Ekrem İmamoğlu İBB Meclisi'ndeki Partilerden Randevu İstediğini Söyledi: 'MHP Yanıt Vermedi, AKP Reddetti'

 > -
Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haber Global'de gazeteci Erdoğan Aktaş'ın sorularını yanıtladı. Mazbatayı aldıktan sonra MHP ve AKP il başkanlığından randevu talep ettiklerini ancak MHP'den cevap gelmediğini AKP'den ise randevu alamadıklarını söyledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haber Global canlı yayınında gazeteci Erdoğan Aktaş'ın sorularını yanıtladı. İmamoğlu, yenilenen seçim sonrasında İBB Meclisi'nde bulunan partilerden randevu istediklerini söyledi. 'İYİ Parti, Saadet Partisi, HDP ile randevu alındı' diyen İmamoğlu, 'MHP’den henüz geri dönüş alamadık. AKP randevu vermedi' dedi.

'Randevu almakta ısrar edin'

'Arkadaşlarıma söyleyeceğim yarın randevu almakta ısrar edin diye' ifadelerini kullanan İmamoğlu şöyle devam etti:

"Bu millete öyle söz verdim. Randevu vermeseler de görüşeceğim. Ulaşımla ilgili mini bir dokunuş yaptık. Bütün bunları çözmek hizmet yarışı. Siyasi partilere her yönüyle bağlılık yanlış. Siyasi partiler hizmet için araç. Toplumsal menfaati gözetmek zorundayız. Gözetiyoruz.”

'Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme metrobüs hattını kış tarifesinin üzerine çıkarttık, deniz yolunu artırdık'

2. köprüde yapılan bakım çalışmasına da değinen İmamoğlu, yoğunlaşan trafiğe karşı aldıkları önlemleri şöyle aktardı:

"Ulaştırma Bakanlığı’ndan henüz dönüş yok. Seçimden sonra ertelenen tamirat süresi olduğu belirtildi. Yoğun bir trafik yarattı FSM’nin bakımı. Özellikle 3 buçuk saat trafikte kalan insanlar. Üzücü. Görevimin ilk mesai gününde toplantı yaptık. Çalışmaları yapmışlar, basına duyurdular. Yapacağımız hususlar var. Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme metrobüs hattını kış tarifesinin üzerine çıkarttık. Deniz yolunu artırdık. İlave vapur temini ile sayının artırılması konusunda gerekli girişimler olsun dedik. 3. köprüde indirimli geçiş sağlanırsa insanlar orayı tercih edebilir. Yoğunluk azaltılabilir. FSM’de özellikle ek şerit uygulamasına geçilecek. Yoğunluk ek şerit uygulamasıyla yoğunluk olan saatlerde bir nebze azaltılacak. Karayolları’ndan olan beklentimizi de arkadaşlarım paylaştılar. Geri dönüş olursa vatandaşımıza fayda sağlar diyoruz."

'Paralel deniz ulaşımının faydalı olacağına inanıyorum'

Paralel deniz ulaşımı konusunda da açıklama yapan İBB Başkanı şöyle devam etti:

"Paralel deniz ulaşımı konusunda bazı ulaşımcıların, geçmiş dönemdeki yetkililerin negatif bakışları olduğunu biliyorum. Kendileriyle görüşmüştüm. Bu ulaşımın nefes aldıracak olduğunu ifade etmiştim. Paralele sıcak bakmıyorlar. Doğu-batı aksında bu erişimin faydalı olacağına inanıyorum. Kritik nokta deniz ulaşımın başladığı yere insanların kolay inebilmesi. Erişimi sağlayamıyorsanız deniz ulaşımı anlamlı olmayabilir. Entegre ulaşım sisteminde denize erişimi kolaylaştırıcı hatlarımız olacağını açıklamıştık."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir