Erdoğan İstanbul Seçimini İşaret Etti: 'Bir Yanda Bize Mursi'yi Hatırlatanlar, Diğer Yanda Adaletle Bu Yolda Yürüyenler'

 > 
18PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Pazar günü yapılacak seçimde bir tarafta bize Mursi'yi hatırlatanlar var, diğer tarafta adaletle bu yolda yürüyecek olanlar var' ifadelerini kullandı. İmamoğlu'na da seslenen Erdoğan 'Çaldılar' ifadesi hukuki değildir ama siyasidir' dedi. 

İstanbul'da konuşan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle 👇

"Mursi'nin darbeyle indirilmesini, hücrede eziyet çektirilmesini ve hayatını kaybetmesini seyreden Batı dünyasını ve insanlığı kınıyorum. Pazar günü yapılacak seçimde bir tarafta bize Mursi'yi hatırlatanlar var, diğer tarafta adaletle bu yolda yürüyecek olanlar var."

Erdoğan'ın hedefinde İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu da vardı.

Erdoğan, Ekrem İmamoğlu'na seslenerek "Binali Yıldırım kardeşimin rakibine söylüyorum. 'Çaldılar' ifadesi hukuki değildir ama siyasidir." ifadesini kullandı.

'Seçimden sonra bunun hesabını vereceksin.'

"Ben Ordu Valisine 'İt demedim' diyor. 'Ordu Valisi'ne 'Basitlik' dedim' diyor. Dedin dedin, seçimden sonra da bunun hesabını vereceksin. Dur bakalım bitmedi o iş."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir