Erdoğan: 'Türkiye Şu An Ekonomide Pik Yapıyor'

 > 
464PAYLAŞIM

Türkiye'nin notunu düşüren kredi derecelendirme kuruluşlarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan"Türkiye şu an ekonomide pik yapıyor, dibe değil tavana. Kalkmışlar bizim puanımızı düşürme yoluna gidiyorlar. Ne yaparsanız yapın sizin bu puanlamalarınızın kıymetiharbiyesi yok" dedi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesi Diploma Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin demokrasi mücadelenin aynası işte bu (Demokrasi ve Özgürlükler Adası) adadır. Türk demokrasisinin dibe vurmasının da şaha kalkmasının da sembolü burasıdır" dedi.

Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi başta olmak üzere hayata geçirdiğimiz reformlarla demokrasimizin üzerindeki tüm vesayet izlerini ortadan kaldırdık" diye konuştu.

"Puanlamalarınızın kıymetiharbiyesi yok" 🎥

Ekonomiyle ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "Türkiye şu an ekonomide pik yapıyor, dibe değil tavana. (Kredi derecelendirme kuruluşları) Kalkmışlar bizim puanımızı düşürme yoluna gidiyorlar. Ne yaparsanız yapın sizin bu puanlamalarınızın kıymeti harbiyesi yok" ifadelerini kullandı.

Son olarak Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B1"den "B2"ye düşürmüştü. 👇

Erdoğan'ın 'pik' açıklaması sosyal medyanın gündeminde 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir