Görüş Bildir

Ermenistan 'Türk F-16'sı Uçağımızı Düşürdü' Dedi, Cumhurbaşkanlığı Yalanladı

Anasayfa > Gündem

Ermenistan Savunma Bakanlığı, Türk F-16 savaş uçağının Ermenistan'a ait Su-25 savaş uçağını vurduğunu ve pilotun hayatını kaybettiğini öne sürdü. İddaya Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan yalanlama geldi. 

Sputnik'in aktardığına göre,açıklamada, Türk F-16'sının Ermenistan hava sahasındaki Su-25 savaş uçağını Azerbaycan topraklarından hedef aldığı iddia edildi.

Daha önce Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Ovannisyan, Türkiye’yi Ermenistan'a karşı doğrudan saldırganlıkla suçlamış ancak detay vermemişti.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zograb Mnatskanyan da, Dağlık Karabağ bölgesinden kilometrelerce ötede bulunan Ermenistan'ın Vardenis kentine gün içinde düzenlenen saldırının, Türkiye’ye ait insansız hava araçlarıyla düzenlendiği suçlamasını yöneltmişti.

Altun'dan yalanlama

Altun'dan yalanlama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Ermenistan'ın iddiasını yalanlayarak 'Türk F-16’sının Ermeni uçağını düşürdüğü iddiası doğru değil. Ermenistan böyle ucuz propaganda oyunlarına başvuracağına bir an önce işgal ettiği topraklardan çekilsin' ifadelerini kullandı.

Azerbaycan da yalanladı

Azerbaycan da yalanladı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı da Türk F-16'sının Ermenistan'ın SU-25 uçağını vurduğuna dair açıklamayı yalanladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
85
46
19
8
6
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
dipten gelen dalga

rusya ermenistanın yanında biz azerbaycanın. erdoğan ruslarla karşı karşıya gelmek istermi. seçimi kazanacağını garanti etsin ülkeyi bile satar ama o konu dı... Devamını Gör

Semih Kurnaz

Niye konu dışı olsun tam da onun için yapıyor. Kardeşlik falan bahane, oy toplamak için ve imaj oluşturmak için Azerbaycan'a yardım ediyor. Kardeş dahi olsa ... Devamını Gör

Ercan

Yalan haber muhtemelen. Mağduru oynamak için yapmışlardır.

Doğukan Yılmaz

Bunlar kadar mağduru oynayan başka bir devlet yok. Kendilerine soykırım yapılmış, hep savaşlarda haksızlığa uğramışlar, arkadan saldırılmış, hep bir güçler b... Devamını Gör