Duygun Yarsuvat, TFF Başkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı

 > 
3PAYLAŞIM

Galatasaray’ın eski başkanı Duygun Yarsuvat, Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

İşte Yarsuvat'ın açıklamaları:

"Neden bu işe soyunduğumuz hakkında bilgi vermek isterim. Müşterek hareket ediyoruz. Genelde aynı görüşü paylaşıyoruz. Demokratik olguların yerleşmesini istiyoruz. Sadece futbolu düşünüyoruz. Barışın, demokrasinin ve sevginin kazanması için burada bizimlesiniz. Eğer futbol sadece bir oyun değilse ne şekilde kazanıldığının önemi yoksa kulüpler arasında atılan nefret torhumlarını bana dokunmadıkça bin yaşasın diyebiliyorsanız bu çiftlikte yaşamaya devam edebilirsiniz."

"Tüm futbol şirketleri iflas halindeyken şirketleşme istiyorsa, Kulüpler Birliği yasası ve Süper Lig A.Ş'ye taraftar oluruz. Hukuka aykırı tüm uygulamalar futbol havzasından silinmelidir, kazınmalıdır. Özgün ve özerk bir futbol düzeni istiyorsanız gelin beraber hareket edelim. Federasyonun özerk olmasını istiyoruz. Devletin futbolu finans etmesi sizi rahatsız etmiyorsa bu federasyonla devam edin. Demokrasiden korkmuyorsanız seçim yapmanız icap eder."

"Milli maçların bir dizi kadar izlenmemesi sizi rahatsız etmiyor, statları doldurmak sizi yormuyorsa bu şekilde devam edin. Futbolcuların milli takımda ıslıklanmalarını ve maça çıkamamalarını normal buluyorsanız bu şekilde devam edebilirsiniz."

"Delege listesinin açıklanmasından sonra 1 gün içinde adayları açıklamak zorunda bırakıyorsanız bu bir seçim değildir, tayindir. Tüm yurtta futbolcuların sağlık sorunlarıyla ilgilenecek ve tedavilerini gerçekleştirecek futbolcu hastanesi kurulacak. Tüm yurtta futbolcuların sağlık sorunlarıyla ilgilenecek ve tedavilerini gerçekleştirecek futbolcu hastanesi kurulacak."

"Futbol programları magazin programına dönüşmesi hoşunuza gidiyorsa, lütfen yatağınıza gidin. Koltukta uyumayın, boynunuz ağrır. Taraftar olarak takımınızın en azından gollerini görmek istiyorsanız lütfen yer değiştirin."

"Kulüpler sporu bırakıp, AVM ve otopark işletmek için sıraya girmişse ve buna fırsat veriliyorsa, bu maskeli balo devam etmeli."

"Spor kulüpleri yalnızca sportif faaliyetlerle ilgilenmeli. 'Borcu yok' kağıdı almayı bırakmalı. Adalet güçlünün yanında değil, haklının yanında ve adil olmak ise bu mekanizmaya çomak sokulmalı ve buna son verilmeli. Barışın, sevginin ve bu güzel oyunun kazanması için, topu taca atmayarak arkadaşlarımla bu isyana kulak verilmesini istiyoruz. Bu seçim değil, tayin meselesidir. Bunun yanlış olduğunu söylemek için buradayız. İyi bir kadro ortaya çıkacak. En yaşlısı benim. Çekilmem söz konusu değil. Geçen hafta o iki kişiden telefon aldım, 'Birlikte olur muyuz' dediler. 'Arkadaşlarımı bırakmam' dedim"

Haber Türk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir