Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Engelli Çiftin Aşk Hikayesi

0PAYLAŞIM

Dostları, Naime Yetkin ile Kenan Tüblek’i mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Çiftin heyecanını paylaşan davetliler davul zurna eşliğinde bolca halay çektiler ve şarkılara eşlik ettiler.

Dört duvar arasında yaşarken Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’ndaki kurslara katılarak sosyal hayata katılan 40 yaşındaki Naime Yetkin ile Kenan Tüblek bütün engelleri aşarak birlikte evliliğe adım atmanın mutluluğunu yaşadı. 

Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı mutlu günlerden birine daha şahitlik etti. Engelli çift Naime Yetkin ile Kenan Tüblek davullu ve zurnalı bir nikah töreniyle dünya evine girdiler.

Annesini ve babasını kaybettikten sonra zor günler geçiren Naime Yetkin, üzüntüsünü bile yaşamaya fırsat bulamamıştı. Engelli olmasına rağmen bakması gereken iki  kardeşi vardı. Zor günler yaşayan Naime Yetkin’in hayatı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’dan yardım istemesiyle değişmişti. Çağırıcı,Naime’ye her türlü desteği vererek hayata daha sıkı tutunmasına yardımcı oldu. Yetkin duygularını şöyle dile getiriyor:

“Günlerim zor geçiyordu. Yardım eli uzatan Başkanımız Lokman Çağırıcı sayesinde Engelliler Sarayı’ndaki kurslara katıldım. Kardeşlerim ve benim için hayat güzel olmaya başladı. Arkadaşlık ortamında kurs görmeye başlamıştım.”

Kurslarda başarı gösteren Yetkin, çağrı merkezi, e-ticaret ve tekstil gibi bir çok dalda sertifika almaya hak kazandı. Bununla da yetinmeyerek yine Bağcılar Belediyesi  Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde katıldığı kurs sonucu diksiyon sertifikası da aldı.

Eşiyle Ortak Bir Programda Karşılaştı

Yetkin ile Tüblek, Bağcılar Belediyesi ile Aydın Üniversitesi’nin Taksim’de ortaklaşa düzenlediği engellilere yönelik bir programda tanıştılar. Yetkin’in doğum günü olan 10 Nisan 2013 tarihi iki genç için önemli bir tarih olmuştu. Tüblek gülerek o günü şöyle anlattı:

“Naime Hanım ile sıkça görüşmeye başlamıştık. O benden ben de ondan hoşlanıyorduk. O gün cesaretimi topladım ve Bugün bomba haberlerin olacağı bir gün olacak’ dedim. O da şaşırdı ve ‘Ne olacak?” diye sorunca ben de “Benimle evlenir
misin?” diye sordum. O sırada önce şaşıran Naime Hanım bir süre sonra teklifime olumlu cevap verdi. O günkü mutluluğumu anlatamam.”

Arkadaşlıklarını evliliğe adım atarak pekiştirdiklerini anlatan çiftin nişan yüzüklerini ise Başkan Çağırıcı ile Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli takmıştı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir