Eğitimin Pelerinsiz Kahramanlarının #İyiKiÖğretmenim Dedikleri Öğretmenler Günü Paylaşımları

-

Öğretmenler Günü'nde öğretmenlerimizin paylaşımlarını derledik.

1. Çok güzel kare.

2. Haftanın sonlarına doğru tatlı bir sürpriz!

3. Teknolojinin gelişmesiyle kutlamalar da dijitalleşti.

4. 💐

5. "Doğurmadığım çocuklarım..."

6. En güzel hediyelerden...

7. Ne yetenekler var!

8. Başka bir meslekte bu kadar eğlenemezsiniz...

9. Ders anlatmaktan fazlasını yapan öğretmenlerimizi de unutmayalım.

10. Kutlu olsun.

11. Herkese nasip olmaz...

12. Dünyanın en değerli hediyeleri.

13. 👏

14. En soğuk insanın bile içini ısıtan bir meslek bu.

15. Emekli olduğunuzda dahi bırakılamayan tek meslek.

16. 😊

17. İyi ki varsınız!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melike-eylul

öğretmenlere asla sözüm yok ama yarış yapan velilere biri dur desin dün okulda gördüklerim; 40 tane uçan balonla sınıfa giriş yapan ellerinde pasta ve henüz ne olduğunu öğrenemediğim hediye paketi, yan tarafında çamaşır makinesi hediyesiyle kapıda bekleyen veliler, 1000 liralık saatle yukarı koşup arkadakilere hadi çabuk olun daha pasta kesicez diye bağıran veliler, beş taşlar altın kolyeler küçük altınlar, sürpriz yapıcam diye idareden izin almadan ses sistemi kuran çocukları ani sesle korkutan veliler, ve elinde öğretmeni adına temaya yaptığı bağış belgesiyle bizim hediye küçük mü kaldı acaba anne diyen kızım 😕

bayan-sinir

Resmen öğretmenler gününü bahane ederek birbirleriyle sidik yarışına girmişler. Hiç samimi değil bence. Çocukların öğretmenleri için yaptığı resimler,yazdığı mektuplar o şatafatlı hediyelerden daha değerli. Veliler her şeyde olduğu gibi bu özel günü de bir yerlerinden anlıyor işte.

gunesliler

Evladınız mesleğini eline aldığı gün öğretmeninizi arayın. Bir insanın hayatını kurtarmasını sağlamaya emek vermek ve bunun karşılığını o çocuğun oralara gelişini duymak öğrenmek ve görmek kadar güzel bir şey yoktur. İnsanlar neye layıksa, onun peşinden koşarlar Melike hanım

bademlicikolatta

eğitimde öğretmen kilit noktadır. ben ilkokulu fakir bir mahallede köhne bir okulda okudum. imkanlar çok kısıtlıydı ama ilkokul öğretmenimden öğrendiklerim o okulu gözümde dünyalar kadar büyük gösterirdi. her dersin temelini ince ince işleyerek çok sağlam attı. teşekkürler öğretmenim. bu mesleği severek yapan tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun. öğrencileriniz emin olun ölene kadar sizi sevgiyle ve saygıyla hatırlayacaklar.

shiroshinju

Tarih öğretmenlerimi daha çok seviyordum ama genel düşününce iyi öğretmenlere denk gelmişim,uzun ömürleri olsun.İçerikde ki,öğretmenlere de teşekkürler o mesleği hakkıyla yaptıkları için ama 13.Öğretmenin yazdığı şu zamanda çok riskli artık.Öğretmenlere güvenmek! malesef mesleğinizi küçük düşüren öğretmen bozuntuları varken çok zor oluyor o :/

toreador

ogretmenlik cok onemli bir meslek ama hakkiyla isi yapan kisi sayisinin %10 unu gecemeyecegini dusunuyorum. Zaten kotu olan egitim sisteminde velilerinde cocuklarinin kapasitelerini yuksek sanmalari yuzunden daha da kotuye gidiyor hersey. Gelecek acisindan oldukca endiseliyim.

bademlicikolatta

çok acımasız bir yüzde olmuş o. okul hayatım boyunca (hep devlet okulundaydım) sadece 1-2 öğretmeni kötü anıyorum ben.

xxxfoxz

ben de üniversiteye kadar yaklaşık 6 kere okul değiştirdim hepsi devlet okulu üniversite dahil.Bence acımasız değil çünkü ben de tam tersine 2 tane filan gerçekten iyi öğretmene denk geldim ve hala da yeterince işini hakkıyla yapan öğretmenlere sahip olduğumuzu düşünmüyorum.umarım kötü olanları en kısa zamanda ayıklarız.

Gizli Kullanıcı

Lisedeki tarih öğretmenimi asla unutmam. Derslere girmek için can atar,heyecanlanırdım. Öyle bir ders anlatırdı ki zamanın nasıl geçtiğini anlamazdık. Öğretmen gerçekten çok önemli öğrencinin dersi sevmesi açısından.

Görüş Bildir