Görüş Bildir

Ericsson'dan Apple'a 9 Patent Davası

Anasayfa > Iq > Teknoloji

iPhone ve iPad satışları, Apple'ın kendi evi ABD'de yasaklanabilir.

İsveç merkezli telekomünikasyon firması Ericsson 'un yeni patent davaları, Apple'ın bazı ürünlerinin ABD'deki satışının durdurulmasıyla sonuçlanabilir.

Ericsson, Perşembe itibariyle toplamda 41 patentinin ihlal edildiği gerekçesiyle U.S. District Court for the Eastern District of Texas ve U.S. International Trade Commission'da toplam 9 dava açtı. Ericsson'un ihlal edildiğini ileri sürdüğü patentleri, akıllı telefon işlevlerinin tam kalbinden geçiyor: 2G, 3G ve 4G bağlantıları ve veri değiş tokuşu, patentlerin konuları arasında.

Apple'ın söz konusu patentler için geçtiğimiz aya kadar lisansa sahip olduğu, ancak Ericsson'un önerdiği yeni şartları kabul etmediği bilgisi veriliyor. Lisans sahiplerinin koşulları daha iyi anlaşmalar yapabileceklerini düşünerek riske girip, işi mahkemeye taşımalarına son yıllarda giderek daha çok rastlanıyor.

Ericsson, Apple tarafından herhangi bir anlaşma talebi gelmediğinden ITC'den patentlerini ihlal eden iPhone ve iPad'lerin ABD'deki satışının durdurulmasını ve kendisine tazminat ödenmesini talep ediyor. Firma, Apple'ın kendisiyle anlaşma yapmadığı için ne kadar zarara uğradığını ise henüz hesaplamadığını söylüyor.

  • Chip
Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/ericsson...
Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?