El Yıkama Takıntısından Kurtulmak İçin Kendini Vurup Mucizevi Bir Şekilde İyileşen Adamın Bi’ Garip Hikayesi

316PAYLAŞIM

Gerçekten değişik bir öykü...

Kaynak: https://www.nytimes.com/1988/02/25/us/br...

Obsesif bozukluğu bir adam kendisini başından vurarak intihara kalkışıyor, uyandığı zaman bugüne kadar yaşadığı mikrop fobisi ve el yıkama takıntısı gitmiş oluyor...

Adı sadece George olarak bilinen bu adam, bir üniversite öğrencisiyken, 19 yaşında hayatına son vermek istedi çünkü her gün yüzlerce kere ellerini yıkayıp, duş alıyordu.

Hatta bu nedenle okulunu ve ardından çalıştığı işi bile bırakıyor.

Doktoru Solyom hastası için şunları dile getiriyor:

"George intihar etmeden önce ağır bir depresyona giriyor ve annesine böyle yaşamaktansa ölmeyi tercih ettiğini söylüyor. Annesi de bu kadar bunaldıysa gidip kendisini vurmasını söylüyor. Tabii kadın bunu söylerken oğlunun gerçekten gidip 22 kalibrelik bir tüfeği ağzına dayayıp, tetiği çekeceğini bilmiyor."

22 kalibrelik bir silah aslında beyninin bu takıntıları oluşturan kısmına zarar veriyor ve başka herhangi bir hasara neden olmuyor.

Biliyorsunuz ki bu tarz takıntılara sahip olan insanlar gündelik yaşantılarını da sürdüremiyorlar çünkü aynı aktiviteyi defalarca yapma ihtiyacı duyuyorlar.

Mermi George'un beynin ön sol lobuna geliyor, doktorlar mermiyi çıkarıyor ama bazı parçaları alamıyorlar.

Doktoruna göre George iq'su ise intihar etmeden önceki ile aynıydı.

İyileşme sürecinin ardından George hem okula dönmüş hem de yeni bir iş bulmuş.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
red-factor

Haber 1988 yılına ait... Diyelim ki doğru, bunun çok büyük bir araştırmaya tabii tutulması lazımdı. O yıllardan bu yıllara kadar incelenmesi gerekiyordu. Ancak üzerinde durulmamış ki değişen bir şey yok. Bilemedim.

so_far_so_good

Doktoruna göre George iq'su ise intihar etmeden önceki ile aynıydı.- iki haneli rakamlar...

ergunaydeniz

hadi kafamıza sıkalım :D

dreamer8277

Ne saçma bir haber.Obsesyonları olan herkes kendini öldürmeye kalksın o zaman .Ayrıca tomografi görüntüsü (Sağ temporal lob) ile beyin ön sol lobu İle ne alaka.

arslanoglu

ben de de temizlik hastalığı vardı bir gün elden sysktsn düştüm başka şey yüzünden sonra unutmuştum. 2. de psikiyatri artı psikoterapi uzmanından ama etkili oluyor

Görüş Bildir