor, vb. yüzeysel bir ifade olarak algılamayın, yapılan araştırmalarda sarışın kadınların östrojen seviyelerinin esmerlere kıyasla daha yüksek olduğu ispatlanmış bir gerçek.

7. Bu durum sarışın kadınların “kadınlık özelliklerini” çok daha fazla taşıdıkları anlamına geliyor.

Daha küçük bir burun, daha yumuşak ve ipeksi bir cilt, daha az vücut kılı, vs.

8. Esmerler, kumrallar ve kızıllar sarışınları kıskanıyor.

Yoo yo bu yine bizim iddiamız değil, yapılan araştırmalara göre sarışın kadınlar en ulaşılmaz görülen kadınlar. Esmerler daha kolay elde edilebilir olarak görülüyor, hal böyleyken kıskanılmaları son derece normal.

9. Paleolitik çağda, esmer rakiplerinin arasından sıyrılan, daha sağlıklı ve güzel görünen sarışın kadınlar her zaman ilk tercih olmaktaydı.

Savaşlarda ve avlanma sırasında erkeklerin kolayca ölmesi yüzünden kadınlar sayıları az olan erkekleri etkilemek için çetin bir mücadele içindeydi ve bu mücadeleyi çoğunlukla sarışınlar kazanıyordu. Bunun genlerimize işlenmiş olması çok normal.

10. İş hayatında sarışın kadınlar rakiplerine nazaran çok daha başarılı oluyor.

Bunu seksi olmalarına bağlamak sizin sığlığınızın bir göstergesi. Cornell Üniversitesi’nin yürüttüğü bir araştırmada, çok daha seksi ve alımlı olmalarına rağmen esmer kadınların sarışınlar kadar bahşiş alamadıkları ispatlanmış.

11. Sarışın kadınlar eğlenmesini biliyor.

Bir dahaki sefer dışarı çıktığınızda en çok eğlenen, gülen, en neşeli masanın baş köşesinde oturan kadınlara dikkat edin sarışın olduklarını göreceksiniz. Üstelik eğlenmesini bilmeyen, gece dışarı çıkmayan kadınların saçlarını sarıya boyattıktan sonra hayret uyandıracak ölçüde değişmeleri de yine benim değil bilim insanlarının görüşü.

12. Araştırmalar esmerlerin daha duyarlı ve rasyonel kişiler olduğunu ortaya koyuyor, sarışınlar için bunların yanına bir de keyifli bir yaşam ekleyin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Slm cnm nbr gibi bir icerik. Bilmem anlatabildim mi?

Gizli Kullanıcı

Esmer rakı gibidir, sarışın bira gibidir... Esmer herif işidir, sarışın çoluk çocuk işidir.

zehrabegum

Her kadının kendi güzelliği vardır ama esmerler ve kızıllar kıskanıyo demişsin ve ezmişsin. Ama heralde sarışına bakılır esmere tapılır sözünü hiç duymadın sanırım veya "sarışının adı esmerin tadı". Kızıllar da ayrı bi güzel tabi

irmak001

"Bunu seksi olmalarına bağlamak sizin sığlığınızın bir göstergesi" demissin ama ben anlamadim, metnin bütünü kadinlara bakisinin ve senin sığlığının gostergesi olmasin?

nisan-caglayan

Bu paylaşım=Irkçılığın kitabını yazmak(temsili falan değil).

Gizli Kullanıcı

Sen daha iyi bir içerik yap görelim. Ama sarışınlar hakkında olacak.

nisan-caglayan

neden insanların dış görünüşüne göre sınıflandıran bir liste yapayım ki dediğim gibi liste aşırı ırkçılık içeriyor yapacaksan adam gibi bir konu hakkında yapta bir işe yarasın

Görüş Bildir