En Kutsal Sevgi! Annelik Bağının Her Yerde Güçlü Olduğunu Gösteren Kalplerinizi Isıtıcak 16 Kare

22PAYLAŞIM

İsrail'den Etiyopya'ya ve ötesine, bu kalpleri ısıtan fotoğraf serisi bir anne ve çocuğu arasındaki inkar edilemez bağı gözler önüne seriyor.

Belçika merkezli fotoğrafçı 39 yaşındaki Pascal Mannaerts, dünya çapındaki geniş çaplı gezilerinde annelik bağını belgelemek amaçlı bir projeye başladı.

MailOnline Travel'a da söylediğine göre, "sevgi, onur ve merhamet" saçan kadınların olduğu portrelerine baktığında "inkar edilemez bir güzellik" görüyormuş.

Biz de bu güzellikleri görmeniz için DailyMail'in derlediği içeriği sizlere sunuyoruz...

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/travel/travel...

1. 2005'te Cusco, Peru'da çekilmiş bir fotoğraf.

Bu fotoğrafta anne geleneksel parlak renkli kıyafetler içindeyken çocuğunun omzunun üzerinden baktığı görülüyor.

2. Yangon, Myanmar'da bir çocuk ve annesinin 2014'te çekilmiş fotoğrafı.

3. Xigazê, Tibet'te çocuğunu sırtında taşıyan bir anne, 2010.

4. Bu fotoğrafta ise Mali, Batı Afrika'dan bir annenin çocuğuna dikkatlice su içirdiği görülüyor.

Çocukların yakında tutulduğu bu fotoğraflarda, anne ve çocuk arasındaki temasın gücü yansıtılıyor.

5. Fotoğrafçının söylediğine göre anneler çocuklarıyla poz vermekten her zaman mutlularmış ve bu mutluluk otomatik olarak yayılıyormuş.

2013'te çekilmiş fotoğrafta, Kalküta, Hindistan'da bir annenin oğlunu trafiğin içinde taşıdığını görüyoruz.

6. Kamerasıyla 10 yıldan daha fazladır dünya turu yapan Mannaerts, annenin kameraya gülümsediği bu fotoğrafı 2014 yılında Moğolistan'da çekmiş.

7. Mannaerts'in fotoğrafları National Geographic'de dahil olmak üzere birkaç yayında sergilenmiş.

Bu fotoğraf ise Tinghir, Fas'ta 2003 yılında çekilmiş. Ne güzel gülümsemişler! 😊

8. Mannaerts'in söylediğine göre en sevdiği anne-çocuk fotoğrafı Pushkar, Hindistan'da çektiği bu fotoğrafmış.

Fotoğrafta yüzü kapalı ve kırmızı bir sari içindeki anne, bebeğini aşkla kucaklamış. 

Fotoğrafta onun neyi çektiği sorulunca ise şöyle demiş: "Gizemini, renklerini, atmosferini seviyorum. Ayrıca fotoğrafı çektiğim yeri de gerçekten çok seviyorum: Hindistan'ın Racastan Eyaleti'ndeki Pushkar."

9. Kudüs, İsrail sokaklarında çocuğuyla gezen bu annenin fotoğrafı 2010 yılında çekilmiş.

10. Ella, Sri Lanka'da çocuğunu emziren bir anne.

11. Harran, Türkiye'de bir anne bebeğini gururla kameraya gösteriyor.

12. Yuanyang, Çin'de fotoğrafı çekilirken biraz şaşırmış görünen bir çocuk ve annesi.

Sanatçı fotoğraf çekmesine neden olan şey sorulduğunda söyle demiş: "Keşfettiğim her kültüre zihinsel olarak dahil olma sürecinde, diyaloglara, duygulara ve sorulara neden olan fotoğraflarım yoluyla fotografik çalışmalarımın ana odağına insanı koyuyorum. "

13. Turmi, Etiyopya'da bir kabilenin törenlerinde anne ile çocuk arasında yaşanan bağ.

14. Sa Pa, Viyetnam'da bir çocuk annesinin sırtında yaramazca gülümsüyor.

15. Jaisalmer, Hindistan sokaklarında bir çocuk annesinin kucağında uyuyor.

16. Kyoto, Japonya'da çekilen bu fotoğrafta ise, anne ve çocuk arasındaki süregelen bağ yansıtılmış.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fatigirl

#11 de anne harranda gururla(!) gösteriyor çünkü çocuğu erkek, kız çocuklarını da gururla gösterir mi sorgulamak lazım

dazzlak

Anneliği kutsallaştırmayan 2 çocuk annesi bir kadınım.bence doğumundan itibaren bir canlının büyümesini gelişmesini yakından izleyebilmek, ve bu sürecin içinde hamura şekil verebilmek...bence büyüleyici.

gzm-ynklr

Ne güzel

Gizli Kullanıcı

Bu ana yüceltmeleri bana hiç masum gelmiyor. Ataerkil düzenin kadınlara empoze ettiği art niyetli bi yüceltme. Beni şaşırtan kadınların bu masallara kanması. Kadınlara sanki ulaşabilecekleri en yüksek mertebe annelikmiş, bundan daha iyisini yapamazmış, bunun dışında ne yapsa boşmuş gibi bi algı aşılanıyor ve kadınlar bu şekilde damızlık olarak yaftalanıp pasifize ediliyor. Kadınların potansiyeli bu şekilde görmezden geliniyor. Toplumsal baskıları dayatmaları kutsallık kılıfıyla daha da allandırıp pullandırıyorlar. Kadınlar anne etiketiyle bi fanusa kilitleniyo ve gerçekten anne olmak istemeyen kadınlar bile bu girdaba giriyolar. Çocuk sevmeyen kadınlar tuhaf şekilde karşılanıyo istemeyenler dışlanıyo. Süper feminist onedio bile bu işe alet oluyo nedense. Erkekler dünyayı yönetirken ve her şeye sahipken bi oyuncakla kandırır gibi kadınların eline bebeği verip bi kenara iteliyolar. Sonra da "sen annesin işte. annelik böyle mükemmel şöyle kutsal aman yarabbim hiçbi duygu bunun yerini tutamaz" gibi hikayelerle teselli ediyolar. Bu kalıba sığamayan kadınların sonu ise hüsran. Asıl olan da bu kadınların çocuklarına oluyor. Toplumsal baskıyla anne olmuş bi kadın bi çocuğu ne kadar mutlu edebilir?

bukiznedio

kadin misin ve cocugun var mi bilmiyorum ama inan söylene söylene kliselesse de cok dogru annelik eger isteyerek ve hissederek olduysan basina gelmis en güzel sey.. kutsalligi tartisilir zira yapiyorsan bakmak zorundasin kafasindayim ancak herkes toplumsal baskiyla anne olmuyor ve inan toplumsal baskiyla kariyere tercih edilmiyor.Baya hissediyorsun yani,sevgiler😊

bukiznedio

mesela toplum baskisi ile evlenmeyi ve evlenebilmis olmayi basarip basarabilecegi en onemli sey gibi gormek bu söylediklerine birebir uyuyor bence ama anne olmak baska iste,annelikte mükemmel olamiyorsun ama mukemmel hissediyorsun bütün zorluklarina ragmen evlilik oyle degil ama

Gizli Kullanıcı

Kadına zaten bunu mükemmel bulmama gibi bi şans verilmiyor. Anne olduktan sonra işler değişmiyo ki. Anne gibi hissetmiyosan yapamıyosun. O yüzden yetimhaneler sokaklar anneleri tarafından terk edilen çocuklarla dolu. O yüzden çocuklarına şiddet uygulayan işkence eden onları öldüren annelerin haberlerini okuyoruz. Sanıyosunuz ki anne olunca mükemmel hissedeceksiniz. Bunun bi yanılsama olduğunu fark ettiğinizde iş işten geçmiş oluyo. Sen ne hissedersen hisset başkasına annelik güzellemesi yaparken bi düşün bakalım onun idealleri nedir? Seni mutlu eden onu da eder mi? Toplumsal baskı dediğim bu işte. İnsanlara bu şekilde psikolojik dayatmalarda bulunup gerçekten ne hissettiğine bile müdahale ediyosunuz.

bukiznedio

sakin kal ben kimseye bir dayatmada bulunmuyorum seninle hissettigimi paylasmak istedim sadece benim böyle hissetmem herkes böyle hissetmek zorunda demek degil ki neyse ben anlatamayacagim kendimi,sevgiler😊

fatma-demir25

siz birde hayvanların anneliğini gözelemleyin belki o zaman anneliğin ne demek olduğunu biraz da olsa anlarsınız.Dişiliğin yaratılış özelliğidir bu.Sizin düşünceleriz zaten doğaya aykırı.Toprak bile toprak ana diye adlandırılır,doğurur besler buyutur.Bir kadına verilmiş en kutsal bağdır .inaninki çocuk istemeyen kadınlar bile ilerki yaslarda pişman oluyor.

fatma-demir25

zaten bu bahsettiginiz şeyleri çocuğuna yaşatanlar anne değil insan bile olamazlar.siz ya istemeyrek anne olmuşsunuz yada anne şiddeti görmüşşünüz.

Gizli Kullanıcı

Haklılığımı kabul etmemek için zaten itiraz ettiğim düşünceler üzerinden kendi düşüncenizi savunmaya çalışıyosunuz. Anne değilim, hiçbi zaman olmayacağım. Çünkü zaten kadın değilim. İkincisi, annemden şiddet falan da görmedim. En şımardığım zamanlarda bile bi tokat dahi yememişimdir. Anneliğin kutsallığına inanmayan birine bunu kabul ettirmeye çalışmak da ayrı bi ironi. Mantıklı ve kabul edebileceğim bi savla karşıma çıkın ya da sonsuza dek susun.

Gizli Kullanıcı

Doğadan örnek vermiş bi de. Doğada da yavrusunu terk eden hatta aç kaldığında yiyen hayvanlar da var. Kendi yavrusuyla ilişkiye giren de var. Biz hayvan değiliz önce bunu bi kabul edin. Sonra da haklı olduğumu kabul edin. Bi ikincisi yaradılış dediğiniz. Benim oldukça kalın ve güçlü bacaklarım vardır. Böyle yaratılmışım. Ama kimse bana "ne kadar da kalın ve güçlü bacakların var futbolcu olmalısın. Bunun için yaratılmışsın" demedi. Çünkü sadece kalın ve güçlü bacaklara sahip olmanın futbolcu olmaya yetmeyeceğini herkes bilir. Sadece vücudunun çocuk yapmaya elverişli olmasının anne olmaya yetmeyeceği gibi. Çocuk istemeyen kadınların pişman olduğu hikayesi de yine sizin uydurduğunuz bişey. Her gördüğünüz kadına bundan pişman olması gerektiğini hissettirip hislerini yönlendirerek: " zaten onlar da pişman" demek ne kadar doğru bi düşünün isterseniz. Bu sadece senin ve senin gibi düşünenlerin fikri olmasın sakın? Belli ki cahil birisin. Cahillerle genelde çok konuşmuyorum. Ufkumu daraltıyolar.

Görüş Bildir