Elif Çakır 'Bu Yetkiler Bir Süre İçin Sadece Erdoğan'a Verilsin' Dedi ve Ekledi: 'Bir Düşünün Bunu'

 > -
Abone ol

Karar gazetesi yazarı Elif Çakır dün yayımlanan yazısıyla tartışmalara neden oldu. 'Bir ihtimal daha var' başlığıyla yayımlanan yazıda Recep Tayyip Erdoğan'dan başka birinin başkan olma ihtimalini göz önünde bulundurarak şu ifadelerle 'önerisini' dile getirdi: "Mesela beş yıllık bir süre için, Erdoğan’a geçici olarak bu yetkilerin verilmesi. Daha sonrası için daha risksiz bir yönetim yapısının teminat altına alınması."

İktidara yakınlığı ile bilinen Karar gazetesi yazarı Çakır, dün yayımlanan köşe yazısında "Demokrat yüzlü, söylemli birisinin başkan seçilmeme ihtimali ne kadardır? Bu yetkilerle bizi Ahmet Necdet Sezer gibi birisinin yönettiğini bir düşünelim bakalım? Sonuç ne olur?' Peki, çözüm ne?" gibi sorular sordu ve cevap olarak başkanlığın sadece Erdoğan'la sınırlı kalması gerektiğini belirtti.

'Çözüm Erdoğan'ın başkanlığından sonra risksiz bir yönetim yapısının teminat altına alınması'

Çakır'ın köşesinde paylaştığı çözüm şu şekilde:

'Bugün güçlü bir başkanlık iradesine ihtiyaç duyulmasının sebebi içinde bulunduğumuz şartlar. FETÖ ile, PKK ile ve bilumum iç ve dış düşmanla mücadele için güçlü bir otoriteye ihtiyaç duyuluyor. Başkanlık sistemini içtenlikle destekleyenlerin görüşü bu. Tarif edilen güçlü liderlik profiline de Erdoğan dışında uyan bir kimse yok bu ülkede. Öyleyse yapılması gereken belirli bir süre için, mesela beş yıllık bir süre için, Erdoğan’a geçici olarak bu yetkilerin verilmesi. Daha sonrası için daha risksiz bir yönetim yapısının teminat altına alınması. Benim teklifim, referandumdan sonra anayasaya eklenecek geçici bir maddeyle bu sorunun çözülmesi. Bir düşünün bunu.'

Sosyal medya Çakır'ın yazısını konuşuyor: 'Dervişin fikri ne ise, zikri de odur'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir