Erkekler Neden Yeni Başladıkları Bir İlişkiyi Gizli Tutmak İstiyor?

186PAYLAŞIM

'Aşkım bir süre kimseye söylemeylim' cümlesinin ardına bakıyoruz...

1. Henüz yakın arkadaşlarına söylemeye cesaret edemiyor olabilir.

Birçok erkek başkalarının düşünceleri nedeniyle utanmış hissetmekten korkar. Söz konusu bir çiftin yakın arkadaşları olduğu zaman, gelebilecek sorulardan çekindikleri için de hiç anlatmamayı tercih edebilirler. 

Bu durumla başa çıkmak için de sabırlı olmanız ve beklemeniz gerekiyor. Eğer aylar geçmesine rağmen hala saklamak istiyorsa, arkasında bir şeyler arayabilirsiniz.

2. Ailesinin onay vermeyeceğinden korkuyor olabilir.

Eğer erkek arkadaşınızın geleneksel bir ailesi ve yakın ilişkileri varsa başta sizden bahsetmek istemeyebilir. Çünkü onlara söylediği an onaylarını alması gerekebilir. Önce kendisi emin olmak istiyor olma ihtimali de çok yüksek.

3. İlişkinizi gizli tutmak ona heyecan veriyor olabilir.

Erkekler gizemden ve saklı şeylerden hoşlanırlar. Ee ilişkinizi kimseye söylemeden devam ettirmek de onun için oldukça heyecan verici bir durum olacaktır.

4. Duygularından emin olmayabilir.

Erkekler de kadınlar gibi güvensiz hissedebilirler, özellikle de söz konusu yeni bir ilişki olduğu zaman. Herkese söylemeden önce kendileri emin olmak istiyor olabilirler. Çünkü eğer herkes öğrenirse ve ilişki yolunda gitmezse, durumu anlatmak istemiyor olabilirler.

5. Eğer arkadaşlarınız ortaksa verecekleri tepkiyi bilmediği için açıklamaktan çekiniyor olabilir.

Başta arkadaşsanız ve kalabalık bir arkadaş grubunuz varsa, gruptaki diğer insanların vereceği tepkiler erkek arkadaşınız için önemli olacaktır. Onların desteklemeyeceğinden ya da kırıcı bir şey söyleyeceğinden korktuğu için ilişkinizi bir süre gizli tutmak istiyor olabilir.

6. Başka bir ilişkiden yeni çıkmış olabilir.

Eğer durum böyleyse ve sizin ilişkinizi saklıyorsa, bunun 3 nedeni olabilir:

  • Eski sevgilisi duysun istemiyor olabilir.

  • Eski sevgilisi ya da çevresinden gelebilecek herhangi bir kötü yorumdan sizi korumaya çalışıyor olabilir.

  • Hala eski sevgilisine karşı duyguları olabilir, ki durum böyleyse yakın zamanda tekrar bir araya geleceklerdir.

7. Sizi kaybetmekten korkuyor olabilir.

Bazı erkeklerin ilişkilerini gizli tutmak isteme nedeni ise kıskançlıktır. Sizi başkalarından kıskandığı ve henüz tam olarak güvenmediği için kimsenin bilmesini istemeyebilir.

8. Arkadaşlarından birinin sevgilinize karşı duyguları olabilir.

Bu her arkadaş grubunda olabilecek bir durum. Arkadaşlarından bir tanesi ondan hoşlanıyorsa, karşısındaki kişinin duygularını incitmemek için sizi saklıyor olabilir. 

Ya da durum tam tersi de olabilir. Eğer sizin eski sevgilinizi tanıyorsa onu kırmamak adına saklamak isteyebilir.

9. Başkalarının fikirlerini duymak istemiyor olabilir.

Bazı erkekler başkalarının kendileri hakkında yorum yapmasından hoşlanmazlar ve birçok şeyin özel olarak kalmasını isterler. Gereksiz ya da kırıcı olabilecek herhangi bir muhabbetin içerisinde yer almamak için gizliyor olabilir.

10. Ve son olarak sizinle anılmak istemiyor olabilir.

Bazı erkekler için toplum önündeki duruşları çok önemlidir. Üniversitedeki popüler tip de olabilir bu, iş yerinde çok başarılı bir erkek de olabilir. Bir kızla anılmak istemiyor olabilirler. Kadınlara bu durum çoğu zaman çok saçma gelse de erkeklerin statü koruma içgüdüsü ile yaptıkları bir şey olarak görülebilir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blackmet

İnsanlar rahat bir ilişki yaşamak için bile ilişkilerini gizli tutabilir. Zira insanların ağzını tutmak zor. Bunlar sizin hayatınızda yok diye yeni birşey zannetmeyin.

blackmet

Böyle saçma sapan cinsiyetleri yargılayarak yapılan bir içerik daha.

sbstnbjk

Erkek-kadın fark etmez, yeni bir ilişkinin saklanmasının en yaygın sebebi Türk milletinin en büyük düşmanı olan "elalem"dir Önce birbirini daha iyi tanımak, yürüyüp yürümeyeceğini görmek istersin. İnsanların "aman bu da bir ayda ayrıldı, ilişkileri kısa sürüyor, sevgilisini mutlu edemiyor demek ki" gibi düşüncelere kapılmalarını istemezsin. 2. yaygın sebep ise diğer adayları ürkütmemek. Olur da daha iyi bir aday çıkarsa onunla flörtleşme şansını kaybetmek istemeyen hayvanlar yapar bunu. Bir ilişkiyi insanların gözüne gözüne sokmak da, herkesten gizli saklı yaşamak da normal değil. Benden size tavsiye. Ekstra bir çaba harcamayın. Olması gerektiği gibi davranın.

helcaraxe

acik acik söylesin göstersin amk azcik cesaret

lil_ery

Her bokun cesaretini biz gösteriyoruz. Siz ne yapmayı planlıyorsunuz. Evet bizim eve gelirsiniz mantıklı çok sağolun.

helcaraxe

pardon siz kimsiniz, yok eski sevgilisi duymasinmis yok arkadaslari bilmesinmis. yek yeea. siz erkekler biz kadinlarsak kadinlar gayet sahipleniyor iliskiyi gösteriyor cevresindeki herkese. sizin iciniz rahat olur tabi.

lil_ery

Kaç tane kadın biliyorsun sevdiği adama sevdiğini gidip söyleyen.Kaç tane adam biliyorsun kendisini sevmeyen bir kadın uğruna helak olan.Geceleri Ahmet Kaya dinleyen. Kusura bakma bu konuda sıfıra yakınsınız.Siz dönüp de ben her şeyi yaptım göz hareketi falan o anlamadı diye ağlayabiliyorsunuz arkadaşlarınıza.Saçma dostum kabullenmelisin.

helcaraxe

kendim dahil bircok kadin taniyorum gidip hoslaniyosa acik acik söyleyen. kendisini sevmeyen kadin icin helak oluyosa kendi salakligi. geceleri ahmet kaya dinliyomus hjjkghcsfdjkl aynen yazik

gizem.dikmen

Valla ben kadın halimle sakladım ilişkimi yani erkeklere özel bir durum değil. Yaş 35+ olunca sağdan soldan bam güm evlilik sorusu ve sıkıştırması geliyor. Rahatsız oluyorsunuz ve ilişkinizi rahat yaşamanızı engelliyor bu durum. Aynısı karşı taraf için de geçerli. Aileniz darlıyor, yüzde 99'u evli olan arkadaşlarınız sıkıştırıyor... Bu yaşta ele güne izahat vermek de olmuyor açıkçası. Sadece birbirinize kalmak istiyorsunuz. Bu kadar yani..

Görüş Bildir