Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Duygusal İnsanlarının Balık Burcu Olduğunun 21 Kanıtı

 > 
25bPAYLAŞIM

Balık burcu olanlar zaten kendilerini biliyorlar... Olmayanlardan ise, çoğunun hayatından bir balık burcu gelip geçmiştir, ya da hala geçiyordur. Öyle ki, bu burçtan insanlarla birlikte olduğunuzda, onların dünyanın en duygusal, en romantik ve en düşünceli insanları olduklarını görürsünüz. Size belki de bir cenneti yaşatırlar ve sizin mutluluğunuzu kendilerinden daha çok önemseyerek, sizin için her şeyi yaparlar. Balık burcundan biriyle birlikteyseniz, gerçekten çok şanslısınız.

İşte balık burcundan olanların en dünyanın duygusal insanları olduklarına dair birkaç ipucu;

1. Sonsuzluğun burcu: Balık.

Ölüm ve yaşam arasında uzanan hayatlarımızın, aslında sonsuz olanla bağ kurmaya en çok yaklaştığı an, ölümü düşündüğümüz andır. Korkarız, neye inanırsak inanalım, ölümden sonra ne olacağını düşünürsek düşünelim, yine de korkarız. Balık burcu olan insanlar ise, ruhlarında barındırdıkları sonsuzluğun farkındadırlar ve bu sonsuzluk ile duygusal bağlamda iletişim kurarlar. Onlar için duygu gerçekliktir. Bu nedenle yaşama da duygusal yaklaşırlar ve sonsuzluğu hissederler.

2. Onların en dikkat çekici yerleri büyük ve anlamlı gözleridir.

Bir balık burcuyla birkaç saniye bakışsanız ve aniden gözlerinizi başka yöne dördürseniz, başınız döner ve nerede olduğunuzu şaşırırsınız. Böyle anlamlı ve güçlü gözlere sahiptir balık burçları. Onların gözlerinde, kalplerinden geçen duygu selini görebilirsiniz; tek kelime etmeseler bile, gözleriyle dünyanın en duygusal insanı olduklarını kanıtlarlar.

3. Balık, son burçtur ve bu nedenle kendinden önceki bütün burçların özetini taşır.

Aslında balık burcu olan insanlar, hepimizin toplanmış haline benzer. Sen biraz daha arzulusundur, ben biraz daha melankoliğimdir... Fakat bir balık burcu, bunların hepsini kendinde bulundurur. Hatta onlar tüm duyguların yaşanmasından dolayı ortaya çıkan içsel bir karmaşanın temsilidir. Kalplerinde akan duygu nehri asla durmaz ve hayatlarında bunun yansımasını görürsünüz.

4. Balık burcu ölüm, yeniden doğum ve reenkarnasyonu simgeler.

Yani aslında balık burcu yaşam ve yaşama dair her şeyi simgeler. Yaşamak denilince aklınıza gelebilecek her duygu hali, balık burcunun karakterinin temelini oluşturur. Onlar bu çok seslilikten asla kurtulamazlar ve duygusal bir hayat sürme gerçeğini asla değiştiremezler.

5. Kendi yeteneklerinin farkında olmazlar ya da görmezden gelirler çünkü asıl odak noktaları farklıdır.

Balıklar ilerici insanlar değildir. İlerici derken, hayatlarının gelecek safhaları üzerinde yoğunlaşan bir yapıya sahip değildirler. Bu nedenle, karakterlerini yetenekleriyle veya başka insanlarda olmayıp kendilerinde olan şeylerle tanımlamazlar. Onlar için önemli olan duygulanımdır. Yaşamlarının odak noktasına hissettikleri şeyleri ve yaşadıkları anı koyarlar. Bu durum onların duygusal yapan en belirgin nedenlerden bir tanesidir.

6. İlerisi için plan yapmak yerine, anın içerisinde sezgileri ile hareket etmeyi tercih ederler.

Onlar için en önemli şey şu an ne hissettikleridir ve hayatta hiçbir şey onları buna odaklanmaktan alıkoyamaz. "Şunu şöyle yapsam önümüzdeki ay şöyle şöyle olur, ben de çok mutlu olurum" şeklinde bir düşünce yapısına sahip değildirler. Şu an ne hissediyorlarsa, yaşam onlar için odur ve bu nedenle, bizlerin gelecek hakkında plan yaptığımız kadar, balık burçları anlık duygulanımları üzerine düşünürler ve daha da duygusallaşırlar.

7. Duygusal balıklar, bu karakterlerini çevresine karşı duyarlı ve yardımsever olarak da gösterir.

Yardımsever bir yapısı vardır, ihtiyacı olan herkese karşı duyarlı davranır. Hatta o kadar duyarlıdır ki, insanların ihtiyaçlarına kendilerininkinden daha fazla önem bile verirler. Son derece düşünceli ve anlayışlıdır balıklar. Eğer bir balıkla birlikteyseniz, bu açıdan kendinizi şanslı hissedersiniz.

8. Balık burcu olanların genel görünümleri oldukça sakindir aslında. Mesela işte böyledir;

Fakat bu sakin ve masum görünüşün altında, bizim asla bilemeyeceğimiz bir takım duygusal buhranlar bulunur.

9. Fakat iç çatışmaları asla durmaz, iç dünyalarındaki fırtına işte böyledir;

İç dünyalarında fırtınalar koptuğunu söylemek mümkündür onların. Bu fırtınalar asla durmaz ve onlarca uyaranla şekillenen birbirinden farklı duygulanımların etkisiyle her geçen dakika daha da karmaşıklaşır. Balıkların hayata bu duygusal bakışını anlamak işte bu yüzden zordur bizler için.

10. Duygusal karakterlerinin yapmayı asla bırakmadığı tek bir şey vardır: Hayatlarının anlamını sonuna kadar aramak.

Tüm uğraşların sonunda kendilerine şu soruyu sorarlar; Hayat, gerçekten de bütün bu kavgalara değer mi? Eğer cevap hayır ise, gerçeklik ile olan bağlarını koparıp depresif bir hayat sürebilirler. Böyle bir durum olmaması için onlara el uzatmalı ve hayatın her şeye değer olduğunu göstermeli. Duygusal yapısından dolayı hayatın karanlık tarafına sürüklenen balıklar, eğer onları gün ışığına çıkarabilirseniz, size dünyanın gizlerinde kalmış en harika duyguları yaşatırlar.

11. Uçsuz bucaksız ebedi Neptün okyanusunda yaşayanların burcudur Balık.

Onlar 'sınırlılık' nedir bilmezler ve bu nedenle duygularının onları götürdüğü yöne doğru gitmeye devam ederler. Durmak ve bazı şeyleri mantık çerçevesine oturtmaya çalışmak onlara göre değildir. Sonsuz Neptün denizinin insanlarıdır onlar ve bu denizde meydana gelen duygu dalgalarıyla boğuşup dururlar.

12. Yaşadıkları okyanus içerisinde duygular, bilinçdışı olaylar, sezgiler ve hayal dünyası ön plana çıkar.

Ve bunların hepsi, balıkların en duygusal insanlar olduklarına kanıttır. Onların içerisinde yaşadıkları okyanus, asla ama asla bir oğlak burcunun veya aslan burcunun dünyası gibi tek yönde ilerleyen, hedef-temelli bir yer değildir. Onlar boğuşmaya, iç çalkantılar yaşayarak kendilerini ve dünyayı daha iyi anlamaya çalışmaya asla ara vermezler. Sırf bu yüzden, balık burcu insanlardan mükemmel sanatçılar çıkar.

13. Sezgileri çok kuvvetlidir fakat duygusallıkları bunun önüne geçer.

Sezgileri tahmin edilemez derecede kuvvetlidir balık burcu olanların. Bu konuda önlerini kesecek en büyük etken duygularıdır. Duyguları, çoğu durumda sezgilerinin önüne geçer ve onları duygusal davranmaya iter. Sadece sezgilerine odaklanabilseler, karşılaşabilecekleri birçok sorunu daha hiç yaşamadan atlatmış olacaklar fakat duygusal yapıları buna asla izin vermez.

14. Onlar için yaşamanın anlamı hayal kurmaktır.

Hayal kurmak her şeyleri diyebiliriz çünkü iç dünyalarında yaşadıkları duygusal çelişkileri, yalnızca hayallerinde bir sonuca kavuşturabilir ve böylece kalplerini dinlendirebilirler. Bir balık burcuna her şeyin yapın ama sakın ha hayallerini elinden almayın. Aksi halde, hem dünyadan hem de sizden nefret edecektir.

15. Öyle ki, gerçek yaşam ile yüz yüze geldikleri zaman, hayallerinden kopmak zorunda olmanın acısını çekerler.

Onlar için yeryüzündeki en acı şey gerçekliğin kendisidir çünkü gerçeklik sıkıcıdır, bayattır, durgundur, mantık arar ve duyguları arka plana iter. Gerçekliğin kurdukları hayaller ile bir alakası olmadığını görürler ve bu nedenle oldukça acı çekerler. Bu durum, balıkların ne kadar duygusal insanlar olduklarının en net örneklerindendir.

16. Astrolojik açıdan analiz edilmesi en zor burç balıktır.

Bir akrep burcunu analiz etmeye benzemez balık burcunu anlamay çalışmak. Duygusal yapılarından dolayı karmaşıklaşan iç dünyaları, onların anlamayı astrolojik anlamda da zorlaştırır.

17. Fiziksel ilişkilerinde bile, balıklar ruhsal olarak tatmin olmayı tercih ederler.

Birçok insanın hayatında büyük bir rol oynayan fiziksel zevk, balıklar için ikinci plandadır. Bu elbette fiziksel zevk almadıkları anlamına gelmiyor fakat asıl önem verdikleri şeyin, fiziksel birliktelikle doğan ruhsal tatmin olduğu anlamına geliyor. Balık burcunun erkeği de kadını da, ruhani birliktelikleri her şeyin üstünde tutarlar.

18. Onların tıpkı bir okyanus gibi derin ve gizemli kişilikleri vardır.

Bu durum duygusal oluşlarından kaynaklanır. Dışardan size çok sert veya mesafeli gibi görenebilir bir balık burcu ama iç dünyasında işler tam tersi şekilde olabilir. İç dünyalarını gizli tutmalarının nedeni, kendilerini bu şekilde daha rahat hissetmeleri ve duygularını belli etmekten korkmalarıdır.

19. Yazarların burcudur balık: Ufak bir tartışmanın ardından paragraf paragraf yazı gelir balık burcu kişiden.

Çünkü olayın üzerinde, sizin durduğunuzdan çok daha fazla durur ve detayları düşünür. En küçük duygularını bile incitmişseniz, bu onlar tarafından oldukça ağır bir suç olarak görülür ve size bunu açıklamak için yazdıkça yazarlar. Çoğu durumda onun dediklerini anlamazsınız çünkü olaya onun kadar duygusal bakabilecek kabiliyetiniz yoktur. Bu nedenle, balık burcu bir sevgiliye sahip olmak oldukça zor iştir.

20. Fakat yine de, balıklar birlikte oldukları kişiye adeta cenneti yaşatırlar.

Balık burcu insanlarına aşık olan bir kişi, mutsuzum diyemez, dememeli. Balık burcu biriyle ilişki yürütmek ne kadar zorsa, onu anlamak ve onun gibi hissedebilmek ne kadar zorsa, onunla yaşayacağınız ilişki o derece güzel bir tat alır ve duygusal anlamda çok farklı bir boyuta sürüklenebilir. Size hayatınızda daha önce asla hissetmediğiniz şeyleri hissettirecek ve sizi farklı biri haline getirecek bir burçtur balık.

21. Tüm burçların içinde, karşısındaki insanın da mutluluğunu düşünmek konusunda en yetenekli olan balıktır.

Özellikle aşk hayatı söz konusu olunca, balık burcu insanları tam anlamıyla kendilerini adarlar. Sizi anlamak, sizin de mutlu olduğunuzdan emin olmak ve ilişkiyi karşılıklı bir mutluluğa çevirmek için her şeyi yaparlar. Bu durum arkadaş ilişkilerinde de görülür: Balık burcu bir arkadaşınız varsa, ona her zaman kendinizi anlatabilir ve duygularınızı paylaşabilirsiniz çünkü duygu denildiğinde, bir balıktan daha iyisi yoktur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seda-koca2

Yazılanlara kelimesi kelimesine katılıyorum ve tahminimce bunu yazan biri balık burcu değildir sanırım, editör hangi burç yazdı bizi, merak ediyorum açıkçası. Tebrik ediyorum, ellerinize sağlık. Bir tek balık burcunun karşısındaki insanı çileden çıkarabilecek, soğuduğu zaman tüm geçmiş anıları bir kalemde silebilecek umursamazlığını da ekleyelim buradan. :) (Yazıyorsa ve ben göremediysem kusura bakılmasın, övgülerden başım dönmüş olabilir.) :))

hiddentaehyungie

en yakın arkadaşım balık burcu fdjghkfjdhgksj ama hiç duygusal değil ya

ayka-liyeva

kıskanclıkdan daha bilmiyorlar ne yazsınlar :))) balıkları icini bilmiyorsunuz nasıl insan oldugunuda burdakı yazı cooksu dogru cooksu yanlış

ufuk-vural1

akrep sadece mantıktan yanayım duygulara hisleri ile hareket edenler benim gözümde hiç bir değeri yoktur yükselenim ikizler bu arada sormak isteyen olursa , zaten su grupları ile nalaşamıyorum hava grupları aramız daha iyi terazi ikizler kova aslanlarım neredesiniz seviyorum dünyayı inşaa edecek burçlardan sadece 3ü nu burçlardır birde akrep koy yanına akrep burvuda akılcı burçtur aslında bilinenin tam tersi duygusal değildir hisleri ile hareket etmez öyle hareket edenler bence acizdir duygu hayvanlar"da var insan yakışmaz bu tür şeyler alkmış faln filan bunlar hep boş işler...

heyder-qurbanli

Sene hecne demirem ama mennen uz uze gelseydin gorerdin asil aciz kimdir ) mesele su ki sen dusmanina bi kursun sikarsin olur gider ama ben 1 aya oldururum ) yavas yavas olmek uzereyken serum takip tekar canlandirib farkli iskencelerle olmek icin yalvarir dusman ama bir balik nekadar duygusal ve merhametli ise dusmanina karsida o kadar acimasiz qaddardir

ufuk-vural1

SEN BİZLER KADAR ACIMASIZ OLAMAZSIN AKREPLERİ DAHA TANIMIYORSUN SEN KORKUNÇ BİR ZEKASI VARDIR AKLINDAN GEÇENİ KENDİNDEN BAŞKA KİMSE BİLEMEZ NE YAPACAĞIN TAHMİN DAHİ EDEMEZSİN İŞKENCE ACİZ İNSANLARIN İŞİDİR ASALETSİZ BURÇ OLDUĞUNUZ BURADAN BELLİ ASALETLİ İNSAN İŞKENCE YAPMAZ PSİKOLOJİK İŞKENCE İLE FİZİKİ İŞKENCE ASLA BİR OLMAZ BİZ İNSANLARDAN BİLGİ SIR ALIR KENDİMİZİ ONA GÖRE DONATIRIZ BÜTÜN ZAAFLARINI ÖĞRENİR DARBEYİ ÖYLE VURURUZ O DARBE ASLIN"DA O KİŞİYE DEĞİL O KİŞİNİN AİT OLDUĞU BÜTÜN 7 KUŞAK AKRABASINDAN TUT EN YAKININA KADAR ETKİLER BİZ BUNU YAPARIZ SEN İŞKENCE YAPARSIN İNSANLARIN EN BÜYÜK ZAAFI BİRADER BİLGİDİR HER TANIDIĞININ BİLGİSİNİ ZAAFINI KENDİN"DE TUT SANA KARŞI CEPHE ALDIĞIN"DA KILIÇLARINI KUŞAN AMA GÖRÜNEN DEĞİL GÖRÜNMEYENLER İLE ZEKA BUDUR KISA YOLDAN DEĞİL ZAYIF YÖNLERİNİ EN İNCE AYRINTISINA KADAR HESAPLAYARAK YAPILIR İŞTE AKREP FARKI BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ BİZ AKREPLER HEPİNİZDEN FARKLIYIZ.

ufuk-vural1

İŞKENCE ZAYIFLARIN GÜÇSÜZLERİN YETİSİDİR ARAMIZDA ÇOK FARKLAR VAR BİR ÇOCUĞU BİLE SEVERKEN TEMKİNLİ OLACAKSIN NEDEN BİLİYORMUSUN ? O ÇOCUK BÜYÜDÜĞÜNDE BERABER OLDUĞU KİŞİNİN KARAKTERİNE DNA YAPISINA BÜRÜNÜR ONU DUYGULARIN İLE DEĞİL MANTIĞIN İLE GELİŞTİRECEKSİN ZATEN SİZİN HİS DUYGU DEDİĞİNİZ ALLAH VERGİSİ OLAN BİR ŞEYDİR İNSAN BEYNİN"DE 1 MİLYAR NÖRON BULUNUR BİR İNSAN HER NESNE VE BİLGİYİ ÖĞRENDİĞİNDE BEYNİN SOL KISMINDA BİR HÜCRE VARDIR CEREBRUM DİYE BİR ORGAN VARDIR HER ÖĞRENDİĞİNİ SİNYAL OLARAK O ORGANA İLETİR SÜREKLİ GELİŞİM GÖSTERİR İLK BİLGİ DUYGUDUR ARDINDAN MANTIK OLUŞMAYA VE HIZLA GELİŞMEYE BAŞLAR HER BİLGİ BEYİNDEKİ BİR NÖRONU AÇAR...

adimi-sen-koy

Nalet olsun icimizdeki insan sevgisine, sevdikmi gozu kapali severiz.... Bebek kalbli insanlardir... Yuce allahim her burcu ozene bozene yaratmis bazisina mantik vermis bazina duygu vermis ve bazina yetenek vermis herkes ayni olsaydi neolurdu bu dunyanin hali!

Görüş Bildir