Elmas Gibi Parlayacağı Belliydi! Eljif Elmas'ın Fenerbahçe Tefeyyüz'den Napoli'ye Uzanan Başarı Öyküsü

-

Fenerbahçe'den Napoi'ye 16 milyon euro+bonuslar karşılığında transfer olan Eljif Elmas'ın başarı hikayesi için ayrıntılar içeriğimizde.

24 Eylül 1999 tarihide Makedonya'nın Skopje kentinde dünyaya gelen Eljif Elmas'ın futbol yolculuğu bir Türk okulu olan Tefeyyüz İlköğretim Okulu’nun futbol takımında başlıyor.

Eljif, bu okulda beden eğitimi öğretmenliğini yapan ve Makedonya’nın ilk 15 A Lisans ile Pro Lisans alan teknik direktörleri arasında tek Türk ve Müslüman olan Ali Sebahattin, nam-ı diğer Setko’nun ellerinde yetişiyor.

Elif'in babası, oğlunu Setko'nun yetiştirmesini istiyor. Setko da 2006'da kurduğu "Fenerbahçe Tefeyyüz" okul takımına alıyor Elif'i.

Eljif, Fenerbahçe Tefeyyüz ile Kadıköy'deki kardeş okulla maç için İstanbul'a geliyorlar. 12-0 kazanıyorlar. Bu fotoğraf da o zaman yapılan İstanbul ziyaretinden.

Babası Elif’i 12 yaşında Galatasaray’a götürmek istiyor, “Tüm masraflarını karşılayayım ve sadece antrenmanlara çıksın” teklifi yapıyor. Galatasaray bu teklifi kabul etmiyor.

2012 yılında, Fenerbahçe Tefeyyüz’den ülkenin köklü kulüplerinden Rabotnicki’ye uzanıyor Elif'in yolu.

12 yaşından itibaren de her yıl 1 ay Hollanda’ya Heerenveen altyapısına gidip çalışmalar yapmış.

5 yıl boyunca Rabotnicki ve Kuzey Makedonya Milli takımının alt yaş kategorilerinde görev aldıktan sonra çeşitli Avrupa kulüplerinin ve Türk kulüplerinin dikkatini çekmişti.

Eljif'in Fenerbahçe'yi seçmesinde o dönemki en büyük etkenler Aziz Yıldırım ve Pero Antić olmuş.

Kendisi de Eljif gibi Kuzey Makedonya'lı olan Pero Antić bizzat Eljif'in babasının işlettiği bu pastaneye gelerek Eljif'i Fenerbahçe için ikna etmiş.

Sonrası malum, hepimiz yakından gördük zaten... 180bin euro karşılığında Rabotnicki'den Fenerbahçe'ye transfer oldu.

2 sezonda Fenerbahçe formasını 47 kez giydi ve geçtiğimiz günlerde adı haftalardır kendisiyle anılan Napoli'ye transfer oldu.

Hem de tam 16 milyon euro+bonuslar karşılığında...

İlk hocası Setko'nun anlatımıyla; hayatı boyunca yenilmeyi hiç kabullenmeyen ve sevmeyen o çocuk şimdi İtalya'nın köklü kulüplerinden Napoli'nin formasını terletecek.

Küçük yaşlardan itibaren başarı merdivenlerini birer birer çıkan Eljif için umuyoruz ki bundan sonra her şey çok daha güzel olur. Başarıların daim olsun Elmas çocuk! 💎

Kaynak: ahmetselimkul

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir