Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erkeklerin Ağzından Duyduğunuz An Koşarak Kaçmanız Gereken 13 Cümle

6.9bPAYLAŞIM

"Sen kilo mu verdin?" gibi pembe yalanlardan değil gerçekten size zarar verebilecek yalanlardan bahsediyoruz. "Öyle demek istememiştir", "aslında hiç öyle bir insan değil" , "..................ama beni çok seviyor" cümlelerinden birini bile bir kez kullanmanıza sebep olduysa o erkekle olabildiğince hızlı bir şekilde vedalaşın.

1. Sorun sende değil bende.

Bunu duyduysanız muhtemelen sorun gerçekten ondadır. Onu iyileştirmeye çalışmayın. Kaçın.

2. Kimse bana böyle hissettirmemişti.

"Daha önce hiç aşık olmadım. Daha önce hiç bu kadar heyecanlanmadım. Kalbim ilk kez böyle atıyor." Sizden önce onlarca kadına söylediği için ezberlediği cümlelerden sadece birkaçı. Daha fazla yalan dinlemeyin. Kaçın.

3. Eski sevgilim çok salak bir kızdı.

Hemcinsinizden bu şekilde-hatta daha ağır kelimelerle- bahseden adam ilerde sizden de bu şekilde bahsedip başka kadınları kandıracaktır. Kaçın.

4. Bu eteği giyemezsin.

"Ama beni kıskandığı için karışıyor" demeyin. Bu kıskançlık değil. Bu karşınızdaki erkeğin sizi kendisine ait bir eşya gibi gördüğünün gizli bir mesajı. Mesajı alın ve kaçın.

5. Bunu yaparken benden izin aldın mı?

Çünkü o erkek. Bir şey yapmadan önce ondan onay almak zorundasınız. Onun hayır dediği şeyleri yapmamalısınız. Çünkü siz ona "ait"siniz. Bir saniye bile düşünmeden kaçın.

6. Sen ne anlarsın.

Sizi sürekli yargılayan, aşağılayan, cinsiyetinizin ötesinde bir birey olduğunuzu kabullenemeyen erkeğin en sık kurduğu cümle "sen anlamazsın". Kaçın.

7. Sen benden daha iyilerini hak ediyorsun.

Bunu iltifat olsun diye söylemiyor. Gerçekten ondan daha iyilerini hak ediyorsunuz. Kaçın.

8. Bir ilişkiye hazır değilim.

"Kafam çok karışık. Kimseye bağlanamıyorum. Buyum ben kızım. Üzerim seni." Yazarken bile sinirleniyorum. Kaçın.

9. Kadın halinle o saatte orada ne işin var?

İstediğiniz saatte istediğiniz yerde olma özgürlüğünüz var. Sizi görünmeyen zincirlerle bağlamasına izin vermeyin. Kaçın.

10. Sinirlenince kendimi tutamıyorum.

Normalde pamuk gibi adam olduklarını ama tepeleri attığı zaman gözlerinin hiçbir şeyi görmediğini söylerler. Ona son bir iyilik yapıp öfke kontrolü terapisi önerip daha sonra kaçın.

11. İlk kez kendimi birine bu kadar açtım.

Daha önce kimse beni böyle iyi anlamamıştı. Sen bambaşkasın. Muhtemelen yalan söylüyor ve siz psikolog değilsiniz. Kaçın

12. Kız kıza dışarı çıkamazsın.

"Ben sana güveniyorum, çevreye güvenmiyorum. Bin türlü tehlike var sokakta"  Hayır hem size hem de hemcinslerine güvenmiyor. Muhtemelen geçmişinde, gece kız kıza eğlenmeye giden bir gruba asılmış, rahatsız etmiş. Kişi kendinden bilir işi. Kaçın.

13. Kadınlara asla el kaldırmam.

"Kadına el kaldırmak bana yakışmaz. Sinirimi duvarı yumruklayarak, bardak kırarak atarım ama kadına asla el kaldırmam" Duvara yumruk atması bile size bir meydan okuma, göz dağı verme aslında. Kaçın.

BONUS

Asla yalan söylemem.

Ufak yalanlar söylediğini kabullenebilecek kadar bile olgunluğa ve dürüstlüğe sahip değil. Kaçın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
encibeg

tam bir peçete konu :/ zırvalanmış adeta,kadın ın özgürlüğüne karışılan noktalar dışında post cidden peçete

majesteciginiz

Buralara uzun yorumlar yaparken üşe

enk-capital

Ben dünyanın en yalancı insanıyım. Tek ayak üstünde kırk yalan da neymiş, 100 yalan söyleyebilirim. Üstüne öyle senaryolar yazarım ki sen uyanana kadar atı alan üsküdar'ı geçmiş olur. Ayının tekiyimdir. Öküzümdür hatta. Aslında bişey diyim mi, ayının biri öküze tecavüz etmiş, neticede ben doğmuşum. Öyle değişik bi hayvanım yani. Beni kızdıran kadın olsun, erkek olsun fark etmez. Küfrü bastığım gibi ağzını burnunu da kırabilirim. Hiç de umrumda olmaz. Öfke kontrolü de neymiş? Öfke kontrol edilir mi hiç ya! Koyvericeksin gitsin! Sadece sinirlenince değil ben her zaman kontrolsüz, dengesiz bi insanım. Mini etek giyebilirsin. İstersen çıplak dolaş. Hatta var ya gözümün önünde sikseler kılım kıpırdamaz. Şu saatte bu saatte nereye gidersen kiminle gidersen git bana ne! Yeter ki ben oyun oynarken yanımda durma. Kimsenin bekçiliğini yapamam. Korumalığını hiç yapamam. Yeterince dürüst oldu mu?

ali-can-ozturk

Bunu yazan editör; büyük ihtimalle yakın zamanda tekme yemiş hatun kişisi... :) :)

ahmetkral

yalan söylerseniz insanlar sizi sever ama doğruyu söylerseniz insanlar sizden nefret eder

Görüş Bildir