Ekrem İmamoğlu'nun Başlattığı Askıda Fatura Uygulamasıyla Faturaları Ödenen Vatandaşların İçinizi Umutla Dolduracak Paylaşımları

15bPAYLAŞIM

Çok duygulandım, çok!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve artan vaka sayısıyla önlemlerin devam etmesi gerektiğini gösteren Koronavirüs kapsamında Türkiye'de pek çok uygulama devreye girdi.

Sokağa çıkma yasakları, sosyal mesafenin korunarak hayatın devam ettirilmesi, maddi ve manevi yardımlar, çok karmaşık hale gelse bile pek çok insana ulaştırılan maskeler derken Türkiye Koronavirüs'le başa çıkmayı öğreniyor. Uygulamalar kapsamında da belediyeler, belediye başkanları icraatlarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi de askıda fatura uygulamasını başlattı.

Ekrem İmamoğlu’nun tanıttığı uygulamada su ve doğal gaz faturalarını ödeyemeyen İstanbullular faturalarını askıya bırakıyor. Yardımda bulunmak isteyenler ise bu faturaların istediği kadarlık kısmını ödeyebiliyor.

"İstanbul’da, hayatını günlük gelirle kazanan milyonlarca insan, neredeyse 2 aydır çalışamıyor. Evlerine ekmek getiremiyorlar."

Pandemi nedeniyle hayatın her geçen gün zorlaştığını ifade eden Ekrem İmamoğlu, şöyle konuştu: “Vatandaşların gelir kaybı nedeniyle ödenemeyen faturaları da var. "Pandemi süreci nedeniyle İstanbul’da 3 ay boyunca su faturası ödemeleri ertelendi. Ancak 3 ay sonra bu faturalar, mevcut faturalarla birlikte ödenecek. Yani birikmiş bir borç olarak, ihtiyaç sahiplerini zorlayacak. Doğal gazda ise yasal olarak fatura ertelemesi ne yazık ki yapılamadı. İBB olarak, bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelerle dayanışmayı artırmak adına, yeni bir adım daha atıyoruz."

Detaylar için: 👇

İBB'den 'Askıda Fatura' Uygulaması: Hayırseverler İhtiyaç Sahiplerinin Faturalarını Ödeyebilecek - onedio.com
İBB'den 'Askıda Fatura' Uygulaması: Hayırseverler İhtiyaç Sahiplerinin Faturalarını Ödeyebilecek - onedio.com

Sistemin devreye girmesiyle birlikte hayırsever vatandaşlar askıda fatura uygulamasıyla hiç tanımadıkları ihtiyaç sahiplerine ulaştılar.

twitter.com

Yoğunluk nedeniyle fatura ödeme yarışı bile vardı.

twitter.com

Ama en güzeli faturaları ödenen vatandaşların gerçekten de iyiliğin bulaşıcı olduğunu kanıtlayan paylaşımlarıydı.

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne hem de askıdaki faturaları ödeyen güzel yürekli insanlara teşekkür ediyoruz. Dünya sizin sayenizde güzel!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yanlisliklamimar

Bu zor günlerde gördüğüm en güzel yardımlaşma . Teşekkürler İBB , Teşekkürler İmamoğlu

mithrandir

Bir öğrencim var yıllardır elinden tutmaya çalışıyorum. Yaptıklarımı anlatmaya gerek yok ama elimden geleni yapıyorum. Yokluk nedir bilirim. Geçenlerde bi ihtiyacı oldu çözdük, sonra bana utangaç mesajlar atmaya başladı, dedim ki hiç utanma sende mesleğini eline aldığında benim gibi birinin elinden tutarsın ödeşmiş oluruz. "Hayattaki en büyük amacım o" dedi bana. Verdiği cevap beni çok duygulandırdı gözlerim doldu. Bu güzel ve akıllı kız çocuğu yardım sever ve iyi bir insana dönüşüyor gözlerimin önünde. Bundan daha güzel bir manevi tatmin olamaz sanırım. İyilik bulaşıcıdır çekinmeyin imkanınız varsa yapın sadece parada değil manevi destekte önemli. Bir yaşlının elinden tutun mesela, birine destek olun. Bu dünya paylaştıkça güzel ve böyle böyle düzelecek bu çirkinlikler. Kampanya muhteşem imkanlarım dahilinde birkaç faturayı hallettim gücüm oldukça da yapmaya devam edeceğim. Yapana da destek olana da teşekkür ederim. Ulan çok güzelsiniz bee..

eylem-yildirim2

ödeyen insanlar ne güzel insanlar sizlerden çoooookkça lazım tüm dünyayaa

speedkills

işte halkın partisi CHP. her türlü iftiralara rağmen halkına hizmet etmeye devam ediyor. İZMİRİ ANKARASI İSTANBULU MERSİNİ ANTALYASI TÜM BELEDİYELERİ HARİKA İŞLER YAPIYOR. CHP NİN ne fetöcülüğü kaldı ne pkk lılığı tüm bu iftiralara rağmen Türkiye için çalışıyor .. sermayenin partisi akp de eti madenin ürettiği el dezenfektanını BİLE parayla satıyor . AÇIK BÜYÜK... tüh Allah belanızı versin sizin.

depresifon

öğrenciye 90 tl su faturası mı olur lan.napıyosun mk tarla mı suluyosun.

tc-alev-atlihan-sural

Birikmiş faturadır .

cxa1191s

evde 3-4 öğrenci var ise normaldir.

Görüş Bildir