Ekmek Teknesi Dizisindeki Odun Korkut ve Lan Jale’nin Deli Fişek Aşkları Hakkında Arkalarından Konuştuk!

-

2002 yılında yayın hayatına başlayan efsane dizi Ekmek Teknesi'nin aşıkları lan Jale ve odun Korkut'un ilişkisine şöyle bi' uğrayıp çıkacağız. Biraz arkalarından konuşacağız. 😎

Keyifli okumalar! 

2002 yılında aile sıcaklığını en derinden hissettiğimiz efsane dizi Ekmek Teknesi'nin aşıkları Jale ve Korkut'un aşkları hakkında konuşmak istedik biraz. Laf aramızda biraz çekiştiriceğiz....

Jale fırıncı Nusrettin'in beş kızından biri. Korkut için de mahallenin serserisi diyelim. 2 ayrı karakter de olsalar aşk bi' şekilde bu insanları birleştirdi.

Jale, mahallenin en güzel kızlarından. Saçlarını savurduğunda karşısında kimse duramaz. Tek tek erir. Bir bakan bir daha bakıyor Jale'ye.

Korkut da mahallenin serseri delikanlısı. Biraz saf olan Jale'nin bu odunda ne bulduğunu da hiçbir zaman çözemedik. Neyse...

Aşk bu boka konmuş artık elden ne gelir...

Birbirlerini çok sevseler de Korkut bu güzel kızcağıza birçok yanlış yaptı. En başta zaten kıza nefes bile aldırmıyordu.

Jale'yi sürekli takip etmesi mi dersiniz, öldürmekle tehdit etmesi mi...

Hatta ve hatta güzelim kadının burnunu kırması mı? Aylarca biz aşk adı altında bir psikopatın gerek fiziksel gerek de sözlü şiddetini izledik.

Evet, Korkut Jale için her şeyi göze alabilecek bir karakterdi fakat sevdiği kadına bu şekilde davranarak hanesine bir sürü eksi yazdırdı.

Korkut Jale'nin hayatına bu kadar fazla müdahale ederek yanlış yaptı a dostlar.

Bize bu durumu o kadar profesyonel bir şekilde sundular ki, onların yaşadığı aşklara özendik. Sert erkekler sevildi ve Korkut'un sözleriyle sevgililere hitap edildi.

Korkut ve Jale'nin ilişkisi bu dönemde yayınlansaydı kuşkusuz birçok tepkiyle karşılaşacaktı ki haklı bir tepki olacaktı.

Bırakalım televizyon dünyasını, gerçek hayatta bu durumu yaşayan insanlar var ve bu da çok normal karşılanıyor.

Neyse annem verilmiş sadakan varmış. Sakın bir daha böyle hanzolarla birlikte olma. Onedio okurları siz de gördüğünüz yerde kaçın!❤️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
_oishii_

ben ne okudum az önce ?

birinci-tekil-birey

Dönemin gençleri ortamlarda gerçekten sevgililerine " lan x" filan derlerdi ve gülünüp "hihihi ekmek teknesi jale" denirdi. Diziyi "hiciv" olarak ele almak gerek. Yani yapılmaması gerekeni mizaha dökerek anlatmak. Bu ikisi de dizinin konseptinin bir çok karakterinden sadece ikisiydi. Bir bütün olarak incelemek gerek "Ekmek Teknesi"ni.

hmturan

Peki neden?

narutolga

mahsus mu yapıyosun lan jale?

xlbr

diziyi mi izlemedin yoksa mal mısınız anlamadım? seni kim aldı işe arkadaşım??? korkut saf aşktır sevdiceğine zarar gelmesini istemez. saygıda bütüklerine kusur etmez. tek derdi aşktır. yani senin hergün tvde gördüğü kadın şiddetinin mimarı değildir o adam. V for Korkut :)

Gizli Kullanıcı

sevdiceğini o kadar çok sever ki başkasının, sevgilisinin burnunu kırmasına kıyamaz. Bilakis kendisi kırar, gerçek aşk budur işte.

Görüş Bildir