Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan AB'ye Seslendi: "Operasyonumuzu 'İşgal Hareketi' Diye Nitelerseniz, Kapıları Açar 3,6 Milyon Mülteciyi Göndeririz"

etiket Erdoğan AB'ye Seslendi: "Operasyonumuzu 'İşgal Hareketi' Diye Nitelerseniz, Kapıları Açar 3,6 Milyon Mülteciyi Göndeririz"

FreiGeist
10.10.2019 - 14:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AB'ye seslenerek 'Ey Avrupa Birliği, kendinize gelin. Operasyonumuzu 'İşgal hareketi' diye nitelendirmeye çalışırsanız işimiz kolay. Kapıları açar, 3,6 milyon mülteciyi sizlere göndeririz.' açıklamasında bulundu. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. 🎥

Cumhurbaşkanı Erdoğan değişimin hayatın bir gerçeği olduğunun altını çizdi ve şöyle devam etti: 

'Bu hakikati AK Parti içinde bayrak yarışında bir görev değişimi şeklinde hayata geçiriyoruz. Buradan milletimizin her bir ferdini AK Parti kadrolarında görev almak üzere partimiz saflarına katılmaya davet ediyorum. AK Parti içinde çalışan, gayret gösteren, kendisini geliştiren herkese tüm kapılar sonuna kadar açıktır. Bunun için AK Parti hiçbir zaman eskimeyecek, hiçbir zaman diriliğini, gücünü, enerjisini, icraat kabiliyetini kaybetmeyecek bir partidir. Sizlerden beklentim, büyük kongre sürecini AK Parti'nin bu vasfına uygun şekilde yürütmenizdir. Her fırsatta ifade ettiğim gibi partimiz şahısların partisi değildir. Bu parti, milletin partisidir. Milletimizin bize emanet ettiği davayı sahiplenmek ve en yükseğe çıkarmak için üstlendiğimiz görevlerde en iyisini yapmanın gayreti içinde olacağız. Asıl olan medeniyet, kültür, tarih ve kalkınma davamızın ayakta kalması ve güçlenmesidir. Şahıslar gelir geçer ama dava her zaman, hep baki kalır. AK Parti için siyaset budur, böyle kalmaya da devam edecektir.'

"Şöyle siz kenarda durun, biz yolumuza devam ediyoruz"

"Şöyle siz kenarda durun, biz yolumuza devam ediyoruz"

Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı hakkında şu ifadeleri kullandı:

'Suriye'nin birliği, beraberliği için attığımız adıma laf ediyorlar. Şöyle siz kenarda durun, biz yolumuza devam ediyoruz. Bu operasyonun da amacı Suriye'nin toprak bütünlüğüne ve siyasi birliğine katkıda bulunmaktır.'

"Bu harekata yönelik eleştirileri asla kabul etmiyoruz"

Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'na yönelik eleştirilerle ilgili, 'Suudi Arabistan önce aynaya baksın. Yemen'i bu hale kimler getirdi? Hele Mısır sen hiç konuşamazsın. Zira sen ülkende demokrasi katili olan bir kişisin'  dedi ve sözlerini sürdürdü: 

'Suriye toprakları üzerinde onlarca yabancı gücün adeta cirit attığı bir dönemde Türkiye'nin terör yapılanmasını engellemek için başlattığı bu harekata yönelik eleştirileri asla kabul etmiyoruz.

Operasyonumuzu 'İşgal hareketi' diye nitelendirmeye çalışırsanız işimiz kolay, kapıları açar, 3,6 milyon mülteciyi sizlere göndeririz.

Siz hiçbir zaman samimi olmadınız, 1963'ten bu yana oyaladınız. 'AB'ye aldık, alıyoruz, alacağız, şuydu buydu'. Siz dürüst değilsiniz. İkinci taksit olan 3 milyar avroyu göndermeyeceklermiş. Siz verdiğiniz sözü şu ana kadar yerine getirdiniz mi? Yok. Biz zaten sizden bir şey alarak yürümedik, 40 milyar doları biz harcadık. Allah'ın izniyle biz bir o kadar daha harcar ve yolumuza devam ederiz, ama kapıları da açarız.'

İçeriğin Devamı Aşağıda

"DEAŞ’ın yeniden bölgede varlık gösteremeyeceğinden herkes emin olmalıdır"

"DEAŞ’ın yeniden bölgede varlık gösteremeyeceğinden herkes emin olmalıdır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Fransa'dan DEAŞ Suriye'ye geldi, Almanya'dan geldi, Hollanda'dan geldi ve biz 5 bin 500 DEAŞ'lıyı geldikleri yerlere gönderdik.'  ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 'Ülkemiz bugüne kadar DEAŞ'la bağlantılı olabileceğini düşündüğü, çok büyük bir bölümü Türk vatandaşı olmayan 17 bin kişiyi gözaltına aldı.' dedi.

Erdoğan şunları konuya ilişkin ayrıca şunları söyledi:

'Cezaevinde tutulması gerekenleri tutacak, uyruğu olduğu ülkelere gidebilecekleri kabul edilmeleri halinde oraya göndereceğiz. DEAŞ ile mücadele çerçevesinde 151 ayrı ülkeden 77 bine yakın şahsa, Türkiye'ye giriş yasağı koyduk. Ülkemize kadar gelebilen 102 ayrı ülkeden 7 bin 600 kişiyi sınır dışı ettik. Halen geri gönderme merkezlerinde sınır dışı edilmek üzere bekleyen kişi sayısı 851'dir. 'DEAŞ'ın bir daha başımıza bela olmasını istemediğimiz gibi, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın da böyle bir musibete düçar olmasını arzu etmeyiz. Kontrolümüze geçecek bölgelerdeki DEAŞ'lılara ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız.' 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye, bu bölgenin kontrolünü ele aldıktan sonra DEAŞ’ın yeniden bölgede varlık gösteremeyeceğinden herkes emin olmalıdır. Bu güvenceyi tüm dünyaya vermek istiyorum.'

"Bizim oradaki Kürt kardeşlerimizle de sorunumuz yok, Suriye halkımıza sevdamız zaten tartışılamaz"

"Bizim oradaki Kürt kardeşlerimizle de sorunumuz yok, Suriye halkımıza sevdamız zaten tartışılamaz"

'Biz oradaki Kürt kardeşlerimizle değil, terör örgütüyle mücadele ediyoruz' diyen Erdoğan 'Türkiye belki de bu ülkenin topraklarındaki tek meşru güç olarak şu anda varlık gösteriyor' dedi. 

Cumhurbaşkanı, ayrıca şunları kaydetti: 

'Suriye halkımıza sevdamız zaten tartışılamaz. Bizim derdimiz Suriye'yi işgale çalışan DEAŞ, YPG, PYD gibi terör örgütleriyledir. Bizim oradaki Kürt kardeşlerimizle de sorunumuz yok, sorun tamamen terör örgütleriyledir.'

Parlamento içinde AKP grubunda 291 milletvekilinin 50'si Kürt kökenli olduğunu söyleyen Erdoğan, 'Bizim için önemli olan kökenden ziyade insan olmak' ifadelerini kullandı.

"109 terörist etkisiz hale getirildi"

"109 terörist etkisiz hale getirildi"
İçeriğin Devamı Aşağıda

'Barış Pınarı Harekatı'nda şimdiye kadar 109 terörist etkisiz hale getirildi' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Henüz harekata başladığımız diğer bölgelerle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Vakti saati geldiğinde oralarda da Türkiye'nin gücünü göstereceğiz. Askerimizin karşısına çıkacak yüreği olmayanlar boş buldukları yerlerde sivillere saldırarak gerçek yüzlerini ortaya koyuyorlar.' dedi.

Erdoğan NATO üyesi ülkelere de seslendi:'Başta Amerika...Biz Türkiye'yiz. Biz bir NATO üyesi ülkeyiz. 5. maddeyi gayet iyi biliyorlar. Bu terör örgütleri, NATO üyesi olan Türkiye'ye saldırırken siz buna sessiz kalamazsınız.

Hristiyan Suriye vatandaşlarının yaşadığı bölgeye önce roket atıp, ardından 'Türkiye sivilleri bombalıyor' diye ortalığı ayağa kaldırmaya kalktılar. Bombayı atan sizsiniz.'

"Bizim planımız herkesin yeniden kendi evine dönebilmesi, sivillerin kılına dahi zarar gelmesini asla kabullenemeyiz"

"Bizim planımız herkesin yeniden kendi evine dönebilmesi, sivillerin kılına dahi zarar gelmesini asla kabullenemeyiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Altını çizerek söylüyorum, bizim planımız herkesin yeniden kendi evine dönebilmesidir' ifadelerini kullandı ve ekledi: 

'İster Arap, ister Kürt ister bir başka kesimden olsun, hemen şimdi PYD saflarını terk edip kendi evlerini, köylerini, şehirlerini, kendi namuslarını korumak için harekete geçecek herkese kucağımız açıktır.

Bu operasyonda kimsenin, bilhassa da sivillerin kılına dahi zarar gelmesini asla kabullenemeyiz.

Çok kısa bir sürede Münbiç'ten Irak sınırına kadar tüm bölgeyi güvenli huzura kavuşturup Suriye halkının üzerinde 8 yıldır dolaşan kara bulutları dağıtacağız.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1129
239
98
76
37
15
13
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Hulusi Baba

Her ülkenin caydırıcı bir gücü var, kiminin parası var, kiminin silahı teknolojisi var. Bizim Suriyelilerimiz... Adamları ne ile tehdit ediyoruz, Rezilliğe b... Devamını Gör

Hulusi Baba

Umarım senin kafan basar da anlarsın bir gün.

mb

suriyeliler sonunda bir işe yarıyor tehdite bak bence çok mantıklı gönder lütfen aç kapıları

Pasif Kullanıcı

Aç kapıları da az ceryan yapsın