Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın Muhtemelen En Neşeli Yeri Olan Japon Tilki Kasabasından 26 Sevimli Fotoğraf

 > -
Abone ol

Görünüşe göre Japonya'da birbirinden sevimli hayvanların yaşadığı küçük küçük kasabalar bulunuyor. Geçtiğimiz dönemde bir kedi adası ve bir tavşan çiftliği görmüştük. Şimdi ise, Japon'ya bizleri bu mükemmel tilki kasabası ile büyüledi. İrili ufaklı onlarca tilkinin yaşadığı bu kasabada hayvanların mutluluğunu ve birbirleriyle oynarken yaptıkları hareketleri görünce bir insanın mutlu olmaması imkansız!

Bu kasabanın adı Zao Tilki Kasabası ve Japonya'nın Miyagi yöresinde bulunuyor. Eğer bir gün burayı ziyaret etmek isterseniz, yaklaşık olarak 2 lira karşılığında size yiyecek veriliyor ve tilkileri beslemenize müsade ediliyor. 

Tıpkı bizim kültürümüzde olduğu gibi Japonya'da da tilkiler sinsi hayvanlar olarak kabul ediliyor. Fakat bazı Japonlar'a göre tilkilerin özel güçleri var ve bu hayvanlar bereket ve refah tanrısı olan Inari Okami'nin habercileri. 

İşte birbirinden sevimli tilkilerin yaşadığı Japon kasabasından harika görüntüler;

Kaynak: http://www.boredpanda.com/zao-fox-villag...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

İşte o kasaba;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
natsemender

14 - Gülmekten yerlere yatmak (Temsili)

natsemender

Tilkiler ve Japonlar. İki çok sevdiğim şey bir arada :)

-dizikolik-

Çocuk haklı.. "Woah suge ! O.o Lütfen biri beni o kasabaya fırlatsın. Ah bu arada Tilkilerin de dediğini de öğrenmiş olduk. What does the fox says şarkılarını silin youtube tan. Kızgın kuş gibi ciyaklıyorlar işte :D

kievli

tabiki japonya'da olacak, türkiye'de olacak hali yok ya. bizde olsa bazı oçları çoktan taşlamıştı bu sevimli mahlukatları.

yasemin-k

Şu çekik mini minnacık Japonlar'ın doğa aşkı Japonya'da yaşama isteğimi gün geçtikçe daha da arttırıyor. :3

Görüş Bildir