Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan, Amirallar Bildirisi Hakkında Konuştu: 'Montrö'ye Bağlılığımızı Sürdürüyoruz'

Erdoğan, Amirallar Bildirisi Hakkında Konuştu: 'Montrö'ye Bağlılığımızı Sürdürüyoruz'

Yüz dört emekli amiralin yayımladığı bildirinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, ''Tartışmanın sebebi kesinlikle ifade özgürlüğü meselesi değildir. Bu eylem art niyetli bir girişim'' ifadelerini kullandı. Erdoğan, ''Montrö'nün ülkemize sağladığı kazanımları önemli görüyor, daha iyisi için imkan bulana kadar bu sözleşmeye bağlılığımızı sürdürüyoruz'' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki değerlendirme toplantısı sonrası açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:
  • Tartışmanın sebebi kesinlikle ifade özgürlüğü meselesi değildir. Buna ifade özgürlüğü diyemeyiz. İfade özgürlüğü, seçilmiş yönetimi darbeyle tehdit eden cümleleri kapsamaz.

  • Bu eylem art niyetli bir girişim. Bir gece yarısı 104 emekli amiralin böyle bir girişimde bulunması asla kabul edilemez. Emekli amiral sıfatıyla da olsa böyle bir girişim, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik bir bühtandır.

'STK'lara, üniversitelere teşekkür ediyorum'

'STK'lara, üniversitelere teşekkür ediyorum'
  • Geçmişte darbelerle dolu bir ülkede bir grup amiralin gece yarısı böyle bir girişimde bulunması kabul edilmez. Milli iradeden yana tavır koyan tüm siyasi parti temsilcilerine STK'lara, üniversitelere teşekkür ediyorum. 

  • Hiçbir emekli kamu görevlisinin topluca böyle bir yola tevessül etme hakkı yoktur. Türkiye'de demokrasiye yönelik her saldırı, bu tarz bildirilerin ardından gelmiştir. 

  • FETÖ'cü hainlerin darbe girişimine karşı milletimizin yanında yer alırken görmedik. Yayınlanan bildiriyi özellikle dikkate alıp gereken her tedbiri uygulama kararlılığımızı ortaya koyuyoruz.

'Montrö dönemin şartlarında kazanımdır'

'Montrö dönemin şartlarında kazanımdır'
  • Montrö dönemin şartlarında kazanımdır, bağlılığımızı sürdürüyoruz. Kanal İstanbul ile Montrö arasında kurulan bağ temelden yanlıştır.

  • Türkiye, Kanal İstanbul sayesinde İstanbul Boğazı'ndaki ağır deniz trafiği yükünü hafifletirken Montrö'deki sınırlamaların dışında tamamen kendi egemenliğinde bir alternatife kavuşmuş olacaktır. Bu bizim egemenlik mücadelemizdir.

Sarıklı amiral açıklaması

Sarıklı amiral açıklaması
  • TSK'nın disiplin anlayışına bağdaşmayacak fotoğraf veren askere de olumlu bakmadık. Olayın münferit olduğu ortada.

  • Söz konusu fotoğrafı yayınlandığında TSK idari bir soruşturmayı başlatmıştır. Milli Savunma Bakanlığımız kendi üzerine düşeni mutlaka yapacaktır. 

  • Bunu bir bildirinin bahanesi olarak kullanılmasını kesinlikle art niyetli görüyoruz. Milli Savunma Üniversitemizi laiklik ve Atatürkçülük tartışmaları içine çekmeyi taşıyanlar da sinsi gayeler taşıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
163
101
33
25
14
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
fezayaysima

sende ve beraberindeki zihniyette o sözleşmenin daha iyisini yapacak ne zeka var ne rütbe ne de askeri akademik yetkinlik

Art Ankara

"daha iyisi için imkan bulana kadar bu sözleşmeye bağlılığımızı sürdürüyoruz" ortalığı karıştırmayacak bir açıklama yapmak çok mu zor gerçi karışıklıktan bes... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Zamanında Fetö için hapse tıktıkları insanları şimdi de Menzil için yargılıyorlar. Akp aynı Akp. Kimse "kandırılmış" filan demesin. Apaçık 10 yıl önce de şim... Devamını Gör