Görüş Bildir

En Çok Para Kazandıran 10 Spor Dalı

Haberler
> Spor
> En Çok Para Kazandıran 10 Spor Dalı

En Çok Para Kazandıran 10 Spor Dalı

Spor herkesin vazgeçilmezi , bazıları için zevk bazıları için para kaynağı peki en çok para kazandıran spor dalları hangisi hadi hep birlikte bakalım.

10. Kriket

10. Kriket

Oyuncular katildikları turnuvalara bagli olarak aylık bir kaç milyon doları rahatca kazanabiliyorlar, evet yanlış okumadınız aylık!

9. Buz Hokeyi

9. Buz Hokeyi

En çok kazandıran spor dalları arasında 9. sırada yer alıyor buz hokeyi. En çok kazanan buz hokeyi oyuncusu Alexander Ovechkin yıllık 9 milyon dolar kazanarak bu sporda bir rekor kırdı.

8. Tenis

8. Tenis

İyi tenisçiler yılda 10 milyon dolara yakın para alıyorlar fakat bu kazandıklarının iki katını sponsorluk anlaşmalarından rahatça kazanabiliyorlar

7. Golf

7. Golf

Tiger Woods dünyanın en zengin ve sporcu olarak ilk dolar milyarderi olabilir ancak unutulan bir şey Woods bu paranın büyük bir bölümünü sponsorlardan alıyor.

6. Futbol

6. Futbol

İlk bakışta futbolun 6. sırada olması saçma gelebilir ama iyi futbolcular yıllık 10 milyon dolar kazancını zar zor geçiyor fakat kulupler futbolcularla anlaşma sağlamak icin birçoğuna malikane, araba, limitsiz aciktan para (prim) vs. veriyor. Yani yillik 10 milyon dolar sadece cep harçlığı.

5. Basketbol

5. Basketbol

NBA liginde yıldız basketbolcuların gelirleri de aşağı yukarı 15 milyon doları buluyor. Gerci bircok basketcinin asıl gelir kaynağı ayakkabı ve diğer sponsorlukları.

4. Amerikan Futbolu

4. Amerikan Futbolu

İyi sporcuların yillik kazançlarıortalama 15 milyon dolar civarında.

3. Beyzbol

3. Beyzbol

MLB ligindeki yıldız oyuncuların her yıl ceplerine koyduğu para 20 milyon doların üzerinde.

2. Formula 1

2. Formula 1

İyi pilotların yıllık kazançları 30 ila 50 milyon dolar arasında değişiyor. Formula 1 pilotlarının kazançlarının bir özelliğide vergi vermemeleri.

1. Boks

1. Boks

Dünyaca ünlü boksörlerin yıllık kazançları 50 milyon doların üstünde.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
160
83
67
27
25
24
22
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?