Görüş Bildir

Erdoğan, MYK'da Açıkladı! Kabine Değişikliğinde Geri Sayım Başladı

Haberler
> Erdoğan, MYK'da Açıkladı! Kabine Değişikliğinde Geri Sayım Başladı

Muharrem Sarıkaya, Habertürk'teki bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabineye siyasi yönü ağır basan kişileri dahil edebileceğini yazdı.

'Geçmiş 2,5 yıla bakıldığında Süleyman Soylu dışında siyaset cevvalliği içinde hareket eden bakan sayısı oldukça az.' diyen Sarıkaya 'Kabineye siyaset takviyesi' başlıklı köşe yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Muhalefetten gelen eleştirilere karşı etkin tavır sergileyen bakana da çok rastlanmadı"

"Muhalefetten gelen eleştirilere karşı etkin tavır sergileyen bakana da çok rastlanmadı"

'Soylu gibi, milletvekilliğinden gelen Abdulhamit Gül ve  Mevlüt Çavuşoğlu kendi teşkilatı dışına çıkmanın ötesinde daha çok bakanlıkları ile ilgili işlere yoğunlaştı... Muhalefetle dişe diş mücadele yerine, bakanlıklarına yönelik tepkilere yanıt verdi. Bütçe görüşmelerindeki performansı da dikkate alındığında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay dışında, muhalefetten gelen eleştirilere karşı etkin tavır sergileyen bakana da çok rastlanmadı... Anlaşılıyor ki AK Parti’nin Büyük Kongresi öncesi bir kabine değişikliği olabileceğine yönelik kulislerin kaynağı da işte o MYK toplantısında Cumhurbaşkanı’nın durum tespitinden kaynaklı...'

"Özetle daha politikleşeceğiz"

"Özetle daha politikleşeceğiz"

Sarıkaya, “Görünen o ki AK Parti’nin 24 Mart’taki 7. Olağan Kongresi öncesi veya sonrasında MKYK ile birlikte kabine değişikliği de olası... Bu değişimin yönü de geçmişte olduğu gibi alan birikimi veya teknokratlığı değil, siyaset yapış yöntemi ve üslubu olacak... Partiyi 2023 veya öncesindeki seçime götürecek kabinenin bu yapıda olması da zaten beklenen bir durum... Özetle daha politikleşeceğiz...” yorumunda bulundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
110
32
13
10
5
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Kara

Benim damat şöyle iyi, böyle güzel diye güzellemeler yapmaya da başladığına göre ; Damat is loading... At izi it izine karıştı dedi, instagram'dan istifa ett... Devamını Gör

Resho

Daha da politikleşeceğiz derken? Yahu zaten politika yapmaktan icraate zamanınız kalmıyordu. Daha ne kadar yapabilirsiniz?

eylulmuffin

Aynen, ülkenin tam olarak ihtiyacı buydu. Daha çok siyasileşmek.