En Yorucu Meslek Sonuçta! Eşinin Kendisine Her Ay 20 Bin TL 'Maaş' Vermesini İsteyen Ev Hanımı Anne

4PAYLAŞIM

Sizce ev hanımı anneler, eşlerinden her ay belli bir miktar 'maaş' almalılar mı? Eşinden maaş isteyen Amerikalı bir annenin durumu Reddit'te paylaşmasıyla gelen yorumları sizler için Mirror'dan derledik.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/us-news/st...

Bir anne, kıyafet alabilmek ve kendisine küçük güzellikler yapabilmek için eşinden çocuk bakım maaşı olarak 2700 pound (20 bin TL) istedi.

İsmi verilmeyen Amerikalı kadın, ev hanımı anne olarak para istemesinin yanlış olup olmadığını Reddit'te açtığı bir başlıkla sordu. Okuyanlar arasında bunun mantıklı olduğunu düşünenler kadar, çok fazla para istediğini düşünenler de vardı. 

"Eşim iyi para kazanıyor ama gereksiz harcamalar konusunda eli oldukça sıkı. Çünkü erken yaşta finansal olarak bağımsız olmayı, çalışmak yerine yatırımlardan para kazanmayı istiyor. Onunla tanıştığım zaman da aynıydı ama o zamanlar istediğimi alabilmemi sağlayan bir maaşım vardı."

Ev hanımı anne, Reddit kullanıcılarına "ev hanımı annelerin maaşı olmasını istediğini, bu sayede eşinin izni olmadan kıyafet, makyaj malzemeleri ve çeşitli etkinliklere para harcayabileceğini" söyledi.

Kadın, 118 pound üzerindeki harcamalarını eşine söylemek zorunda olduğunu; bunun kendisini aşağılanmış ve sınırlanmış hissettirdiğini belirtti. Kız kardeşinin de aynı şekilde eşiyle bir anlaşmaya vardığını ve harcamalar için eşinden 2700 pound aldığını söyledi. 

"Bizim yaşadığımız yerde bakıcılık ücretleri daha düşük, bu nedenle çok fazla bir şey istemeyecektim ama eşime ben de aynısını önerseydim ve her seferinde bir şeyler almak istediğimde ondan para istemek zorunda kalmasaydım sorun olur muydu?"

Dört yıldır evli olan anne, üç yıldır ev hanımı olduğunu ve bir buçuk yaşındaki çocuklarına baktığını söyledi. Açtığı başlık olumlu/olumsuz birçok yorum aldı. İşte bu yorumlardan bazıları:

"Temel olarak bir ev hanımı için, bir bakıcı maaşı istiyorsunuz. Eğer varlıklı değilseniz, bu o zaman absürt olur."

Bir diğer üye ise "Eşinin sana adil davranmadığını hissediyorsun sanırım. Sanki eşinin, ilerleyen zamanlarda herkesin hayatını daha kolay hale getirmek için planları var gibi. Ayrıca 118 pound harcamadan önce böyle bir konuşma yapmak istemek de çok mantıksız değil. Evli olmak böyle bir şey." dedi.

Bazı kullanıcılar ise kadının, kişisel harcama isteme hakkı olduğunu söylediler.

"Bu başlıkta çok fazla kadın nefreti var."

"Kadının zengin olduğu doğru ama her seferinde eşine sormadan para harcamak istemesi gayet mantıklı."

"Her ay eğlence için maddi durumlarına göre belli bir miktar para ayırmalılar. Aşırı derecede para biriktirme arzusu, harcayacak daha fazla paraya sahip olma isteğine direkt olarak baskın çıkmaz."

"Adına 'maaş' demek aptalca ama bağımsızlığınızı istemeniz değil. Kadın da çalışıyor, annelik yapıyor. Ve birçok anne süslü ayakkabılardan hoşlanır."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
omerrgns

Henüz tam olgunlaşmamiş bir karen bu isteklerle yetinirken.Tam olgunluğa ulaştıklarında cocuklari, evi, arabayi, esinin tum maasini,tum nakitlerini ve eşinin moralinin hepsini alarak yeni beslenme alanlari aramak icin yuvadan ayrilir.

ashirogi-muto

Olur. Ama bu durumda eşler ev kiralarını, market harcamalarını, faturaları, eve ne masraf yapılacaksa onu da maaşlarından bölüşecekler. Nasıl fikir hanımefendi? Madem sen kendini maaşlı bir çalışan olarak görüyorsun, her şey buna göre planlanmalı.

can_can

Maaş biraz itici bir kelime. Evliysen para ortaktır herhalde kendi ihtiyaçlarını almak için bir ek kart ortak hesabın falan olacak yani. Bunu öncelikle kadının değil kocanın düşünmesi lazım.

Görüş Bildir