Erkekler Neden Uzun Süreli İlişkilerini Bırakıp Bir Başka Kadınla Hızlıca Evleniyor Sorusuna Işık Tuttuk!

1.8bPAYLAŞIM

Her ilişki evlilikle bitecek değil ya...

1. 'Doğru kadın' diye bir şey yoktur. Erkeklerin evlenmesi için 'doğru zaman' gerçeği vardır.

Sosyal medyada her ne kadar erkeklerin hayatlarının aşklarını buldukları zaman evlendikleri söylense de, aslında bir aile kurmaya hazır oldukları zaman evleniyorlar. Twitter'da bir kullanıcı bu teoriyle ilgili bir soru sordu ve erkekler cevapladı. Çoğu şu an hâlihazırda bir ilişkisi olduğunu fakat evlenmek için hazır olmadıklarını dile getirdiler. Bilim insanlarına göre, bir aile kurmak için en ideal yaş aralığı 28-32.

2. Sadece fiziksel çekime bağlı olarak bir aile kurma ihtimali yok.

Araştırmalara göre, ilişkilerde kadın daha çekici ise çiftler mutlu oluyorlar. Ama yazar John T. Molloy'a göre, kadının dış görünüşü o kadar da önemli değil. John 3 bin erkekten gelinlerini tarif etmelerini istiyor ve sadece %20'si hayatlarındaki kadının dış görünüşünden bahsediyor. Geri kalan %80'i sevdikleri kadınların karakteristik özelliklerinden bahsediyor. Erkeklere göre, temiz ve bakımlı olmak çok önemli fakat dış görünüş o kadar değil.

3. Arkadaşlarının ve ailelerinin düşünceleri de kararlarını etkiliyor.

Erkekler ne kadar bağımsız gözükseler de, kendilerine eş olarak seçecekleri insan konusunda yakın çevrelerinden çok etkileniyorlar. Bu yüzden ilişkinin başlarında arkadaşların rolü çok büyük oluyor. Bunun dışında erkeklerin aileleri de teklif etme konusunda önemli birer faktörler.

4. Erkekler kadınların tam olarak ne istediğini bilmek istiyorlar.

Daha açık olmak gerekirse, kadınlar evlenmek istemedikleri zaman her şey normalmiş gibi davranabilirler. Ancak, bir kadın evlilik konusunda hiçbir fikir beyan etmiyorsa, erkek arkadaşı ne istediğini bilemeyebilir. Bu kadın bir gün dayanamayıp ilişkiye son verdiği zaman erkek anlayacaktır ve bir dahaki tanıştığı kadın ile evlenme konusunda aceleci davranacaktır. 

Psikologlara göre, eğer çiftler ilişkinin başlarında fikir ayrılıkları yaşarlarsa, düşüncelerini açık bir şekilde aktarmaktan korkuyorlar bu nedenle de bir gelecekleri olmuyor.

5. Birlikte yaşamak evlenme olasılığını düşürüyor.

Psikologlar kadınları, evlenmeden önce birlikte yaşamak konusunda iyice düşünmeleri konusunda uyarıyorlar. Birçok erkek ilişki başladıktan sonra 22 hafta içerisinde evlenme teklifi ediyor, daha sonra bu ihtimal %20 düşüyor ve gelecekteki 3 yıl içerisinde %50 düşüyor. Kadınlar birlikte yaşama olayını bir aile kurmak için ilk adım olarak görseler de, erkekler aynı evin içerisinde olunca evlenme fikrini akıllarına getirmiyorlar.

6. Bir erkeğin birlikte olduğu kadın sadece bugün için 'ideal' olabilir.

Bazen erkekler belirli şeylere (terfi, ev ya da araba gibi) sahip olunca evlenmek istiyorlar. Bu süreçte de yanlarında olup onlara destek olacak biri olsun istiyorlar ama sadece o süreçte.

7. Bütün ilişkiler evlilikle sonlanmak zorunda değil.

Çocukluklarından itibaren, kadınlar hayatlarına giren erkekleri merkezlerine yerleştiriyorlar. Etraflarındaki insanların sorduğu sorular da kadınları evlilik düşüncesine itiyor. Bu yüzden kadınlar genellikle, bir aile kurmanın hayaliyle yetiştiriliyorlar. Fakat erkeklerde durum böyle değil, onlara kimse kadınlara sorulan soruları sormuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Evlilik kurumunun işlevini yitirdiğini düşünüyorum.

question

Bunu sadece erkekler mi yapiyor?

masifdinamik

yani işin özeti erkekler 28-32 yaş aralığında karşılarına çıkan o an en uygun insanla evleniyorlar. O yüzden evlenmek isteyen kızlar o yaş aralığında birileriyle beraaber olması daha kolay evlenmelerine yol açar.

kahraman-sezer

Bu bakış açısı ülkelerin sosyo kültürel yapısına göre değişiklik gösterebilir. Bana John'un değil Haydar'ın araştırmasından bahsedin. Ayrıca aman ha sakın evlenmeyin aq

ufukdiyoki

Evlilik sözleşmesinin amacı maddi olarak zayıf olanı ve çocuğu korumaktır. Neden nasıl ne zaman evlenilmesi gerektiği konusunda düşünüp hareket edin.

Görüş Bildir